Hank a Mike (2008)

Já bych měl stížnost :>>>>>>>>>>>>>>>> SERE MĚ ŽIVOT !!!

Starý páky (2009)

Opäť raz nepochopiteľný ťah slovenských distribútorov. Rodinná komédia obsadená hviezdami - na čo evidentne distribútor vsadil. Že mená prilákajú ľudí do kín. Bohužiaľ, hoci je táto komédia pozeratelná a sympatická do kín nikto nepríde. Dôvod? Cieľová skupina. Možno som veľmi zlý odhadca, ale cieľovou skupinou sú zrejme deti 9 - 12 rokov, ale ani dospelí čo prípadne pôjdu do kina s nimi sa nudiť nebudú. Hoci má tento film potenciál distribútorom sa to aj tak podarilo zmrviť. Film je v kinách uvedený v pôvodnom znení s titulkami, čo iste deti do kina nepriláka a starší do kina dôvod ísť veľmi nemajú, takých komédií je totiž plný TV program.

Star Trek (2009)

Pred týmto filmom som nevidel ani jeden film Star Trek a ani jeden diel seriálu. Ale pamätám si, že v detstve ho vysielali v popoludňajších hodinách. Aby som neurazil zatvrdlých trek-gamerov a veľkých fandov, sľúbil som si, že nech by sa mi film páčil akokoľvek, nestanem sa fanúšikom Star Treku.

Planeta 51 (2009)

So slabými animákmi sa roztrhlo vrece. Podľa môjho skromného názoru je to preto, že "nízkorozpočtový" animák prakticky nemôže nezarobiť. Keďže ročne chodí do kín len hŕstka animákov deti sú nútené vidieť prakticky všetky. Deti to možno aj baví. Možno v nich ešte stále nevidia tú šablónu, cez ktorú sú robené. Na to doplácame my - nazvime sa prerastení. Dá sa povedať, že v hodnotení sa stotožňujem s pánom Xmilden-om. Jediná dobre napísaná postava je pes. Astronaut Chuck sa správa ako teenegerský debil (aj s tým možno preháňam) - možno tak 12 až 13 ročné dieťa písalo jeho postavu. Vo filme som našiel jeden vtipný moment - keď alienom spadol na zem Chuckov iPOD. Slabé dve hviezdičky - možno ešte pôjdem dole s hodnotením

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Toto je film, u ktorého pochopím absolútne každé hodnotenie. Jednoducho sa každému páčiť nemusí a ani nebude. Ona je krysa - podobne ako všetky ženské (česť výnimkám).

Vlajky našich otců (2006)

Podobne ako v Clintovom Million Dollar Baby nazeráme do zákulisia boxu, aj tentokrát nakukneme pod pokrievku - vojny. Opäť sa v mojom hodnotení prejavuje nedostatok citu pre vojnové filmy. Ja ich jednoducho nedokážem precítiť, tak ako by som chcel.

Sledování (1998)

Hádal som, hádal som a stále som bol presvedčený, že mám všetko pod kontrolou. Myslel som si, že som blízko k rozlúsknutiu záhady tohto filmu. Samozrejme od poenty som bol na sto honov vzdialený. Ale práve moje sebavedomé sledovanie bolo príčinou, prečo som si film nedokázal vychutnať.

Robot-monstrum (1953) odpad!

Pri tomto filme som si uvedomil, že ako som strašne ovplyvniteľný pri sledovaní filmov... Na filmy s nízkym hodnotením mám nízke nároky a na filmy s vysokým hodnotením mám vysoké nároky. Keďže už trochu poznám sám seba, svoj štýl, čo sa mi páči a čo nie predpokladal som, že uvedenému kultu Robot Monster udelím jednu hviezdičku. Že to bude nuda, ale žiadna tragédia. Tento film má ale všetko, čo na zlých filmoch nenávidím: herecká preafektovanosť, patetické scény, retardované dialógy (zrejme len človek s IQ 75 potrebuje aby mu bolo vysvetlene všetko do najmenšieho detailu 3 krát), slabá výprava. Ak by som mal niečo pochváliť bude to hudba. Jedno, čo mi dal tento film do života je, že filmy musím prísnejšie hodnotiť. V konečnom dôsledku, keď sa tak zamyslím, tak väčšina podivných rozprávok a béčkových filmov pre deti dosahuje podobnú úroveň.

Saw 6 (2009)

Trochu drsnejšia verzia filmu Sicko v hlavnej úlohe s nie príliš charizmatických Dexterom. John Kramer má riešenie pre Michaele Moora.