Odplata (1999)

Na tento film spomínam stále rád, Mel Gibson to tu riadne rozbalil. Bez strachu vstupoval do každej akcie ako by mu vôbec nešlo o život. Na tú dobu ozaj dobre podané akčné scény s doplnením krimi zápletiek pôsobili nezabudnuteľne. Moment, keď sa Porter dostal do bezprostredného pohľadu, zoči voči ázijskej rebelke Pearl a obom klepli spúšte pištolí na prázdno nikdy nezabudnem. Presne takýto priebeh filmu s adekvátnou napínavosťou a nečakaným zvratom mi vyhovuje.

Ratatouille (2007)

Z veľkého počtu zvierat sa práve týmto malým hlodavcom dostalo cti vystupovať v tejto veľmi príjemnej rozprávke pre najmenších. Aj u mňa zožala úspech hlavne zaujímavým príbehom, ktorý odkryl nešikovnosť a zároveň snahu mladého kuchára zapadnúť do kuchyne významnej reštaurácie, ktorého stretlo veľké šťastie v podobe malého potkana. Spojenie týchto dvoch hrdinov prinieslo pobavenie a spolu s dobre zvládnutým grafickým prevedením pôsobilo oku lahodiac.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Veľmi impozantný seriál s dokonalými teenegerskými problémami a výborným vtipným pobavením, zavlečeným do doby trocha minulej do 70 rokov. Kostnými a aj jednotlivé postavy svojím výzorom pôsobia veľmi originálne na spomenuté obdobie s hereckým obsadením Mila Kunis a Ashton Kutcher, ktorý tam debutovali a ktorí dnes po neúnavnej práci sa dopracovali do celkom slušnej pozície, keď ich do svojich projektov obsadzujú viacerí významní producenti.

Počátek (2010)

Veľmi vydarený a ešte lepšie sfilmovaný príbeh od Christophera Nolana, ktorý mi dokázal riadne zamotať hlavu jednotlivými udalosťami a tak mi neostávalo iné len poriadne sa zakúsiť do tejto thrillerovej "konzervy" plnej prekvapenia. Aj Leonardo DiCaprio ukázal, že ho netreba podceňovať, keď pôsobil dôveryhodne a ukázal, že vie zvládnuť aj náročné úlohy, plné emócií a psychologického rozpoloženie človeka.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

To bolo ozaj bláznivé, ale účinné ako čerstvo narezaná cibuľa z ktorej vám ide až do plaču. Táto paródia disponuje čiernym humorom ako aj neskutočne prehnanými scénami, ktoré nie vždy vyhovovali môjmu pohľadu a tak mi nič iné neostávalo, len sa nechať nimi ďalej baviť.

Stmívání (2008)

O tomto snímku sa strašne veľa rozprávalo a zrejme ostal ocenení len skupinou teenegerov, ktorý našli v ňom istý zmysel a kvalitu. Konkrétne k tejto prvej, úvodnej časti, ktorú som si pozrel môžem povedať , že príbeh vlkov a upírov a mladej nerozhodnej dievčiny ma až tak nezaujal, aby som tápal po ďalšej časti. Zopár pozitívnych efektov pri premene z človeka na zviera, ale inak klasický príbeh zaľúbenej mládeže.

Znamení ve zdi (2002)

Od hororu očakávam, že ma poriadne postraší a zmrazí moje emócie, ale tento krát sa tak nestalo. Tvorcovia síce ponúkli pekné a zaujímavé snímanie uväznených mužov, ale do deja vložili nežiaduce elementy ako kojenie chlapa z mužského prsníka ako aj prílišnú povolenú uzdu od dozorcov a aj niektoré až vysoko fantáziou zasiahnuté okamihy. Príbeh pôsobil pútavo a s niekoľko vydarenými krvavými replikami sa dostal do môjho priemerného hodnotenia.

Gladiátoři z pekla (2011) odpad!

Napriek veľmi zlému hodnoteniu na ČSFD som dal tomu filmu šancu. Presvedčil som sa však o tom, že preferencie na ČSFD nie sú zbytočne, keď v tomto rozprávkovo filmovom príbehu nefungovalo nič. Amatérsky spracované súboje, nenechali na seba dlho čakať, keď po poranení mečom na chrbte protivníka z jeho rany striekla krv, ako keby mu prerezal hlavnú tepnu a on ešte smelo bojoval ďalej. Do toho prišli slabé kostnými, ktoré odhaľovali viac než mali len aby vynikli svaly a ženské prsia a hlavne nepríťažlivý dej, ktorý pôsobil veľmi bezducho. Seriál Herkules a Xena boli o proti tomu ešte oveľa lepší.

Statečné srdce (1995)

Cesta za slobodou a neskutočná túžba po víťazstve, to bolo tento krát úžasne sfilmované spolu s výborným hereckým výkonom M.Gibsona. Táto historická bitka dostala jednoduché, ale výstižné spracovanie vtedajšej doby s dokonalým spracovaním boja, keď meč robil chlapa chlapom a strategické súboje rozhodovali o tom kto bude vládnuť jednoduchému ľudu.

Prci, prci, prcičky (1999)

Z pomedzi veľkého množstva teenegerských komédií, ktorých je vyprodukovaných obrovské kvantum ma táto pobavila najlepšie a to nie len v úvodnej časti, ale aj v následných pokračovaniach. Použitá forma humoru účelovo pôsobila, keď v hlavách mladíkov sa rodili bláznivé nápady a myšlienky ako ohúriť dievčatá svojich snov. Nezabudnuteľnými postavami sa stali Šerminátor, Stifler ktorého preslávila aj jeho mama.