Černý jestřáb sestřelen (2001)

Silný příběh natočený tak, že z filmu nesmíte ani na vteřinu spustit oči, ale díky tomu se ani chvíli nenudíte.

Dannyho parťáci (2001)

Tohle je opravdu skvělý film! Všeobecně mám rád snímky točící se okolo podrazů a loupeží. Prostředí kasína je navíc velice atraktivní. To vše ve spojení se špičkovým hereckým obsazením. Ještě nikdy mi 116 minut neuteklo takhle rychle. To jsou důvody proč Dannyho parťáci patří mezi mé oblíbené snímky. 5* mu ale i tak nedám :) 80%

Donnie Darko (2001)

Jeden z mála filmů, které mi doporučili mí přátelé a známí a objevuje se na ČSFD v "červené barvě". Jinak jsou mi doporučovány snímky typu Let´s dance nebo Probudím se včera. Takže jsem byl příjemně překvapen, ještě když je snímek řazen jako 196. nejlepší film a když v něm hrají sourozenci Gallynhaalovi, z čehož jsem byl nadšen, protože oba považuji za kvalitní herce. Dále se v podobných snímcích objevovali filmy jako Mr.Nobody a Osudový dotek, které mám velice rád a považuji za velice povedená díla. Takže jsem si říkal, že tohle prostě musí být dobrý film. Pravdou je, že i přes skličující skvěle vykreslenou atmosféru mě to zase tak do děje nevtáhlo a nakonec jsem to zase tolik nepochopil. Po shlédnutí filmu jsem si o něm musel přečíst pár článků, abych to správně pochopil a i když už asi víc co tím básník chtěl říci, celé mi to do sebe nezapadá, tak jak by mělo. Ano, vyvolalo to tak trošku ten "wow efekt", který to vyvolat mělo, ale rozhodně bych ho neřadil k podobným, které se objevily například ve filmech jako Klub rváčů nebo Šestý smysl (tím mám namysli to, že se na konci dozvídáme, že celý film bych úplně jinak zaměřený a vyvolá to v nás ten zvláštní mrazivý pocit, spojí se nám všechny nevyřešené a nepochopené "puzzlíčky" nebo nám spadne brada nadšením). Tady to ve mě tohle rozhodně nevyvolalo. I přes skvělé herecké výkony v čele s Jakem a skvělou atmosférou bohužel snímku po první projekci více jak 3 hvězdy dát nemohu. Žánrově podobné snímky jako Osudový dotek považuji za stokrát lépe povedené. Možná po dalším shlédnutí změním názor.

Jmenuji se Sam (2001)

Snímek, který na mě působil poměrně amatérsky. Do lehkého nadprůměru ho vyzdvihnul jen výkon Seana Penna, který nelze nepochválit. Příběh mě asi mohl zasáhnout víc, zase tolik to na mě nefungovalo. 60% [viděno 6.1.2013]

Moulin Rouge (2001)

Jako já na ty muzikály moc nejsem, ale tohle je pecka! Sice je to občas trošku moc barevné, pompézní a přeplácané, ale když si uvědomíte záměr, zjitíte, že to spíše podporuje ten skvělý zážitek. Zaznějí pro mě méně či více známé písně a hlavní postavy velice příjemně překvapí ( a to nejen zpěvem). Opravdu skvělý zážitek a jeden z nejlepších muzikálů, které jsem kdy viděl.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Nevím jestli chci tento film ohodnotit hvězdičkami. Když jsem byl dítě se mi to strašně líbilo, tohle je prostě film pro děti a já bych mu dal krásný 4 a možná ještě půl hvězdy navrch.Teď jsem ale starší a filmy hodnotím trošku dospěle a trošku kriticky (i když si rozhodně nechci hrát na nějakýho kritika). Střízlivě bych nyní film ohodnotil asi 2-3 hvězdami. Docela mě mrzí, že se takovému filmu (a dalším pokračováním) upsal právě Rodriguez, protože takový slibný režisér neměl na něco podobného mrhat svůj talent (nebo alespoň ne ještě na další 3 díly). Takže nehodnotím hvězdami, protože se nemůžu rozhodnout kolik jich dát.

Svět podle Jima (2001) (seriál)

Nevím, jestli to dělá ten slovenský dabing, ale je to strašné.

Battle Royale (2000)

Fantastický námět, nápad, to se musí uznat. Ale prostě zase tolik mě to nezaujalo, má to spoustu nudnějších a hluchých míst. Navíc se dost ztrácím ve jménech a postavách, asi to bude tím, že všichni vypadají stejně.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Jeden z nejoblíbenějších pořadů vůbec. Nejvíce mě bavily úkoly o ceny a o imunitu. Občas mě štvalo nudné plání o ničem, ale občasné úžasné taktizování soutěžících mi to plně vynahrazovalo. Tohle mě prostě baví.

Legenda o slavném návratu (2000)

U mě to tenhle film vyhrál už tím, že tři hlavní role ztvárnili 3 velcí herci. Má milovaná Charlize, skvělý Matt a vždy příjemný Will. Příjemný snímek o golfu a nejen o něm. 80% [viděno 19.12.2012]