David Holmes: Chlapec, který přežil (2023)

Velmi dobré, možná jen stopáž by snesla ještě maličko ubrat. Jinak kloubouk dolů před všemi, je to tragédie, stane se. Láska k řemeslu je zde obrovská a je velmi smutná škoda, že mu nebylo přáno pokračovat. Radcliffe byl vždycky sympaťák, po tomto dokumentu je ještě větší. Ty roky při natáčení musely být užasný a všichni si to ponesou do konce života. Někdo bohužel i s hořkou příchutí.

Extraktoři - Svoboda (2023) (epizoda)

Bohužel to dopadlo dle mého předpokladu. Ale nelze jinak než plný počet, celá tahle série je vynikající, opravdu se to moc povedlo, děkuji.

Biřmování (2016)

Moc se tam toho sice nestane a fakt je, že postavit celý film na jednom nářadí je slabé, ale jinak je to milé, nestřílí a nezabíjí se tam lidi. A protože takových filmů je hrozně málo a protože to v sobě mělo hodně dobrého, trochu přimhouřím oko. Mladý Jaeden Martell byl navíc skvělý, i když zde trochu uťáplý.

Extraktoři - Dohoda (2023) (epizoda)

Pár výhrad bych našel. Především tady již zmíněná scéna s auty, to byla parodie. Pak naprosto šílená kamera v jednom krátkém záběru při běhu, to byl zbytečný amatérismus. Ale zbytek vynikající. Kamera, vizuál, střih, zvuk, herci a příběh, všechno to fungovalo. Takže s přimhouřeným okem je to za plný počet, 90%.

Cesta do tmy (2023) (TV film)

Vynikající Matěj Hádek! Kamera sice nebyla nejstabilnější, ale brzy jsem to přestal vnímat. Výborný zvuk. Příběh, co má spád a děj. Na odpady nedejte, na množství nehleďte, doporučuji.

Místo splněných přání (2017)

Wow! Tak tohle byla totální bomba. Snad neprozradím moc, když napíšu, že se některé příběhy brzy naprosto geniálně prolnou. Není co vytknout. Originální, skvělé zahrané, s výbornou kamerou, zvukem i střihem, geniálně promyšlené a nádherně zpracované. Naprosto výjimečný klenot, to musíte vidět! Po naprostých cizincích další vynikající počin z pera a režie Paola Genovese. Děkuji a klaním se mistrovi. Obrovské doporučení je zde samozřejmostí.

Extraktoři - Bouře (2023) (epizoda)

Trochu slabší, trochu naivní. Půl vola, půl višně, ale 90% si to ještě zaslouží.

Stvořitel (2023)

Obrovský potenciál a tak nevyužitý. Nelogičnosti, tolik nevyužitých možností, až to bolí. Podívaná je to ale velkolepá. Nevím proč museli mít zrovna děrované hlavy, ale tak si to zřejmě pan autor představoval, stejně jako spoustu jiných věcí, se kterými nesouhlasím. Ale koncept byl výborný, škoda že tak nevyužitý. Stejně to ale stojí za shlédnutí.

Lily Lane (2015) odpad!

Pomalá a vleklá nuda. Psycho, které postrádá hlubšího smyslu. O ničem. Ani jsem to celé nedal, škoda času.