Temný rytíř povstal (2012)

Batman jak má být. Není to stroj, není to stvůra, není to maska, není to mýtus, je to člověk se vším všudy. Zranitelný, plný emocí, lásky a strachu. Jen škoda, že je konec. Po tak bolestivé vnitřní proměně by už další díl byl o ničem.

Bídníci (2012)

Je to prostě muzikál. S minimem mluveného slova a mnoha písněmi. I když se všichni snažili (scénárista, režisér, herci), nemám z toho TEN pocit, který by měl po klasickém díle následovat. Nebyla to ta správná hloubka.

Nedotknutelní (2011)

Kde vždycky najdeš kvadruplegika? Tam, kde jsi ho nechal. Pobavila jsem se neskutečně. Koukala jsem jednou, dvakrát a pořád stejně vtipný. Fakt.

Království nebeské (2005)

Vždycky dám na pocit z filmu. Je to jako s literaturou. Klasická Tě může vnitřně změnit, brak Tě neposune ani o milimetr. A tohle tedy brak nebyl. Hodně tady čtu srovnávání s Gladiátorem - asi je dobře, že jsem Království nebeské viděla až teď. Kdybych se koukla dřív, možná bych se srovnání též neubránila. Musím se přiznat, že jsem se dívat nechtěla, přemluvil mě synáček. Název mě odrazoval - nerada se dívám na filmy se silnou náboženskou tématikou. Jsem nadšená a sama si musím nejprve ujasnit proč. Bylo to drsné a bylo to krásné. Stříkala krev, lítaly hlavy, přesto však to hlavní nebylo zastíněno. Kdyby se lidé poučili ze svých chyb a snažili se chovat jako Ti nejlepší z nás, byl by život krásný. Hele tož a odteď na to vlítnu - už žádná ovce, nechat si věšet bulíky na nos, všichni se třeste! Jo!

Skyfall (2012)

Nemůžu si pomoct, ale s Danielem Craigem dostává Bond novou dávku člověčenství. Nějak víc mu všechno věřím. (I když předchozí Bondovky i Bondy miluju). Hodně lidí tady na film pěje superlativy, tak se k nim bez ostychu přidávám. A tenhle film měl ještě jedno velké plus. Parádně a s gustem zahraného padoucha Javierem Bardemem. Ten mě fakt dostal a věřím, že jsme si to užili oba!

Irina Palm (2006)

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Začala jsem koukat náhodou a koukala a koukala. Moc se mi to líbilo. Nebo možná spíš jsem byla fascinovaná. Maggie, která se tvářila, jako by neuměla do pěti napočítat, byla tak přirozená. Byla jsem úplně hotová, když pak svým zapšklým kamarádkám vyprávěla, jak ho honí chlapům. A majitel bordelu neměl jinou možnost, než se do ní zamilovat. Prostě byla tak svoje, že to ani jinak nešlo. Fakt dobrý.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Nádhera, drsný, špinavý, sexy. Nejvícnejlepší western, který jsem viděla.

Cestující v dešti (1970)

Ořechy radši zkoušet nebudu, okna jsou dnes drahý. Stejně drahý a vzácný je úsměv u mistra Bronsona a ten jsem si v tomto filmu vychutnala - někdy jsem si říkala, že to snad ani není on! Marlene byla naprosto úchvatná. Jedinečný zážitek.

Temné stíny (2012)

Mnohem horší filmy mají lepší hodnocení. No a co, že Tim Burton nesplnil očekávání a nenatočil něco očekávaného? Musím se přiznat, že závěr, kdy vyšlo najevo, že dcera je vlkodlak, jsem už moc nedávala. Ale jinak to byla mňamka!