Zimní prázdniny (2023)

Tak toto bol riadny slepačí vývar pre dušu. Vlastne veľmi konzervatívny priamočiary film postavený na dobrom scenári a hereckých výkonoch. Niečo medzi Kto chytá v žite a Harrym Potterom, ktorý zostal na Vianoce na Rokforte, samozrejme kúzla si odmyslite. Naratív sleduje tri osamelé postavy s ich tajomstvami a bolesťami a je to ten typ scenára, kde sa skrz dávkovanie indícií dostávate hlbšie do postáv a nakoniec ich uzriete v úplne inom svetle. V podstate je to taký dojemný feel good vianočný film.

Batman (2022)

Mohol tomu kopnúť premietač dvojnásobnú rýchlosť. Už sa teším, keď skončí vlna týchto smrteľne vážnych komiksov.

Bez vědomí (2019) (seriál)

Je to pecka. Samozrejme v rámci žánru nič nové. Každopádne takto lakonicky, zároveň presne a decentne napísaný a zrežírovaný seriál sme tu asi ešte nemali. Navyše ako starý akvarista dávam hviezdu navyše, starý Vlach tam mal krásne mečúne.

Loli paradička (2019)

Za málo peňazí veľa muziky. Úprimný, dobre napísaný, komorný vtipný príbeh. Na nič sa nehrá, nemoralizuje, nechce poučovať a hovoriť veľké pravdy, a pritom povie tak veľa. Viac takýchto "nebratislavskych" slovenských filmov.

Na střeše (2019) odpad!

Po dlhej dobe som zablúdil na český film. Ľutujem čechov. Tie ich filmy sú väčšia hanba ako ich prezident. Toto je trýznivý pseudohumanistický gýč, otravný a priblblý. Prvých 5 minút si človek hovorí, že aha, toto vyzerá inak ako ostatné české filmy, tá kamera, a výprava, hm. Po piatich minutách je však koniec, nič tam nedáva logiku. Je to peklo.

Příběhy 20. století - Bezdomovci (2019) (epizoda)

Najsilnejší diel. A špeciálne, keď už má človek napozerané aj iné diely, lebo tá pointa je taká silná vďaka tomu, že divák je zvyknutý na to ako sa formálne pracuje s jednotlivými motívmi v celej sérii.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Edward Norton sa hrá na Dustina Hoffmana v televízne nasnímanej retrogangsterke. Slabý scenár, slabá réžia a preto aj herci vyznievajú dosť trápne.

Kempování (2018) (seriál)

Podľa hodnotení som čakal klesajúcu úroveň. Opak je pravdou. Opäť máme pod rukami moderne a nekonvečne uchopený seriál. Tie postavy. To vymyslí len Lena Dunham. Výborne napísané, vyborný casting. Míňa sa to s cieľovkou, je to seriál, ktorý tématicky docenia skôr ľudia po tridsiatke či štyridsiatke.

Kempování - Pilot (2018) (epizoda)

Je to už nejaký ten rok, čo prišla na sveta Lena Dunham a jej pohľad na svet, a čo sa z nej stala bezprecedentná vizionárka, takže od jej dlhoočakávaného nového počinu som veľa nečakal. Najmä preto, že tvorci jej typu nie často vedia prekonať svoje debuty a často je to to najlepšie, čo vo svojej kariere spravia. Camping som viacmenej nemal ani chuť pozerať, ale po pilote sa moje emócie výrazne zmenili. Zatiaľ je to výborné. Proste len málo tvorcov dokáže napísať zaujímavé postavy a to čo predvádza Dunham a jej kolegovia je opäť briliatná práca. Hlavná hrdinka je tak silný a dobre vydesignovaný charakter, že som sa udrbával na každej jednej situácií. Už to nie je svet twenty-something dievčat, ale svet middle-age postáv a ich problémov nahliadaný cez obnažujúcu ironicko-sarkastickú prizmu. Som veľmi zvedavý kam sa to bude celé vyvýjať.

Králíček Petr (2018)

No. Je to blbosť. S predlohou to nemá nič spoločné. Hlavný hrdina nemá žiadny charakter, scenár je otrasný. Oproti Paddingtonovi je to totálny odvar. Pokúsili sa posunúť jednoduchú citlivú ilustrovanú vec určenú primárne pre malé deti do gross out komédie pre teenagerov. Je to fakt trápne. Nefunguje to. Všetky tie rádobyvtipné scény alá Vlk z Wallstreet, či Great Gatsby. Žiadna skutočná zábava sa nekoná.