Příliš vzdálený most (1977)

Hodně dlouhý, velkolepý (výborný seskok parašutistů) a netradiční válečný film s velmi dobrými herci. Bohužel celkově je takový neucelený, roztříštěný a působí jako několik epizod ze seriálu spojených dohromady. Není tu žádná hlavní postava, většina se jich objeví a zase zmizí, a tak se o nich nic moc nedozvíme. Akce je tu poměrně hodně, ale kvůli přeskakování jsem se občas špatně orientoval. Děj taky moc negraduje a konec pořádně ani není.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Nářez. Ze závodů vytuněných aut se stal regulérní heist akčňák, a vznikl tak asi nejlepší díl série. Scénář není sice žádná sláva, hlavně u dialogů se musí vypnout mozek, ale naštěstí to vždycky vzápětí vynahradí pořádně našlapaná akce. Je jí hodně a navíc díky neokoukanému prostředí Ria působí všechny ty honičky, přestřelky a bitky skvěle. Hereckou sestavu tentokrát doplnil The Rock a je boží. Jen scéna, kdy si s Dieselem koukají z očí do očí, překonává celý Faster. Letní popcornová jízda, jak má být. 90%

Hranice života (2005)

Vizuálně podmanivá psycho jízda, do šílenosti lynchovin má ale daleko. Celou dobu jsem napjatě dával pozor a snažil se přijít všemu na kloub. Nakonec to stejně dopadlo jinak, ale všechno do sebe hezky zapadlo díky podle mě poměrně prostému vysvětlení. Pro někoho možná bohužel, pro mě bohudík. 70%

Přepadení v Pacifiku (1992)

Pravděpodobně nejlepší seagalovka. Seagal není tlustej, snaží se o hlášky, akce je slušná a dvojka záporáků skvělá. Sice je to pořád béčko, ale aspoň zábavný.

Zlatý kompas (2007)

Naprosto o ničem. Na to, jak málo se toho stane, tak příběh dokáže být zkratkovitý, zmatený a divný. Kromě Lyry a medvěda se objeví asi tucet vedlejších postav (Craig dohromady asi na pět minut), přičemž žádná z nich není zajímavá. Ani ty dvě akční scény to nevytrhnou. Kvůli tomu, že se jedná o první díl trilogie, závěr samozřejmě skoro není a nic se pořádně nevyřeší. Velké digitální nudné nic.

Lola běží o život (1998)

Lola běží. Jednou. Dvakrát. Třikrát. Námět dobrej, několik nápadů taky, celkové zpracování nic extra. Nějaký vyšší smysl nebo pointa chybí. Fajn hříčka, ale podruhý to vidět nemusím...

Poslední skaut (1991)

"Dneska nestačí, když dáš někomu přes držku. Nejdřív ho musíš setřít slovně." A přesně takovej Poslední skaut je. Akční buddy movie, kde jedna hláška střídá druhou. Přesto má ale Smrtonosná zbraň sehranější hlavní dvojku a Bruce mi zase sedne víc ve Smrtonosných pastech. "Dál už není skoro co dodat. Voda je mokrá, nebe je modrý a Satan Claus na nás číhá. A je čím dál mocnější."

Správci osudu (2011)

Spíš romantická pohádka než sci-fi. Spíš poctivá zábava než napínavý thriller. Rozhodně ale velmi povedený svěží film se sympatickými hrdiny Matta Damona a Emily Blunt... Jo a na klobouky pozor :-)

Králova řeč (2010)

Dobré komorní konzervativní drama s výbornou ústřední dvojicí Firth-Rush a skvělou kamerou. Každopádně to ale mohlo být víc osobitější, odvážnější, zábavnější a zajímavější. Oscara bych dal raši Fincherovi a jeho Social Network. 70%

Světová invaze (2011)

Dokážu překousnout hloupý scénář, pokud je vynahrazen dobrou a zábavnou akcí. Problém je, že Světová invaze se nebere s nadhledem jako třeba Den nezávislosti nebo Armageddon, takže vtipná je akorát nechtěně. A to hlavně během rozhovorů mezi nezajímavými zapomenutelnými postavami (vyjma Eckharta, ale ani u něj jsem si nezapamatoval jméno). Ani s tou akcí to není o moc lepší. Ač jsou akční scény technicky a řemeslně na úrovni, zhruba po půl hodině přestanou bavit. Utápí se v jednotvárnosti, negradují a naprosto postrádají hlášky a eye candy momenty. Než přijde menší změna ve finále, je už pozdě.