Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Začátek na Tatooine je infantilní nuda (opět "vtipnosti" robotů, diskotéka), Ewoci jsou jakž takž snesitelní jen do doby, než začnou uctívat C-3PO jako boha a házet kameny a klacky. Naštěstí Vader s císařem mají hodně prostoru a finální střet stojí za to. 7,5/10

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší díl celé trilogie. Bitva na ledové planetě Hoth, Yodův výcvik, Lukeův souboj s Darthem Vaderem, Han Solo od začátku do konce, minimum otravných C-3PO a R2-D2. Impérium je epizodou, ze které je konečně cítit velkolepost a osudovost ságy. 9/10

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Nejucelenější díl, který samostatně může fungovat jako sci-fi pohádka o záchraně princezny. Jen škoda začátku s až otravně nevtipnými roboty do příchodu Hana Sola na scénu. 8/10

Green Lantern (2011)

Kardinální blbost. Film, ve kterém má Reynolds problémy při létání jako Cruise v Top Gun, padající helikoptéry zachraňuje pomocí autodráhy a bojuje proti naštvanému mraku a chlápkovi s přerostlou hlavou. Chvílemi se snad snaží působit jako parodie na Supermana, jindy se bere smrtelně vážně. Plusové body si Green Lantern může připsat jen za dobrou hudbu a za výcvik s Markem Strongem. Nejslabší komiksovka za dlouhou dobu.

Čistá práce (2008)

Čistej průměr. Mix krimi a drama se spoustou nezajímavých postav, ze kterých ani Statham nijak nevyčnívá. Lépe mu sednou role, kde mlatí, kope a střílí lidi a hláškuje u toho. Nic zvláštního ani nepřekvapujícího se po celou dobu nestane, děj si pozvolna plyne a nebýt trochu akčnějšího konce, skoro by to hraničilo s nudou. Neurazí, nenadchne a za pár dní si na to asi ani nevzpomenu.

Šéfové na zabití (2011)

Na zabití je spíš hlavní trio, všechny vedlejší postavy jsou mnohem vtipnější (hlavně Kevin Spacey a Jamie Foxx). Navíc úvodní půlhodinka, než se pořádně rozjede děj, je dost slabá a obsahuje jen trapné a sprosté vtipy. Pak se to trochu zlepší, ale metu tří hvězd nepřekoná ani náhodou.

Napoleon Dynamit (2004)

Pravidlem "never go full retard" se tvůrci neřídili, naopak do filmu nedali nikoho normálního. Pomalé, nudné, o ničem a hlavně nevtipné až běda. Tohle šlo totálně mimo mě.

Thor (2011)

Dění na podivně vypadajícím Asgardu je kupodivu dramatičtější a celkově lepší než dění na Zemi. Ta v kontrastu s ním připomíná spíše jen prostor pro vtípky a snahu o propojení s chystanými Avengers. Herecky docela průměr, Natalie nic moc, její kamarádka dokonce otravná. Naštěstí Hemsworthův Thor je sympaťák, díky kterému je film pohodovou zábavou s obstojnou akcí, výsledek je ale slabší než letošní Kapitán a brzy vyšumí z hlavy. 70%

Okresní přebor (2010) (seriál)

Nepamatuju si, kdy jsem naposledy koukal dobrovolně na český seriál od začátku do konce. Sice to trvalo pár dílů, než jsem se chytil, ale pak už mě to nepustilo. Některé díly jsou sice slabší a zpočátku trochu trapnější, jiné na druhou stranu super (hlavně Na váhu). Herecké obsazení je velmi dobré, ovšem seriálu jednoznačně kraluje Ondřej Vetchý. Jen (a nejen) díky němu si Okresní přebor zaslouží 4 hvězdičky.

Voda pro slony (2011)

Líbivá romantická pohádka, jejíž hlavní odlišností je prostředí cirkusu. Audiovizuálně výborné, emočně ale na nule. Na vině je kromě naivního scénáře samozřejmě Pattinson, který hází tři výrazy dokola. Reese se taky dvakrát nesnažila, ale asi neměla proč.