Potomci lidí (2006)

Především hutná, mrazivá atmosféra beznaděje je hlavní devízou tohoto filmu. Děj solidně napínavý, taky se mi velice líbila kamera (té si většinou všimnu spíše když je nepovedená) a i všichni herci dobří. Navíc solidní výprava a pocit - co kdyby se to stalo?

Cesta draka (1972)

Ze všech bojových filmů možná největší klasika. Kdo ví? Děj není nijak strhující, vše je vynahrazeno super kung-fu scénami a závěrečný duel s extrémně chlupatým Chuckem Norrisem mě úplně zboural.

Kill Bill 2 (2004)

Škoda, že nesestříhali oba díly do jednoho filmu, mohlo to být mnohem lepší. Jednička se mi líbila víc než dvojka, ale i tak žádná sláva. Jsem úplně paf z toho, jak na to všichni pějí ódy jako kdyby se jednalo o já nevím co. Vždyť děj je docela chudý a natahovaný, mraky dialogů o ničem, antihrdinka Umy Thurman mi nebyla sympatická ani málo a "legendární" souboj v karavanu je dost trapný. Dobrý výkon podal představitel samotného Billa - to je sympaťák!

G. I. Joe (2009)

Svižné akcí nabité, ale po odchodu z kina jsem nevěděl na čem jsem vlastně byl (zmatený děj, chaotický střih). Hlavní hrdina mi navíc opravdu nesedl.

Dračí srdce (1996)

Krásný fantasy příběh se sympatickým drakem a hrdinným rytířem. Pohádková atmosféra, humor, inteligentní děj, drak je jako živý a padouch je opravdu odporný.

Dračí doupě (2000)

Jednou se to vidět dá, ale s velkými výhradami. Nejvíc mě naštval nevyužitý potenciál, pokud by se tohoto tématu chopil někdo opravdu schopný mohli jsme se dočkat fantasy před kterou by měl respekt snad i pán prstenů. Bohužel slabý a chvílemi nudný děj, chabá atmosféra a o hereckých výkonech je škoda mluvit. Výprava není úplně špatná, vizuální efekty jsou někdy dobré, jindy katastrofální. Akce poměrně málo a závěrečná bitva s draky krátká a okatě počítačová. Ach jo, takový potenciál a takhle promarněný.

Osvobození (1969)

Všechny části natočeny úžasně. Filmy kombinují jakoby historické černobílé záběry s reálnými postavami (např. Hitler, Stalin, Mussolini, plukovník Stauffenberg nebo Churchill) s velkolepými bitvami (bitva u Kurska nebo dobývání Berlína) a občas se objeví i skutečné archivní záběry. Prostě velkolepá podívaná oslavující hrdinství ruských vojáků.

Planeta dinosaurů (1993) (seriál)

Dnes už zapomenutý dokument s na svou dobu kvalitními dinosaury. Nemůže se srovnávat s dokumenty BBC, ale v dětství se mi to líbilo dost.

Přátelé (1994) (seriál)

Je to rozhodně povedený seriál, ale uniká mi proč z toho všichni dělají takový kult. Vždycky mě udivovalo kolik slavných herců se tu objevilo ve vedlejších rolích a to už od první série.

Ben Hur (1959)

Škoda přemrštěné stopáže i když chápu, že mnoha lidem to vyhovuje kvůli ponoření se do děje. Nadchla mě lodní bitva a neskutečně natočená (v poměru k době) scéna závodu vozů. Výprava monumentální, historicky působí docela věrně a Heston byl výborný herec. Vzhledem k době vzniku se nedivím, že film byl oceněn 11 plešouny.