• Krátkometrážní

Alenka v říši divů (2010)

Oh dear, Oh dear.. Takhle zmršili mou milovanou Alenku. Jendo Švankmajerů, takys to viděl? To se s Tebou vůbec nedá srovnávat. Johny Depka si mě každým svým dalším a dalším počinem NEzískává. A scénář, ten byl psanej asi taky tou kouzelnou nití. No a teď vážně.. Že to bylo barevné a bujaře rozjuchané a s Deppem, to už jsem tak nějak od Burtona čekal. Ale Alice in Wonderland je neryze epický příběh, to je tam až v pozadí. Tady měla hrát roli imaginace (např. jako v Něco od Alenky - to bylo brnknutí správné struny) a ne brakovitý příběh, kdy sem jen k dovršení všeho čekal na polibek Alenky a Kloboučníka, který by vedl ovšem k Odpadu! Z původní předlohy zbylo jen torzo... někdo si s ní vytřel ř*ť a vzniklo toto. Můžete namítnout, být tam více imaginace, přišlo by to o diváky..- No jasně že přišlo, ale nebyl by to Blockbuster-cukrblik, takhe to přišlo o mé kladné hodnocení a o menší množství nenadšených diváků. A těch 70% - to je hodně zlý sen, ještě horší, než do jakýho se uvrtala Alice.. 35%

Přežít svůj život (2010)

Přežít svůj život může někoho pobouřit naturálnějšími výjevy. Mě však ke Švankmajerovi sedí kratší etidy, na filmech jako je třeba tento se po chvíli dostaví zevšednění předloženým (po cca 50 minutách). Přesto stále nadstandard české kinematografie, ať si říká kdo chce co. Psychoanalýza a Oidipovský komplex spolu s fackujícím se Jungem a Freudem, kdo z Vás to má, pánové? :) Hodnocení přesně odpovídá.

Rizika mládí (1994)

Až na přiblblé dlouze trvající úsměvy Romaina Durise, tedy hlavního rebela, se mi snímek velkmi líbil. Taková skrytá zapadlá perla, na kterou se bez anglických titulků asi nepodíváte.. 85%

Quackbusters kačera Daffyho (1988)

Parapsychologové v plné kráse :) Znám jen verzi v českém dabingu, které je však naprosto úchvatná. "Podvedené příšery, pohlcení duchové, poražení ufoni, odcizení cizinci, odpařené přeludy a netvořící netvoři" 85%

Pif a Herkules (1989) (seriál)

Klasika Čt1. Dabing Herkula: nejdřív Potměšil, poté Krampol

Tři barvy: Modrá (1993)

Sytě protkáno modrou konturou temných odstínů. Vláčný film.. 70%

Casablanca (1942)

Výborné, výborné.. takhle vypadá filmové umění.... Dobře, že se tu opět jistí, nejvýše bodově postavení uživatelé, nepostarali svým oduševnělým výlevem o stádní nízké hodnocení. Zasloužených 86%. Vskutku. Obdivuji to přezíravé, nadnesené ledově sčíslé herectví Humhreyho Bogarta..

Coco Chanel (2009)

Pro mě jen průměrný, často nezáživný, životopisný film. Audrey Tautou jsem navíc nikdy nijak zvlášť na chuť nepřišel. 55% .

Vrah ve mně (2010)

Zcela průměrný film, řekl bych, s vyhroceným násilím. Nepříliš výrazné vedlejší postavy a vlastně ani ta hlavní..