• Krátkometrážní

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Na tohlo mě bavilo koukat. A ty záporný postavy byly opravdu k nakopnutí. Mluvim třeba o té, co Sovákovi vyhazovala ty dopisy, nebo Karel Augusta s manželkou v nesnesitelné roli, ale zaručeně nejhorší byla ta ovíněná svou matkou, že z ní bude umělkyně.

Noc na Zemi (1991)

Paradoxně nejmíň na celém filmu se mi líbila má milovaná Winona, která tady neskutečně přehrávala. To její kouření jedné cigarety za druhou bylo naprosto nedůvěryhodné a celkově ta role rebelky jí dle mě vůbec neseděla. Ale ostaní příběhy byly slušné. Patrně nejlepší Jarmuschův film, co jsem k tomuto okamžiku viděl..

Tajuplný vlak (1989)

Ten třetí příběh mě utvrdil ve 4 hvězdičkách. Nejlepší bylo Buscemiho rozsvícení světla :-)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Mimo všechny pozitiva, která tu už jsou vyjmenována výše nade mnou bych vyzdvihnul scénku, kdy Turkle vyšel z toho kumbálu, jak přišla kontrola, to jsem byl mrtvej smíchy..a vůbec všechny scény s ním byly povedený.

Kafe a cigára (2003)

Pro mě nejsilnější povídky byly No Problem a Cousins. To byla fakt síla.

U2: Under a Blood Red Sky (1983) (koncert)

Tohle bylo parádní. Sunday, bloody sunday. pak ta klidná klavírovka a hned po tom můj favorit New Year's Day. Nádhera. Jak na začátku týpci chytli bona za nohu až tam hodil tlamu do publika :-)

Kmotr II (1974)

I tak si myslím, že jednička je lepší.

Noc s Andělem (1999) (pořad)

Super pořad, zejména tenkrát v době, kdy ještě nebyl tak rozšířenej youtube a mp3ky vůbec. Cdčka se vypalovaly a na klipy se koukalo na čt2 plus samozřejmě zvaní hosté (Roky 2002, 2003, 2004 byly super)