• Krátkometrážní

Před úsvitem (1995)

Vášnivá a inteligentní romance byla tak vášnivá a tak inteligentní, že byl film jako celek k uzoufání.. Chtěl bych vyzdvihnout město ve kterém se příběh odehrává, celá výprava se mi moc líbila a po této stránce opravdu nemám výhrad. Průser přichází s hlavními postavami a oduševnělými výplody jejich mozků (prostě scénář). Nenamalovaná, nečesaná rozevlátá (jinými slovy "přírodně krásná") Francouzka a Američan s mastnou ofinkou štramáckého účesu, která mu věčněcloní oči, a světáckou bradkou rozvíjejí dialogy na nejednu pitomost. A že to jsou pořádné pitomosti, schovávající se za na nic si nehrající (spontánní) a přitom inteligentní, unikátní (ale hlavně inteligentní! ) (vášnivý) rozhovor. No a ještě jednou pro sichr: inteligentní. Těšil jsem se na film a dlouho ho vyhledával, ale absolutně nenaplnil potenciál, který je avizován v anotaci. Toho co jsem očekával, jsem dostal tak 40%. Jak už jsem řekl: místo a celková "trasa" filmu - bezvadná. Ale možná ti herci neměli otvírat pusu a pouštět ven tu inteligenci. Tu vášnivou a inteligentní romanci. Pseudointelektuální bezmála hodinu a půl trvající rozhovor mě minul. Možná příště. 45%

Škola základ života (1938)

Filmy této doby jsou na mě moc milé a laskavé. Profesorstvo přehrává žactvo o několik tříd stejně jakou u CESTY do hlubin... Pešek mi klasicky v roli studenta nesedí plnou vahou. Nejlepší výkon František Kreuzmann st. 65%

Jiří Schelinger - Holubí dům (2007)

Česká verze Purplů a Sabatthů, unikátní legenda!! ...Ne však na tomto DVD..... Bolševik tomu tak chtěl, že se potíral říz kytar a usměrňovala vizáž. A tak se ze sbírky klipů nakonec na hladinu dostanou jen téměř utopivší se, nepřirozené záběry v kvádrech s ulízlými vlasy (kde navíc bubeník totálně nechytá z odposlechu co má hrát, a to je do očí bijící :-( ), záznamy z dobových TV-Show a nemnoho vlastních klipů. A další bohužel je za dekádu, která je zmapovaná. Více "Hrr na ně" by mě potěšilo. I přes to však musím hodnotit alespoň 4mi ****, poněvadž neočekávám, že by tomuto velikánovi bylo kdy věnované nějaké další DVD :/

Stalin (1992) (TV film)

Ve filmu to nemůže působit tak drasticky jako ve skutečnosti. Ale líbila se mi výpravná stránka snímku a osvětlení a velice dobří herci. Já mám prostě ty nepropagované nehollywoodské filmy rád. "Obviňuje nás všechny z konspirací....Mistr Konspirace...." 90%

Stalin (2003) (seriál)

Trojdílný hodnotný dokument, který mapuje drtivou většinu zvěrstev tohoto pána. Poutavé věcné poučné, to je od dokumetnu plná palba.

WWE Royal Rumble (2001) (pořad)

Zase klasické ušlapaní mid-carderů na úkor těch velkých bestií. Chudák Raven. :-)

Depeche Mode: Devotional (1993)

Devotional je moje nejoblíbenější živé vystoupení DM. Gahan ve vynikající hlasové formě, Antonyho koncertní projekce považuji rovněž za vrchol a mimo to mám prostě nejradši nejtemnější album Songs of Faith and Devotion, které dalo za vznik tomuto turné. Je to zkrátka vrchol a to koncertům dávám většinou jen 4 ****. VRCHOL: RUSH, IN YOU ROOM, NEVER LET ME DOWN AGAIN___________________ Teď ke komentu uživatelky Bebacek_________________ : 1) Ty hvězdičky tady museli naklikat zarytí depešáci, jinak to nevidím.... Ovšemže to naklikali, kteří k té hudbě mají nějak blízko, nebo se jim aspoň trochu někde líbila tak, že skupině věnovali zhlédnutí DVD, (zarytí hopeři nebo zarytí metaláci by tomu asi čas nevěnovali, cos čekala?!) 2) ..."3 šašci mačkají klávesy".... DM byla/je primárně synthpopová kapela, mají snad hrát na džambe bubínky, violoncella nebo sitaru? Je to stejně hloupý výkřik do tmy jako bych řekl: "po většinu koncertu tam Muse/Radiohead/Metallica/(dosaď si co chceš) jen brnkali na kytary"..., hrají styl, který je založený na syntetizátorech a kvůli kterému tam přišlo tolik lidí. Jak absurdní!! 3) ...Gahanův ... do sebe zahleděný projev..... nic tak do sebe zahleděného tady nepozoruju, i když by na to Gahan po tom výkonu mohl mít právo.4) Uniformy: že se ultras fanoušci oblékají dle jejich oblíbené kapely prosakuje napříč vším hudebním spektrem, to není PRÁVĚ pro DM tak typické, to jen ve snaze najít další argument proti, jsi to asi zapomněla. 5 atd.) ...rajcovně se natřásá... - přece tam nebude staticky stát :) a vytrvalé hlazení po nádobíčku v gatích? Jestli jednou a chvilkové považuješ za vytrvalé, musím trvat na tom co výše, že už prostě přes rudé vidění vidíš vše zaslepeně a nejseš schopná objektivně posoudit..... ________ Moc tady tomu nerozumím, máš právo na názor a nechci ti ho brát, ale prostě nemám rád nepřiměřenou kritiku, která není absolutně sine ira et studio, a hlavně vůbec nesouvisí s hudebními vizuálními či technickými kvalitami, ale vše je souzeno jen ze subjektivní pocitové stránky. A pak si tady hrajme na hudební publicisty. Za mě 95 % PS. Zkratka je DM a ne DP, hloupá ;)

Vanilkové nebe (2001)

Z Vanilla sky cítím nenaplněné představy o filmu. Asi měl být pompézní, nést se v duchu postupného odkrývání a příběh měl gradovat. Akorát se to nějak zvrtlo a nezdařilo. První polovinu filmu jsou nejvýraznější neustálé Cruisovy úsměvy, které mi pak už opravdu lezly na mozek. Druhá půlka byla o něco záživnější než první, ale dialogy jsou přetáhlé a spousta hluchých míst neudrží pozornost. Závěr filmu mě už tak ani nemohl nijak překvapit, snad proto, že překvapující opravdu nebyl. 60%