• Krátkometrážní

On je fakt boží! (2008) odpad!

Všechny tyhle filmy by se měly kopnout do prdele!

Krvavá pěst (1989)

Don Wilson je možná šampion v kickboxu, ale herec není dobrý (hodně za to může i scénář), ostatně to se dá říct o celém osazenstvu tohoto snímku (všimli jste si třeba jak Wilson hodil na začátku jednoho z těch 3 zlodějíčku na nákladák a on si sám naskočil na kapotu pro větší dramatičnost:)? Trapný byl i ten Donův trénink, milostná zápletka zrovna tak, a klasické klišé s náhlým osvícením a znovunabytím síly tu bylo taky nejednou, zápasy byly sice oděné do slušného zvukového kabátku, ale jinak moc zajímavé nebyly a často šlo vidět, jak jdou ty údery šeredně mimo. Krvavá pěst 2 má aspoň zajímavější turnaj

Železní andělé (1987)

Tohle bylo hodně morbidní. Useklé prsty nebo pohřben zaživa v dodávce a zalit betonem...

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Skvěle zpracované efekty při drogovém opojení, skvělá hudba, příběh v podstatě o ničem.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Na tohlo mě bavilo koukat. A ty záporný postavy byly opravdu k nakopnutí. Mluvim třeba o té, co Sovákovi vyhazovala ty dopisy, nebo Karel Augusta s manželkou v nesnesitelné roli, ale zaručeně nejhorší byla ta ovíněná svou matkou, že z ní bude umělkyně.

Vepřinec (1969)

Já nevim prostě no. Ten film se mi líbí tím, že pobuřoval. Ale bylo tomu, pravda, dávno. Dnes už to bude drtivou většinu lidí nudit a jen několik málo jedinců, kteří rádi jdou proti proudu v tom budou hledat perlu. Je to opět klasický rozvláčné, každý záběr, který by normálně trval 5 sekund tady trvá sekund pětadvacet, zase to na mě působí dojmem nízkorozpočtového filmu, hlavně v tom (asi středověkém) příběhu, kdy záměrně nebylo zobrazeno tělo celé, aby nebylo vidět, že tam ta hlava prostě pořád je. Atd. Jedno zkouknutí myslim, bohatě stačí, mě, i všem ostatním ať odpůrcům, či příznivcům. Zas tak zábavné to opravdu neni.

Requiem za sen (2000)

Obsahuje SPOILER. Ani tak dokonale zaranžovaný film mě nechytil za srdce jako většinu tady na 5 hvězdiček. Bude to znít divně, ale, koneckonců všichni si za to mohli sami.. Nesympatické postavy mě nedonutily projevit nad nimi byť jen trošku empatie. Co mi je potom, že feťák co okrádal vlastní matku přišel o ruku? Nemám rád srdceryvný příběhy o feťácích a intelektuální kecy typu, že na dno se každý může dostat tak rychle, až se sám nestačí divit, ty si nechat na koledu. Zajímavé komentáře: Wroclav, zdenny, FateKeeper a hlavně Niktorius.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Velice přesvědčivé. Kterak se z nuly dostává na vrchol. Herecké výkony byly znamenité, ale co tam proboha dělal Vašut? :-) Doporučeno by to mělo být především lidem zajímající se o historii, neboť film překypuje událostmi a jsou podány v souvislostech.. Takže člověk může nenásilně vstřebat, jak to asi tedy bylo.