Dálniční hlídka (2019)

Páči sa mi, že sa konečne opäť vracajú do popredia filmy, ktoré nemusia mať množstvo ne - uveriteľných efektov na to, aby ich niekto pozeral.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Vôbec nie zložitý príbeh, vôbec nie tajuplný záver.. prosto jednoduchý príbeh o smútku, hnevu, frustrácie a tiež plný pocitov, ktoré nasledujú bezprostredne po tých prvotných, negatívnych. U´mňa dosť dobré.. aj ako dej napredoval, ako sa posúval a kam došiel na záver. má plných mojich päť a moju pozornosť v pamäti.

The Best of Enemies (2019)

Pozreté dnes.. teraz.. pred chvíľou. Bolo to neskutočné. Veľmi hralo na city , ale takým tým uveriteľným spôsobom ( ako to vedia češi natočiť...ak viete, ako to myslím.. prosto : reálne a dobre hoci s tým nemajú nič češi.... viém...) Téma, ktorá je a vždy bude aktuálna ( pokiaľ ľudia budú putovať krajinou a to VŽDY budú..myslím tým migrovanie a integrovanie hoci práve je smiešne, že amerika sa tvári, že nechce integrovať, keď tý akože američania sa bez dovolenia integrovali sami....) Proste a jednoducho: bolo to dobré a hoci vytrhnuté z konceptu, chápem zámer a na mňa to zabralo. Opäť si potvrdzujem, že ČSFD nie je až tak objektívna ( alebo sa tam zapája vzorka veľmi zvláštnych pozeračov. ) alebo nie som ja dosť objektívna. Jednoducho: u mňa dobré. Veľmi dobre strávený čas.

Na špatné straně (2018)

nechcem kaziť dojmy...ale... ( vždy je nejaké ale..) toto fakt nemôže mať tak vysoké hodnotenie... Je to bez štipku reality ( justice??) spravodlivosti.. v ničom to nepripomína nič.. to je možno to, prečo to má také hodnotenie. Že takéto tu ešte nebolo. Ale u mňa slabota. ( a nemyslím tým, že ... nechcem byť tá, čo prezrádza.. tak nedopíšem myšlienku..Proste nemyslím tým ten záver.. ten bol fajn.. nepredvídateľný, ale aj tak.. proste slabých 45.. max do 50.

Dva světy (2017) (seriál)

Všetky moje hypotetické otázky boli v príbehu zodpovedané. A pretože nie som žiadny filozof, tento seriál ma uspokojil a nehľadala som vyššie pravdy. Dostatok lásky, nelásky, sebelásky a nenávisti, závisti a zla. PUF : dokonca aj sem tam realisticky. Veľmi dobre sa mi to pozeralo. Páčilo sa mi pomalé napredovanie deja. Dvojka dala priestor aj ďalšiemu napredovaniu. Aj môže, aj nemusí byť. U mňa dobé

Pečovatel (2014)

Veľmi dobré spracovanie príbehu. Dostatočne brutálne, uveriteľné, zvrhlé a odporné. Kto je vrah a čo sa stalo s jeho bratom bolo správne prepracované a tak ma to pomotalo, že som vraha vôbec nepredpokladala, že toto je on. Záver bol dokonalý.

The Morning Show (2019) (seriál)

Ako postupovali epizódy, menil sa aj osobný pohľad na postavy. Kto sa mi zdal ZLÝ...stával sa DOBRÝM a naopak. Jediný, kto nemenil svoju úlohu bol Billy Crudup a to som práve stále očakávala, kedy to príde. Námet na seriál dobrý , aj sa dobre rozvíjal. Herečky v hlavných úlohách mi nevadili. Amerického spracovanie som sa trochu obávala a tak som si aj sadla k TV. Ale musím pripustiť, že dramatizácia je opäť na správnom mieste.. po rokoch. Očakávala som iný záver, ale práve to ma baví na nepredvídateľných filmoch. Preto 5 hviezd. A som opäť zamilovaná... och Billy. A samozrejme sa musím vyjadriť k problematike MeeToo: ako brilantne si poradila amérika s problémom. Išlo vlastne o to, že ju sexuálne obťažoval..alebo neobťažoval?? Ak sa opýtate jeho: bol absolútne presvedčený o tom, že nie, že ona to chcela.. ľutujete ho, vlastne len využil svoju moc na to, na čo by sme ju použili všetci, keby sme ju mali. ( jasné, že áno....) Ale akonáhle sa na to pozriete jej očami, tak sa dialo niečo iné. Tak nejako vyzerá podľa mňa celé toto haló okolo hnutia. Samozrejme, že sú aj jednoznačnejšie prípady, kedy viete, kto je zloduch a kto obeť... ale asi ako v tomto prípade, a takých je asi viac , sa dá na vec pozrieť z dvoch pohľadov.. a hlavne: pohľadom ohrdnutej ženy ( muža), ustráchanej ženy ( muža) ... atď. On to tiež vlastne pochopil až na konci.. ( či je to spoiler už??)

To Kapitola 2 (2019)

Vždy sa chcem tomu vyhnúť, aby som porovnávala knihu a film. Nie každý rád číta. ( sama, keď si pozriem film, už knihu neprečítam..) fantázia, ktorú ku knihe potrebujete je z vlastnej hlavy a film urobí z fantázie človeka nepodstatnú vec. Nemusíte si toľko domýšľať, pretože to za vás urobí obraz, ktorý už je daný. Bolo to výborné. Pre mňa sú horory tohoto žánru nie príliš strašidelné, tak som nepociťovala STRACH.. ale páčila sa mi myšlienka celého filmu. Čoho sa ľudia boja, ako s tým bojovať a či sa dá nad tým vyhrať a hlavne AKO. Majstrovsky prepracované. Nevynechala by som na záver bicyklovú scénu, ako sa Bill prebicykloval k spokojnosti, ale aj tak to bolo perfektné. Tiež mi tam chýbal ten sex s Beverly a ..ale to sa vlastne vo filme nestalo.. ( už aj preto bola brutálne lepšia kniha)... vysvetlenie: všetci chlapci sa z Beverly vyspali, keď poprvé porazili zlo... keď ešte boli deti a práve vďaka tomu peknému zážitku, ktorý do toho zla vniesli, sa im to podarilo. Stephen King bol predavač v starožitníctve a Bilymu predal jeho vlastný bicykel. :) To vieme asi všetci a tiež som si tam všimla omyl. Asi približne v druhej hodine, ako sa brodili kanálmi ( už ako dospelí.), Eddie mal najskôr zranené líce na pravej strane a na jednom zábere, ktorý trval len pár sekúnd, mal zranenie na ľavom líci. V ďalšom zábere už to bolo v poriadku. Za pozretie rozhodne stojí. Rada by som doplnila, že kniha bola napísaná v roku 1986 a pramálo sa vo filme upravilo. Hoci, ako tu čítam recenzie, asi som čítala inú knihu. Za mňa dosť dobré. A aj z filmu som pochopila pointu - nie, nechýbala tam.

Odhalení (2019) (seriál)

zbytočne natiahnutý seriál. Kľudne stačili tri diely. Ako skutočnosť, ktorá sa stala..viem pochopiť dievča, že takto reagovalo. Tvorcovia seriálu však úplne umelo naťahovali diely, v ktorých sa nič podstatné neudialo. Patricia Arguette ako matka bola úžasne uveriteľná. Vo viacerých filmoch a seriáloch ju mám odpozeranú a skutočne každú úlohu zahrá dôveryhodne.

Megamysl (2010)

Na tejto rozprávke vyrástol môj najmladší syn... A včera.. po rokoch sme si k nej opäť sadli... mám rada tento humor... mám rada keď všetko zapadá a v rozprávke končí dobre.. a tu mi nič s toho nechýbalo... pamätám si, keď sme to pozerali prvý krát, aké som mala predsudky.. podľa animácie ( to bude čo za sprostosť....) ale naozaj som bola milo prekvapená..