Homecoming (2018) (seriál)

Rozhodne nie zlý seriál ! zaujímavá pointa ku ktorej ale vedie nudná a zbytočne naťahovaná cesta. Výborne tajomné a atmosférické spracovanie, režisér sa vyhral. Pretrpieť ale tie nudné sekvencie kde sa " nič nedialo "  chce divákovu vytrvalosť. Epizódy sú našťastie krátke a posledné aj pomerne s nejakou tou živšou líniou.  Nebolo to zlé a naopak som bol spokojný, hlavne s tou ťaživou atmosférou ktorá ale sľubovala silnejšiu pointu. Dobrá Julia Roberts a výborný Bobby Cannavale ktorého " nervózne " hranie priam utekalo z obrazovky.

Klan Gucci (2021)

Klan rodiny Gucci som nesledoval a ani som nevedel do čoho idem, v podstate som vedel, že robia do " handier " . Tragické osudy tejto rodiny sú ako mnohé iné tragédie založené na peniazoch a majetku. Lady Gaga skvelo stvárnila mrchu zlatokopku ktorá ide tvrdo po všetkom čo sa blyští zlatom. Hlava nehlava. Doslova. Driver v úlohe Gucciho skvelý a ako jeden z mála v tomto filme neprehrával. Prekvapenie pre mňa bol Jared Leto ktorého som vôbec nespoznal tak dobre bol zamaskovaný. V malej ale dôležitej úlohe je tu aj Salma Hayek. Pre mňa veľké sklamanie bolo chabé nemastné a neslané vystúpenie Al Pacina. Veľká škoda ,že sa to netočilo o cca desať rokov skôr. Film na jedno pozretie z ktorého si neodnesiete veľa ale poteší drahá výprava Ridleyho Scotta. 60 %

Fresh (2022)

Hulu parádne rozbieha svoje portfólio ! .... Toto je už o riadny level vyššie ako minule " No exit " ..Priam filmárska lahoda pre ľudí čo majú radi nezvyčajné a vymazlené filmy ako ja !. Film v ktorom sa úvodne titulky objavia v 33. minúte filmu sľubuje niečo extra. Pomaly stupňujúca atmosféra v ktorej je začiatok predkrm na špecialitku šéfkuchára a to doslova...plus otázka pre všetkých dnešnej doby : koľko ste ochotný zo seba obetovať ? Dôležitá otázka. Film je masaker v tom, že do tak šokujúcej témy vpašoval pomerne krásne kúsky humoru a tak sarkasticky až z toho človeku skáče husina. Spokojný ! výborne a prekvapivo film dokázal držať tempo aj v skoro dvoch hodinách. Posaďte sa , nejedzte a nepite a vychutnajte si dokonalý filmársky gurmánsky zážitok roka ! 80%

Průsmyk (2019) (seriál)

Porovnanie s Most nesedí, v prvej epizóde je malý mini náznak ale ináč celí séria si ide pomerne odlišnou cestou. Skôr mi to pripomínalo seriálovú podobu Se7en...pochmúrne temné lesy, farebné filtre na minimum, ťaživá hudba, zvrátený sériový vrah ktorý trestá, nesúrodá dvojica vyšetrovateľov....pomerne zaujímavé vraždy. Slušný seriál, v niečom silne pripomínal aj severskú klasiku , bolo to také opustené, ľudoprázdne, stále tam sneží a slnko hádam počas seriálu ani nevykuklo. Dvaja vyšetrovatelia z rôznych štátov, ON svojský, tvrdohlavý, kostlivci trčia zo skrine, vie ale o zločinu prvé a posledné a nachádza v práci zmysel života. ONA utiahnutá, sama, má pevné zásady ale ľudské slabosti, poctivá a zapálená pre prácu. Myslím si, že zvládnutá chémia medzi hercami a zaujímavé prostredie robia zo seriálu skoro dokonalosť. Chýba tomu pár maličkosti ako je rozpitvanie pár indícii a motivačné činitele vraha by chceli ísť viacej do hĺbky. Ináč parádny seriál a som spokojný. 80 %

Bez východiska (2022)

Na začiatok, toto nie je sračka film ! a rozhodne ste ich v podobnom prevedení videli desiatky. Ale..na rozdiel od väčšiny podobnej produkcie má tento film uveriteľné uvedenie do deja a celkovo povedzme realisticky nádych. Tým chcem povedať, že logika je na celkom slušnej úrovni. Začiatok je najlepší kedy ani my ani Darby netušíme kto je oným únoscom malého dievčaťa na parkovisku v dodávke. Máte tu štyroch ľudí, štyri rôzne charaktery....hmm. jeden musí z kola von. Nie je to ale také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Postupne to prejde to poriadnej krvavej, klincovej dramatickej katarzie v ktorej sa udejú radikálne zmeny. Obstojný thriller ktorý síce neprekvapí ale poteší, že ostal nohami ako tak na zemi a to sa ráta. Poctivé silné tri hviezdičky, predsa len nič nové to nie je . 60 %

Pochyby (2008)

Výborné prevedenie divadelnej hry do malého komorného filmu. Excelentný výkon P.S.Hoffmana ktorý je utlmený do pokory vedľa výbornej Meryl Streep z ktorej tá jedovatosť len tak lezie. Cirkev je skostnatená fašistická organizácia ktorej úloha skončila pred sto rokmi ale drží sa ešte nad vodou. Som rád, že na túto tému bol natočený takýto tichý komorný film ktorý poukazuje na rozdiel medzi stredovekom a moderným svetom. Som rád, že sa hlavnej role zhostil môj obľúbený excelentný P.S.Hoffman, žiaľ už dnes nežijúci.  Zanechal nám svoj talent aj v tomto pozoruhodnom filme. 90 %

Archive 81 (2022) (seriál)

Mysteriózna cesta za tajomstvom kaziet ktoré vedú k ďalším otázkam a záhadám. Musím uznať, že zo začiatku to pôsobilo dostatočne tajomne a atmosféra naznačovala výbornú mystifikáciu. Záver ale spadol sám do seba a rozuzlenie sa nekoná. Dôvod prečo to tak je, že usledovať si celkovo tri časové roviny je náklad na hlavu v ktorom sa mystérium stráca a atmosféra rýchlo opadla. Celé to potom je o tom, že divák akokoľvek pozorný rozmýšľa kde sa stratil. A je sa kde stratiť keďže posledné epizódy v snahe to tajomno ešte viacej zauzliť idú už niekam odkiaľ sa ani pozorný divák nevráti. Je to škoda keďže to malo niečo do seba a možno to chcelo menej zamotávať a viacej tlačiť na dobrú atmosféru. Veľa tomu nepomohol ani predstaviteľ hlavnej role ktorý miestami vyzeral ako keby nechápal na akom natáčaní je a večne mal na ksichte výraz "  rejžo co to je ??? "     60 %

Devadesátky (2022) (seriál)

Keď sa stretne realita vyšetrovania, dobové scény, skvelé dialógy NIKDY nešuštiace papierom, výborní až vynikajúci herci tak vám musí zaručene vzniknúť dokonalý seriál ! Kauza tzv. Orlické vraždy sa nám tu prezentuje od začiatku a celé jej pozadie ktoré poriadne otriaslo horúcim letom roku 1995. Toto všetko bolo dokonale prevedené do formy a obsahu ktoré nám tu na tomto CZ / SK malom TV priestore chýbajú. Boli to drsné časy kedy " demokracia " na tvrdo preberala opraty nad tým hlavným o čo šlo - prachy, majetky a privatizácie ! ..V tom období si proste každý chcel " urvať " svoj podiel a nehľadel vpravo ani vľavo. Nejaké tie mŕtvoly boli na dennom poriadku, vraždy policajtov, podnikateľov ktoré mizli ako sneh na jar. Však viete - sľúbili ste si lásku ...VY...nie mafia, tá si sľúbila podiely a komu sa to nepáčilo šiel pod drno ( dno Orlíku napr. ) Páčili sa mi úvodné sekvencie v titulkách kde sme videli pár mediálne známych káuz, smotánky, celebrity, kurvy a kurvičky a najväčšie kurvy - politikov. Všetko to malo hudobný podmaz z deväťdesiatok ! Skvelé, vydarené dielo a verím, že po Orlíku sa príde aj na ďalšie " mierumilovné demokratické ! kauzy - náznak ľahkých topných olejov napr. Výborné ! 90 %

Pád: Kauza Boeing (2022)

Zisk, zisk, zisk za každú cenu, zlate teľa sa proste musí chovať ! za každú cenu ! dnes sa razí heslo : KVALITA ZDRŽUJE ! KVANTINA PREDÁVA ! ...čo tam po životoch, hlavne nech si kravatáci na konci roka prirátajú tučné odmeny ! však predsa oni majú viacej žalúdkov ako obyčajný ľudia !  Čo to tu píše nejaký dement s nickom : L_A_D_A_S  ???. Aká ľavičiarska agitka ??? Tvoja chorá hlava vidí ľavičiarov, komunistov zrejme aj v chladničke ?! Boeing ojebal svet tým, že implementoval novú funkciu ale vysral sa zaškoliť pilotov ! lebo by museli prechádzať novým schvaľovacím procesom a to by ich stálo ČAS a hlavne MONEY ! ! ! a čo kapitalizmus nerád stráca ??? PRACHY ! A potom sa stalo čo sa stalo....ale keby TEBE  L_A_D_A_S.  niekto zahynul v takom lietadle pre takúto chamtivú zbytočnú chybu, ináč by si tu skuvíňal ako prašivý kojot.

Turista (2022) (seriál)

Fargo pozná každý, či film alebo jeho seriálové prevedenie. A je to špička vo svojej triede. Takže si niekto povedal, že sa vezme zimný koncept Farga a dá sa to horúcej Austrálie. V zimnom Fargu bola taška s prachami v snehu a ....A. hovno z toho ! Snaží sa to, ale je to len atrapa ktorá sa snaží vyzerať zaujímavo a " ináč " . Fargo ponúka bizarné postavičky ktoré konajú a  hovoria bizarne. Tu je možno jedna jediná postava bizarná ( jeho mama robila všade ) Ináč je to nuda, prach, sucho, klokany a telefonát o 10:00 ( presne ! ) Dej sa triešti v druhej polovici na niečo čo sa zrejme upieklo na horúcom slnku a zmiešali s LSD. Kým prvá polovica je ako tak " pri zmysloch " a niečo ako príbeh sa črtá tak druhá polovica to celé zahadzuje. Dávno som nevidel tak nesympatickú postavu ako bola Helen, len sa vyškiera, gúľa očami a celý čas chce pretiahnuť bradatého Dornana ktorý stratil pamäť. Je to proste zmrvené a jedna hviezdička je za prvú polovicu a druhá hviezdička je za to, že to malo len 6 epizód. Mať to viacej asi by som to vzdal.  30 %