Kde se touláš, Bernadetto (2019)

Tuším nejak mäknem, ďalšia päťka tento rok :) Ale proste musím. Bolo to svieže, obrazovo krásne, teda poslednú pol hodinu určite. Relatívne originálne ani príliš sladké , ale dojemné. Tak akurát vtipné a Cate, tá opäť podala top výkon. Je to proste zlatíčko. 90%

To Kapitola 2 (2019)

Som spokojný. O tom, že je TO opäť horor roka sa ani nemusíme baviť, aj keď treba povedať, že tento film presahuje žáner hororu. Pre mňa je to ešte o chlp lepšie ako jednotka. Hlavne flashbacky doplnili to, čo mi v jednotke chýbalo. Dvojka bola drsnejšia a asi aj oveľa vernejšia knižnej predlohe. Niektoré scény ma vyslovene dvíhali zo sedačky a spomínal som na pasáže z knihy. Bolo tam predsa len pár scén, ktoré by som ja osobne vystrihol, prišli mi trošku navyše. Efekty by predsa len mohli byt trošku vypiplanejšie, no nie je to predsa len blockbuster levelu star wars :) Aj tak, na môj vkus by to znieslo ešte trocha investície alebo možno trochu inak ich urobiť, ale napriek tomu veľka spokojnosť. 90% *doplnok/ o scénach, kde som písal, že by som ich vystrihol, dodatočne som sa dozvedel, že napr dve z nich sú režisérov odkaz na iný film, takže ok trošku to mení môj pohľad na ne... :)

Červený drak (1986)

Prvý film o Hannibalovi, ktorý bohužiaľ postráda samotného Hannibala. Ten prišiel v plnej sile až o pár rokov neskôr. Napriek tomu je to slušný film, s celkom dobrým záporákom. 80ky z toho sršia kopcom, soundtrack je miestami skvelý a miestami jemne iritujúci. Hviezdičku pridám za naozaj charizmatického Willa Grahama, ktorý si tento film zobral pre seba.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Čakáš film roka, dostaneš film roka. I fuc... love this feeeling ! Spoiler! Kde bolo tam bolo, jedného večera v Hollywoode, keď Leo a Brad krásnu Sharon zachránili... Best moment : " u are Real right ?" :))) 90%

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Téma sériových vrahov je jedna z mojich najobľúbenejších, čiže tu si rochním blahom. Atmosféra v niektorých momentoch podobná Zodiacovi je naozaj citeľná. Skvelá psychologia postáv, ktoré sú rozobrané do hĺbky. 1. Séria 85%. 2.séria 90%

Dej mi své jméno (2017)

Dlho som rozmýšľal, čo napísať o tomto filme. Čím ďalej, tým viac je to pre mňa najkrajší a asi aj najlepší gay film vôbec. Podmanivá retro atmosféra z toho srší. Hudba a kamera neskutočné.. Postavy sú sympatické a rozobraté do hĺbky, milostné scény aj keď dosť decentné, napriek tomu steklivé a naozaj prirodzené. Niektoré scény sú skutočný masterpiece a psychologický mindfuck alebo fullfuck, vyberte si :) A Timothée ,ach Timothée. Jeho postava je naozaj zaujímavá a neskutočne podaná týmto dúfajme hercom s obrovskou budúcnosťou. 95%

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Jeden z najlepších filmov svojho žánru za posledné roky. Krásna a drsná Charlize, charizmatický McAvoy, bomba akcia a lahodný soundtrack. Do toho retro atmoška, ktorá je IN a zábava je dokonalá. 80%