23 (2007)

Nechápu nízká hodnocení tohoto filmu, díval jsem se na něho a nečekal nic, po předchozím čtení zdejší kritiky, ale nakonec jsem byl více než mile překvapen. Carrey podal naprosto vyníkající výkon, možná ještě lepší než v Truman Show, a filmy o číslech mám celkem rád, např. Pi :o) ovšem 23 mi příjde méně vyšinuté, a příběh je dle mého názoru dost vyvedený, i režijně je docela ukočírovaný. Klidně se na to kouknu znova a myslím že své hodnocení nezměním.

Mr. Brooks (2007)

Tenhle filmeček mě docela zaujal a i přesto, že už jsem s Costnerem neviděl dlouho žádný extra film tak tenhle za něho považuju. Jen ten konec zdá se mi poněkud zvláštní.

Okamžik zlomu (2007)

Výborný a napínavý film, kde působí Hopkins zase tak nějak démonicky svým vypočítavým a skoro až do konce dobře vypočítáným chováním. Překvapivě se dá i bez extra akčních scén vybudovat film, který dokáže hodně vtáhnout do děje. Osobně milé překvapení a společně s Mr.Brooksem velmi povedený film letošního podzimu.

Nepřítel státu (1998)

Jeden z nejoblíbenějších thrillerů konce devadesátek, vychytané sledovací hračičky, které umí hezky vybudovat paranoiu u slabších povah :o) skvělý spád a dle mého názoru vyníkající Gene Hackman jako vysloužilý špion, a Will běhá jak o život.

Edith Piaf (2007)

V kině mi u tohodle filmu běhal mráz po zádech, jakobych ho sledoval někde venku v chladu, neskutečně silná hudební stránka filmu, šansóny jsou do děje vkládány s takovou razancí a podle mě i citem, že to zvedá film o ligu výše než co jsem čekal. Výborný herecký výkon hlavní představitelky a hlavně ještě jednou vyzvedávám tu hudbu, ta mě prostě vzala....

Faunův labyrint (2006)

Neskutečně krutý film, po shlédnutí traileru jsem očekával nějakou mysteriozní pohádku a vyklubal se z toho docela masakr, kdo vzal na tohle do kina nějaké mladší dítě určitě ho pak bral na psych. vyšetření. Neskutečně kruté záběry, takové jsem už dlouho neviděl, ale naopak k tomu velmi hezký příběh, hodně silný filmový zážitek.

Transformers (2007)

Dlouho jsem se na Trans. těšil, už jako malý jsem sledoval kreslený seriál na nějakém německém programu. Tímhle filmem jsem se vrátil zpět do dětství, užásné efekty, skutečná podívaná, v kině jsem si to prostě parádně užil, nejlepší blockbuster posledních let....

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Podívaná parádní, dlouho jsem se na ten film těšil a to byla zřejmě chyba, jelikož zdaleka nenaplnil má očekávání. Celý film je postavený pouze na propracovaných bojových scénách, ale jinak nenabízí nic moc navíc, určitě stojí za to ho shlednout, já už ho viděl 2x, ale na 5 hvězd to tentokrát bohužel není.....

Absurdistán (2006)

Po hodne letech jsem se opet dostal k Idiocracy a sve stare hodnoceni musim zmenit. Na film jsem totiz nyni nekoukal jako na komedii, ale jako na dokument. Vetsina filmu jim bohužel je. Spolecne s Demolition Manem nam nastavila zrcadlo o cca 20let drive. Nase soucasna spolecnost totiz k podobnym absurditam smeruje milovymi kroky a nektere uz muzeme vidat dnes. Drzme si palce a klobouky, jedeme z kopce.

Vratné lahve (2007)

Krasné, milé. Prostě jako pohlazení od Svěrákova humoru. Původně jsem na tenhle film neměl naplánováno jít do kina. Ale po shlédnutí jsem byl rád že jsem tak učinil. Hezký filim, který je srozumitelný zřejmě jen pro naše publikum. Doporučuju všem.