Navždy spolu (2012)

Celkem příjemná romanťárna, která nesází na klišé a místy se nás snaží také překvapit. Mezi McAdams a Tatumem to navíc překvapivě hodně dobře funguje a až na pár zbytečných linek převládá spokojenost. Na současné romantické sucho slušný nadprůměr. 70%

Povinnost a čest (2012)

Béčko zabaleno do "realistického" hávu, který funguje tak 50:50. Kamera je vzhledem k použité technologii výtečná a akce je také parádní, ze zbytku ale bohužel krvácejí uši. A svěřit hlavní role mariňákům, který se neumějí správně zatvářit ani na jednu repliku, vážně nebyl dobrý nápad. Aspoň, že tý akce tam bylo celkem dost.

Alois Nebel (2011)

Vizuálně výborné, ale obsahově zcela prázdné a co se atmosféry týče, tak většinu času úplně chladné. Některé věci holt pořádně zadaptovat nejdou. 50%

Vychovávat Hope (2010) (seriál)

Příjemný seriál o partě ne zrovna chytrých buranů, kteří se snaží vychovávat malé dítě. Tvůrce Earla, Gregory Thomas Garcia, opět přichází se svým specifickým "buranským" humorem a opět mu to většinu času vychází. Některé díly jsou sice slabší a hlavně závěrečné epizdody 2.série jsou příběhově i po humorné stránce už dost mimo, ale i tak je tahle parta okolo malého prcka stále zdrojem nenáročné zábavy. Seriál asi nikdy nebude kopat první komediální ligu, ale i tak se u něj člověk celkem dobře pobaví .

Mrcha od vedle (2012) (seriál)

Drzé holky jsou nejspíš hodně v kurzu. Po hodně povedeném sitcomu 2 Broke girls tak přichází dvojice June/Chloe. Dosti osobitý sice vychází tak napůl a místy to působí hodně nedotaženě. Jako přijemná jednohubka to ale stačí. A Dawson tady navíc strašně válí

Hunger Games (2012)

Na to, že jsem od tohoto filmu vůbec nic nečekal, jsem nakonec příjemně překvapen. Ta rádoby filozofie a kritika společnosti sice nevychází tolik, jak by si asi tvůrci přáli a ty kostýmy byly celkem děsivý (i když chápu, že to byl záměr). Stejně tak kamera mohla být místy trochu klidnější a třeba při začátku her jsem měl co dělat, abych rozlišil kdo je kdo. Ale jinak spokojenost. Příběh má totiž rozhodně co nabídnout a to srovnávání s Twighlitem upřímně nechápu, protože za 1) hrdinka není žádná uplakaná husička a za 2) o romantiku jde tady opravdu až na posledním místě, jestli vůbec. Režie je výborná a celé hry v lese mají super atmosféru. Jennifer Lawrence je vynikající a herecky ji stačí jenom Woody Harrelson, kterej by ale uhrál i reklamu na vložky. Příjemné překvapení a pokračování bych si dal klidně hned. 70%

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Kraťas určený spíše pro menší publim s oblíbenými zvířaty ze skvělého animáku. Sice ne tak vtipné, ale na ploše 6 minut stále velmi příjemné. Radši bych ale regulérní dvojku

Kocour v botách (2011)

Co se hlášek a vtipnosti týče, tak rozhodně lepší než poslední 2 Shrekové. Je vidět, že úhyb do zorrovské parodie tvůrcům prospěl a přinesl jim pár nápadů. Jenže ta zápletka byla na mě až příliš pitomá a nedávala vlastně ani moc smysl. To neustálé parodování pohádek, které už u nás pomalu ani nikdo nezná, už je místy taky dost slabé. Ale i tak bych si dvojku za pár let klidně dal, jako jednohubka to pobaví.

Pohřešovaný (2012) (seriál)

Dosti nevýrazný a totálně nevyužitý béčkový potenciál, který zabijí hlavně scénář a průměrná režie. Ashley Judd se sice snaží, ale ty bitky jí člověk stejně moc nežere. Chvála bohu za Rodena, Voříškovou a český kulisy, aspoň se má člověk nad čím bavit. Seriálové Taken se nekoná ani omylem. Zatim 50%

Nebezpečná metoda (2011)

Až příliš utlumený a chladný Cronenberg, který sice dává hercům co největší šanci herecky zazářit, a oni jí také využívají, ale jinak nemá moc co nabídnout. Precizně napsané dialogy a historická přesnost totiž neosloví tolik, jak bych čekal a celé to až příliš pomalu uteče. Ještě, že se David příště vrací zpět ke "svýmu".