Fleming (2014) (seriál)

Malinko nesourodá jednohubka rozdělena na dvě naprosto protichůdné části. Flemingovy zápletky ohledně špionáže a stylových dobrodružství diváka baví od začátku do konce, stejně jako šťavnatý charakter v podání sympatického Coopera. Jakmile se však řeší romantická linka s éterickou Larou Pulver plná klišé a plácání po zadku, tak už to bohužel tak zábavné není. Přemíra klišé a závěr vyšumělý do ztracena pak tuto minisérii posouvá jen do vod oddychového průměru. Z této postavy se však dalo vytěžit daleko více.

Frank (2014)

Bohužel dosti nedopečená, rádoby intelektuální, pochoutka pro hipstery. Nefunguje zde totiž vůbec nic, od nesympatických postav, přes neposlouchatelnou hudbu až po nefungující humor. Škoda, že výborného Fassbenderova Franka začnou tvůrci využívat až v poslední třetině. Ani ta už ovšem tento rozpačitý kousek nezachrání.

Friends with Better Lives (2014) (seriál)

Ničím originální, ale zároveň celkem sympaticky sitcom, jenž těží hlavně z hodně sehraného a fajn obsazení, které diváka pobaví i při těch nejprůměrnějších fórech. Škoda, že tomu CBS nedala malinko větší šanci. Tvůrci se totiž evidentně dosti rozjížděli.60%

Godzilla (2014)

Uznávám, že Gareth Edwards má plno sympatických nápadů a neskonalou úctu k předloze. Jenže já nikdy nepatřil mez Godzilofily a víc než nekonečné lákání na akci, bych si přál tu letní nářezovou akci. Jako letní popcornová jízda, kterou má nová Godzilla také být, totiž film strašně selhává a kromě neustálého vábení na věci příští toho nabízí strašně málo. Role přerostlé ještěrky je hodně fajn, samotný děj je ovšem stejně debilní jako v odsuzovaném Emmerichově počinu (akorát zde to paradoxně nikomu moc nevadí). Tupější postavy, jež se na spoustě stěžejních míst objevují zcela náhodně, jsem neviděl od Promethea. Johnson je nevhodně obsazen, Olsenka a Strathain jsou zde úplně navíc, Cranston to sám neuhraje a Watanabe celou dobu čumí, jak kdyby ho noc předtím někdo znásilnil. I přes bez debat zvládnutou atmosféru a celkem povedenou závěrečnou akci tak zůstává divácký požitek takřka nulový.

Gotham (2014) (seriál)

Po 6 dílech: A stále se ne a ne vyhrabat z nemastného průměru. Na jedné straně tu mámu snahu o špinavou kriminálku a celkem fungující gangsterskou linii. Na straně druhé zase přehršel ne příliš zajímavých, a v některých případech i silně nesympatických, charakterů, díky kterým působí celý seriál až příliš roztříštěně. Epizodní zápletky jsou zde pak zcela zbytečné, Ben McKenzie aka Jim Gordon nevýrazný a scénář stále neumí tento slibný materiál dostatečně prodat. Díky bohu za neselhávajícího Donala Lugua a překvapivě výživného Tučňáka Robina Taylora. 50%

Gracepoint (2014) (seriál)

Pilot: Což o to, tajemná atmosféra pilotu nechybí, režijně je to celé také zvládnuté na jedničku a vytříbená herecká sestava jede na sto procent. Jenže vážně je nutné všechen tento talent utápět v dle všeho prozatím naprosto okopírované kriminálce? Fakt by mě zajímalo, proč zrovna David Tennant má tu potřebu hrát podruhé to samé, jen v dosti okoukanější verzi. 60%

Grandhotel Budapešť (2014)

Pure Andersongasm, aneb Wesův hravý a absurdní styl převeden již do dokonalého diváckého zážitku bez jediného zádrhelu a s nejlepším útěkem z vězení všech dob. 90%

Halt and Catch Fire - PC Rebelové (2014) (seriál)

1. sezóna: Další povedené retro drama po vzoru Mad Men či Masters of Sex, v němž nebude o vyhrocené konflikty a o napínavé a emociální pasáže nouze. Seriál hned od počátku servíruje povedenou osmdesátkovou atmosféru s výborným dobovým soundtrackem. Tvůrcům se navíc daří zajímavé prostředí prodat i lidem, jimž všechny ty technické řečičky a rozebrané kompy nic neříkají. Navíc nám ale představují silné a zajímavé charaktery v čele s charismatickým Lee Pacem, kde si každý hodně rychle najde svého oblíbence. Škoda jen, že v některých epizodách zabrzdí tempo seriálu až příliš. I přesto byste si tohle sestavování revoluční mašiny neměli nechat ujít. 80%

Hand of God (2014) (seriál)

Pilot: Už dlouho jsem neměl z pilotu tak smíšené pocity. Po herecké stránce jde o výtečnou podívanou, Ron Perlman si to po Sons of Anarchy zase neskutečně dává a osloví vás i celkem netradiční atmosféra. Jen ten příběh je zatím opravdu hodně divnej a ty náboženský otázky mě zrovna nezajímají. Celkově z toho může do budoucna vzniknout, jak geniální dílo, tak odpadové dítko náboženských fanatiků. I přesto mě ale celkem zajímá, jakým směrem se to tedy nakonec vyvine. 60%

Helix (2014) (seriál)

Pilot: Prozatím až příliš lacině vyhlížející sci-fi béčko, které sice podle námětu vypadalo na slušnou variaci kultovní Věci. Atmosféra ovšem zatím až na pár slušných scén příliš nenadchne, scénář také nenabízí nic nového pod sluncem a záhady a všelijaké tajemné otázky mě zatím ani příliš nezajímají. Dialogy navíc šíleně nefungují, postavy jsou kromě charismatického Sanady naprosto nevýrazné a ke všemu se i přes rádoby elitnost většinou chovají jak totální idioti. Pár dílů tomu ještě šanci dám, dosti ale pochybuji o tom, že se s podobným příběhem dá utáhnout celý seriál. 50%......No a taky že neutáhne. Tohle béčkové sci-fi s rádoby záhadami stupidními postavami ta můžete klidně přeskočit.