22 výstřelů (2010)

Mně se to i přes zde ne moc pozitivní komentáře docela líbilo a podobnou gangsterskou cestu za pomstou jsme tady potřebovali jako sůl. Jistě, moc akční to zrovna není a nějak komplikované to taky není, ale když už se na nějakou akci dostane, tak je velice efektní a slabý příběh tomu pro jednou odpustíte. Tempo je totiž opravdu strhující, postavy uvěřitelné. Jean Reno je navíc zase jednou charizmatickej a opravdu mu věříte, že vám tu palici ustřelí. Pár blbých scén tu sice je (asi 5minutové lezení přes ostnatý drát), ale celkově jde o překvapivě nadprůměrnou svižnou gangsterku, u které jsem se ani na chvíli nenudil.70%

Rocky Horror Picture Show (1975)

Ulítlé, originální, bizarní, pervezní, prostě všechno co vás napadne, jenom ne normální. Přesně takový tento muzikál je. Písně neskutečně chytlavé, herci výborní a příběh tak neskutečně ujetý, až ho budete milovat. Právem klasika.

Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

Čistá thrillerová práce jak z učebnice. Celé je to napínavé, plné překvapivých situací a na zastavený vlak i celkem strhujícího tempa. Walter Matthau je sympaťák a z Roberta Shawa budete mít respekt. Potěší i některé vtipné momenty. Jenom na chování a logice některých postav se mohlo zapracovat víc. Každopádně je to o dvě třídy výš, než Scottův nemastný a neslaný příběh a důkaz toho, že méně je někdy více.

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Jo, tak takhle by to šlo. Vizuál parádní, zasazení do reálnýho světa celkem originální a celý to prostě vypadá až moc dobře. Bitka sice měla svoje rezervy, ale i tak se Tancharoenovi nedá upřít originalita v rámci této herní série a také snaha a viditelná fanoškovská zapálenost. Kéž by se mu takhle povedl i film, jestli někdy bude.

Jak vycvičit draka (2010)

Výborný dobrodružný animák pro malé i velké plné vynikajících akčních scén, vtipných hlášek a s opravdu roztomilým a cool drakem. Postavy jsou sympatické, animace výborná. Co víc si od animáku, u kterého lidé starší 10 let neusnou, přát?

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Výborná kriminálka s pořádně hutnou atmosférou, drsnými scénami a výbornými hereckými výkony. Detektivní zápletka je výborně budovaná a hlavním postavám se snadno dostanete pod kůži. Jen škoda místy pomalého tempa (hlavně v půlce filmu), který celý film trochu přibrzdí. Pak se to ale zase rozjede a není si pomalu na co stěžovat. A remake nechci.80%

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Kanál se možná změnil, ale kvalitu si Jan Kraus udržuje stále a v našem skromném televizním rybníčku nemá konkurenci. Jenom ty nevhodně dávané reklamy jsou dost na pěst.

Red (2010)

Stará garda v tak trochu oldschool akčňáku. Celý je to natočený s lehkostí, má to švih, je to vtipný, výborný akční scény a skvěle to odsejpá. Jenom ty dialogy občas drhnou. Schwentke se zase o kousek překonal a natočil akční překvapení roku, které se může směle měřit s letošní akční elitou. A navíc mu hodně pomáhají herci. Bruce Willis už dlouho nebyl tak cool, Malkovich si to vyloženě užívá, Karl Urban je drsnej, Helen Mirren nevypadá s bouchačkou trapně a Mary-Louise Parker se svým úsměvem nikdy nic nezkazí. Ostatní herci jsou taky fajn, už dlouho jsem neviděl tak nabušený obsazení, ve kterým by i tu nejvedlejší postavu hrál trošku známej ksicht. Sympatický akční nášup skoro jak ze staré školy, ve kterém se pořád něco děje a člověk se nenudí. Takové filmy mě nikdy neomrzí.80%

Piraňa 3D (2010)

Aja prostě ví, jak udělat hororovým fandům radost. Když už na něj po průměrných Zrcadlech někteří zanevřeli, tak si vzal k ruce ten nejbéčkovitější příběh a udělal z něj hororovou lahůdku plnou nekompromisní brutality, nahejch bab, nadhledu a jednoho plavoucího penisu. Aja ví, co si může ve filmu s piraňama dovolit a tak si z toho všeho dělá vlastně i prdel. Ale tak nějak po svém, takže zároveň stejně vzniknul nejbrutálnější film od Hory mají oči. Hlavní hrdina je navíc sympaťák a sekunduje mu spousta polozapomenutých herců v čele s Elisabeth Shue nebo Christopherem Lloydem. Všechno dohromady to navíc skvěle funguje a vzniknul tak horor přímo k nakousnutí.

Predátoři (2010)

Prvotřídní návrat k Predátorovým kořenům, džunglí počínaje a osmdesátkovou atmosférou konče. Na Antalovi je vidět, že je opravdovej fanoušek, který za mlada koukal na Predátora snad každej den. A když tenhle fanda ještě umí točit tak dobře jako on, tak je to ještě lepší. Antal s Rodriguezem totiž dali do Predátorů všechno, co v jedničce tak výborně fungovalo a okořenili to výbornou akcí. Té sice není zvláště v první hodince zrovna moc, což je škoda, ale i tak se člověk nenudil. Pátrání hlavní skupinky je totiž docela zábavné i bez toho, zvlášť když se sem tam objeví nějaký odkaz na jedničku či čistokrevná 80´s hláška. Navíc herecké obsazení je možná na tento žánr složeno docela nezvykle (Brody, Grage, Braga), ale funguje to skvěle. Hlavně Adrien Brody je fakt výbornej drsňák. Víc takových rolí pro něj. Jenom ten Laurence Fishburne mi tam přišel celkem zbytečnej. Jinak ale naprostá spokojenost a další letošní akční cesta do dob minulých, která se velice povedla.