• Pohádka
  • Rodinný

Goyovy přízraky (2006)

Není to klasická americká ptákovina, to se tomu musí nechat...námět by byl zajímavý, s vyjádřením myšlenky už je to horší. Snaha asi byla, ale celkově je to nepovedené. Pohádka pro slaboduché Američany. Jako kdyby Forman předpokládal primitivnost diváka. Se vši úctou k režisérovi - tohle nevyšlo.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Když jsem ho viděla poprvé, nelíbil se mi, moc jsem to nechápala. Pak jsem si přečetla knížku...a smekám. Bravurně zvládnuté. Nádherný film. Kraj, kostýmy..všechno je takové malebné - radost pohledět :).

Partička (2011) (pořad)

Jednou za čas je to fajn, jinak se začnete nudit. Opakovaný vtip není vtipem, no. Krom toho, kdyby nechtěli být za každou cenu sprostí, byli by podle mě vtipnější. Ale tak dobrý, jednu hvězdičku ještě přidám za "trojhlavou saň", za "co by klaus nikdy neřekl" a za Igora :)

S tebou mě baví svět (1982) odpad!

Na tohle nemůžu vidět ani upoutávku. Uřvaní spratci, blbé vtipy...ne! ne! ještě jednou ne! Už jako malé mi to připadalo ohavné - a názor už asi nezměním.

Krtkova dobrodružství (1957) (seriál)

Vím, že je oblíbený. Třeba Francouzi ho milují. Vzpomínám si, že na vysoké si do sešitku s ním rodilý mluvčí, který nás učil, zapisoval poznámky. Mě Krteček nikdy neoslovil - a to doslova! :) Už jako dítě jsem zuřila, že nemluví. No, ráda ho nemám, ale uznávám, že se to panu Millerovi povedlo - ta figurka sama o sobě je geniální. Dvě hvězdičky aspoň postavičku.

Pan Tau (1971) (seriál)

Já nevím...už jako malá jsem ten seriál nenáviděla. Dodneška mi to připadá takové úchylné....ten děda a ty děti dohromady. Za mě ne.

Most (2003)

Neříkám, že to křesťanský podtext nemá, ale vtloukat to do hlavy žákům, to by si někteříˇ"vševědoucí" vyučující na katolických školách mohli odpustit. Přesto stojí za vidění. Sama bych v tom spíš hledala paralelu jednání člověka. Někdy není možné volit mezi dobrým a zlým...je nutné volit mezi zlým a ještě horším. Jedna hvězda dolů za zbytečných cca 10 minut.

Deník nymfomanky (2008)

Dialogy primitivní, erotika neerotická...i přesto je v tom filmu něco, co mě nutí dát tři hvězdičky. Španělské filmy mám docela ráda, tenhle je další v řadě. Pravda, neurazí, nenadchne, asi by to šlo natočit líp, ale úplná ztráta času to není. Ačkoliv to postrádá hloubku, je to takové...jak to říct...evropské, přirozené. Btw. hlavní herečka je nádherná.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

První dvě třetiny jakž takž. Je to sice takové naivní, ale dejme tomu. Průšvih byla poslední třetina. To "rádobysladkoamerické" finále posunulo film úplně někam jinam. Komorní konec, který byl v knižní předloze, by byl podle mě vhodnější a hlavně věrohodnější. V knize se Bruno prostě najednou ztratí, rodina o něm nic neví. Po čase najde otec jeho oblečení u plotu a všechno mu dojde. Vzhledem k tomu, že se děj s největší pravděpodobností odehrává v Osvětimi, je krajně nelogické, že by v tom obrovském prostoru našli tak rychle místo, kudy se dostal do tábora, že by v tom obrovském množství vězňů, kteří vypadali při pobytu v táboře všichni stejně, byli schopni zjistit, že zrovna jejich syn je právě "ve sprše"...Taky mě mrzí, že vynechali dle mého názoru velmi důležitý moment z knihy. Bruno má ke konci příběhu vši - proto mu musejí oholit hlavu. Proto potom umírají se Shmuelem ne jako německý chlapec vedle židovského, ale jako LIDÉ, jako stejní malí kluci. Ten zástupný manévr s čepičkou už tak působivý není. Představitelé Shmuela a Pavla výborní. Celkově za tři, víc dát nemůžu.

The Silent Scream (1984) odpad!

Zvrácenost. Ale najdou se tací, kteří tomu věří. Nám to pouštěla jedna fanatička na gymplu. Pokud máte v plánu se na to podívat, připravte se, že vaše znalosti v oblasti biologie vezmou za své. Vzpomínám si, že jsem to tenkrát probírala s gynekologem - a tomu jen stoupaly vlasy hrůzou na hlavě. :D Snůška lživých informací, vymývání mozků, nic víc. Spoustě lidí se to ale "hodí do krámu".