Lodovico

Twitter: Lodovico
LinkedIn: Lodovico

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 2.5.2019  23:29

S viac premysleným scenárom a interakciami postáv to mohla byť černohumorná jednohubka roku. Rejžisér a scenáristi však moc hulili a málo leštili brko, a tak si pomáhali prvoplánovými akciami, ktoré ich napadli v jasnejších chvíľkach. Vieš čo je štokholmský symbol?

• 5.4.2019  01:39
    Skleněný (2019)

Samooplodňovací a samohoniaci záver akože trilogie Vyvolený, Rozpolcený, Skleněný v štýle "Komiks zomrel, nech žije komiks". Jeden Watchmen by si z toho normálne uprdnul niekde medzi Uránom a Neptúnom. Ťažiskové herecké výkony sú výborné, bohužiaľ, slaboduchý scenár bol príliš vlezdoprdelkovský pre fanúšikov žánru a príliš vyžmýkaný pre hlbší penetračný dojem.

• 21.3.2019  01:45

Ctihodný divák sa týmto filmom neurazí, pomalým tempom si prečistí všetky otvory, zvládne i pripadný make-up, ktorý nerozmaže žiadna slza, ani z cibule, lebo v tomto hambáči chýbalo okrem cibule a chilli aj poriadne mäso, takže už bolo jedno koľko v ňom bolo kečupu. Ctihodný občan by sa ale uraziť mohol https://www.csfd.cz/film/242257-ctihodny-obcan/komentare/

• 26.2.2019  22:37
    Čistič (2015)

Život ako očistec, fyzické očistenie verzus duševné. Nadpriemerná komorná dráma.

• 26.2.2019  20:01
    MOST! (TV seriál) (2019)

Díky za Čočkina, Čorkina, Cikorkina, Kretina a Dášina.

• 25.2.2019  23:03
    Temný případ (TV seriál) (2014)

1. séria nasadila latku veľmi vysoko, 2. séria ju podliezla, 3. séria je vyššie než 1. séria a ak prijde 4. séria, tak je rozhodne na čo sa tešiť pretože je to vo svojom žánri úplná špička.

• 7.2.2019  00:30

Tento film je ako opereta, operu vedia oceniť "lepší" ľudia, vyžaduje schopnosti oceniť jemné hlasové nuansy, hlasový rozsah atď., opereta je pre širšie publikum, ktoré by inak nejaká opera otravovala a ani by na ňu nešli. Film je povrchnejší ako iné filmové veľdiela, o to však nejde... Čas pri pozeraní utečie rýchlo, film je to pre masy (rovnako ako hudba od Queenu) nie pre akademikov, preto si jeho analýzu odpustím a zostane mi len excelentný film, a párkrát do roka tichá vďaka pri počúvaní Bohemian Rhapsody s originálnou finálnou verziou skladby profi-remasterovanou 5.1 24bit 96kHz LPCM.

• 20.1.2019  21:15

Nič svetoborné, ale filmík sa dá pozrieť opakovane na zlepšenie nálady a vychutnanie dobrých hereckých výkonov.

• 18.7.2018  18:47
    Noční hra (2018)

Ľahko nadpriemerná komédia do ktorej sa nemali pridávať crazy prvky, naopak potešila sebairónia a "Ed Norton".

• 7.2.2018  00:35
    Na doraz (2017)

Uslintaný popkorňák.

• 7.12.2017  01:18
    matka! (2017)

Podobenstvo, ktoré je najľahšie dešifrovať, keď človek miluje a je nemilovaný, a pokiaľ miluje len sám seba, tak na nikom nezáleží... Podľa spracovania filmu autorovi záleží len na "niečom", a tak je jedno či Kain zabil Ábela alebo to bolo naopak. Pretože Aronofský ma presvedčil, že "niečo" (Tvorca) je mu prednejší ako "niekto", tak dúfam, že iný režisér túto tému niekedy spracuje na vyrovnanejšej hodnotovej úrovni.

• 4.9.2017  15:09

Je jasne poznať, že DL dostal veľkú slobodu pri tvorbe TP The Return. Túto slobodu použil veľmi hravo (i keď to vyzerá smrteľne vážne) na ešte väčšie rozbitie jednoty deja, kľúčových charakterov, vedľajších postáv, času a miesta ako v 1. a 2. sérii. Zo zaujímavých momentov momentálne vo mne rezonuje domnelé zabitie postavy ďalekohľadom vyhulencom, ktorému nepatrí jeho vlastná noha a výbuch atómovej bomby. Poznámka k nenávistným komentom: Hra má zmysel, a ak nie je zmysel zjavný, tak je lepšie priznať si, že niečomu nerozumiem...viď Mulholland drive. Aký je teraz vlastne rok?

• 4.9.2017  14:44

Videl som príbeh puzzle-No.7, puzzle-No.6, a puzzle-No.8 na ktoré odkazoval P. Jeffries sa nekonalo a o Judy sa nebudem už baviť vôbec. Aspoň, že došlo na 430, Richard a Linda z úvodu seriálu. Pretože pre DL sú všetky postavy tulpy, potešil ma revival dvojice z Modrého zamatu, ktorá si to konečne rozdá v moteli. V každom prípade Lynchovo rozbíjanie jednoty deja, času a miesta sa dostalo o úroveň vyššie a aj keď kúzelník videl budúcu minulosť, tak v prítomnosti bol vždy stratený, lebo vigvam.

• 4.9.2017  14:34

Cooperovské finále vyriešila Zelená ruka. Alternatívna virtuálna "nerealita" pokračuje, pretože DL vymindfuckuje každého,.. aj tých čo zostali vo vigvamoch. Staré Twin Peaks bolo ukončené, aby pokračovalo epizódou 18.

• 28.8.2017  09:46

Kto je tulpa, a kto nie? Diane si nasr...Pumpkin/Daisy Domergue-HoneyBunny a otázka krvavých krámov vyriešená. Audrey a symbol zrkadla nutí k zamysleniu či je obraz alebo odraz reality pred zrkadlom alebo v ňom, a kto tu teda sníva? Desí ma predstava, že Bob rád tancoval.

• 21.8.2017  22:43

Kto sníva a kto nie, a kto pozná sen vo sne? Takto to DL hrá na diváka a mixuje romancu o láske, komixového hrdinu so zelenou rukavicou, samovraha v lese, umierajúcu herečku čo hrá umierajúcu postavu (R.I.P. Catherine Coulson), "Pumpkin" s novou "Honey Bunny" už nevykrádaju krámy s chľastom ani reštaurácie, ale sú ako poslušní dvaja škriatkovia čo len plnia príkazy z "vyšších miest". Dougie Jones+elektrika=výzva do boja v budúcom cooperovskom finále bola prijatá, nabitý energiou a transformovaný, a v spolupráci s Gordonom Coleom bude Dale zase iný, a predsa ten istý...

• 14.8.2017  22:45

Jasne sa mi načrtáva cooperovské finále, v tomto dieli DL povedal omnoho viac než bolo potrebné. Ak 11. časť bola skvelá, tak epiz.14 ide výrazne za jej hranice. A až sa odložia masky v epiz.18 zostane len... dúfam... (chrochtanie blahom) a nepochopenie kto a prečo padol za obeť. Zaujali ma konotácie s Matrixom a Inception, ale to by bola slepá cesta pre filmových kritikov, pretože DL si ide po svojej vlastnej cestičke. Fascinujú ma jeho vzťahy a práca s hercami, lebo nie je náhoda, že s ním radi spolupracujú hviezdy filmu aj TV, ...a súčasne dokáže urobiť hviezdu aj z osvetľovača...

• 7.8.2017  04:38

Rovnakou mierou sú rozvíjané postavy nové ako aj staré. Ticho pred búrkou rozptyľuje James.

• 31.7.2017  16:26

"Poupě" povedal Občan Kane, "Modrá růže" povedal Lynch, a v oboch prípadoch sa vysvetlenia nedočkáme. Súradnice Twin Peaks budú stredobodom udalostí znova, slučky sa zaťahujú.

• 24.7.2017  19:46

Čerešňový koláč sa zas vrátil do módy... uprostred sna.

• 17.7.2017  17:06

Rozhodujúci stret o charakter budúceho Twin Peaks sa blíži. Niekto je zdanlivo pasívny, ale v jeho vnútri to vrie, niekto je aktívny, ale vnútro prázdne a nevie nič o tom čo príde a čoho je súčasťou.

• 10.7.2017  22:34

Epickejšia časť s Pumpkinom, Daisy Domergue a Majorom a jeho synom.

• 29.6.2017  23:08
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Policajti sú vždy o krok za zločincom, a o tom to je.

• 26.6.2017  22:44

SPOILERY? Garmonbozia s tvárou Boba, špirála dejín s novou šancou vo fungujúcom božom stroji. Interpretácia diváka môže byť odlišná, interakcia s Lynchovým obrazovým videním a rozprávaním je intenzitou blízka koncu série 2 a koncu filmu TP-FWWM. V skutočnosti je tento diel jeden z artových vrcholov série 3. Lynchovým bojiskom nie je vesmír ani Zem, ale myseľ človeka. Tento diel má s Bunuelom veľmi málo spoločné!

• 19.6.2017  13:58

Veci sa dávajú do pohybu. Vynikajúce herecké výkony, obzvlášť sa mi páčila Naomi W., Dialógy epizódy 7 sú miestami úžasné iróniou a absurditou.

• 13.6.2017  01:36

Niektoré tajomstvá sa začínajú odhaľovať, čo znamená, že dej sa začína zamotávať. Kto je Diane?

• 7.6.2017  01:49
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Široká cesta do ľudskej duše, s falošnými prorokmi, mesiášmi, vierou, prázdnotou, nezmyselnosťou, nihilizmom a ničotou, pochybnosťami a očakávaniami.

• 7.6.2017  01:32

Čo je v živote dôležité a čo nie, ...na to by mal prísť každý sám.

• 5.6.2017  14:04

Na scénu sa vracajú staré postavy, ...akoby nezostal kameň na kameni, len Norma a Shelly sú pevným bodom. Deti opakujú chyby svojich rodičov, korporácie sú impotenthé a telefóny nebezpečné, kozmické sily nevyspytateľné, dvojníci sú praví a falošní. Hra pokračuje.

• 30.5.2017  02:07
    Anthropoid (2016)

Možné SPOILERY! Skúsim popísať čo mi chýbalo k spokojnosti u filmu Anthropoid k výnimočnej udalosti akou bol atentát na Heydricha: 1. samotný Heydrich nie je prakticky vykreslený vôbec, čo robil obyvateľom Protektorátu, ako žil či pracoval, ako sa rozhodoval, čo nariadzoval 2. exilová vláda v Londýne, prečo sa rozhodli pre atentát, ako ho plánovali a realizovali v Anglicku 3. český odboj a jeho akcie proti Nemcom, ostatní parašutisti tiež plnili nejaké úlohy, niekde žili, niekto im pomáhal 4. G+K a ich pobyt v Prahe, nezobrazuje zháňanie jedla, zatemňovanie okien, život Pražanov a ich drobné sabotáže na okupantov. 5. útok na kostol sa jednoducho uskutočnil ako bezduchá strieľačka, Nemci proste nakráčajú pred hlavne parašutistov, ich velitelia nie sú vôbec rozčúlení stratami vojakov, vôbec neplánujú taktiku ako atentátnikov odtiaľ dostať, ani sa medzi sebou neradia čo a ako by bolo lepšie, 6. Prečo Čurda zradil, bolo to pre peniaze, strach o blízkych, zbabelosť? 7. K.H.Frank nie je vôbec zobrazený. Ako reagoval na smrť Heydricha, aké represie nariadil, čo nakázal podriadeným? Dabingové hlasy mi prišli dosť podobné, to tiež nepotešilo, kedže dialógy boli naviac aj mdlo deklamované a bez štavy. Ako film by som hodnotil na 2,5*, ako TV film, ktorým aj je na 3*.

<< předchozí 1 2 3 4 5