Záměna (1983)

Výborná komedie z dob, kdy účast Eddieho Murphyho vždy znamenala pořádný kopec zábavy a dobré podívané. Společné duo s Dan Aykroydem dává vzniknout geniální podívaný, který vždy dovede zpříjemnit nedělní odpoledne.

Černá labuť (2010)

Poměrně zajmavej a krásnej film. Balet je ohromující a uchvacující, né jinak je to i v tomto filmu, kterým nás provází baletka Nina. Pouze zíráme na její absolutní oddanost tomuto druhu umění a díky tomu vznikající psychický poruchy, které si v honbě za dokonalostí ani sama neuvědomuje. Výborné sou výkony ústřední dvojice "trojice" Natalie Portman a Vinceta Cassela .. Mila Kunis ve vedlejší roli se mezi nimi rozhodně neztrácí. Bohužel pár dní po shlédnutí ve mě film už mnoho nezanechává. Jedná se spíše o komerční záležitost snažící se dohnat hity v boji o oskary.

Ďábel (2010)

Horor? Nevím Horory si představuju jinak. Nemusí nutně jít o filmy s hektolitry umělý krve i atmosféra dokáže děsit. Tento film mi však svým pojetím mnohem víc připomínal detektivku. Možná méně střihů do racionálního světa se sympatickým policajtem a více potemnělé atmosféry výtahové šachty by mi pomohlo navodit děsivější atmosféru. Přitom se dají točit děsivý horory, kde téměř nic není vidět a vše je jen o atmosféře ... chodí mezi námi satan, antikrist ... Omen je vynikácím příkladem této tématiky. Nic překvapivýho neukáže, přesto vás vyděsí až do morku kostí. Devil má výborný nápad, ale bohužel jej neproměnil, přesto není to zcela nudná podívaná :)

Všechno nejlepší! (2006)

Jednoduchý, přesto ve své jednoduchosti zábavný. Takovejto film by bezpochyby zvládl natočit kdejaký student filmový školy. Je prázdnej, průhlednej a nic moc ve vás nezanechá. Dějová jednoduchost a přímočarost není vyvážena ani občasnejma odbočkama na další postavy mimo Taxi. Přesto je tento film dobrou kulisou a dokáže pobavit :)

Hlídač č. 47 (2008)

Karel Roden naprosto úžasný ostatní ... ucházející snad :)

Maska Junior (2005)

Ano existují i horší filmy, ale i tak se tendle řadí do kategorie ztráta času. O kvalitách původního firmu tadle nastavovaná kaše s super jednoduchým nápadem neví vůbec nic. Film je o to více sprzněn veškerejma rádoby vtipnejma nechuťárnama (dítě čůrající jak požární stříkačka, smrkající nos místo hlavy ...). Když už se dokoukáte až do konce budete litovat ještě víc. Patetický konec hodný možná teletubies vás opravdu nepříjemně dorazí.

Zelený sršeň (2011)

Další akční film, kterej si dokáže dělat srandu ze sebe i všeho kolem sebe a přitom nebýt totálním odpadem. V posledních letech můžeme na tyto "super" hrdiny narazit stále častěji Hancock, Iron Man bohužel né vždy se daří udržet film a uzdě a diváky skutečně bavit. Velmi dobře se to povedlo právě Godrymu a hereckému duu Seth Rogen a Jay Chou. Jejich vzájemný šarvátky člověka skutečně baví a přitom nejsou zakončeny patetickými epickými scénami o záchraně, usmíření a zakočeny objímáním. Ne tento film se tomuto vysmívá a raději vás kopne do ... koulí :) Závěrem snad jen konečně akční komedie, kde vás skutečně baví i "hlavní" záporák, který není jen postavou pro přitroublou zápletku.

Stargate SG-1: Children of the Gods - Final Cut (2009) (TV film)

Předělaná klasika :) Původní díl Children of the Gods odstraněno pár logických chybek. Přidáno pár věcí pro zcelistvění děje a bohužel odebrána jediná "nahá" scéna celýho SG. Každopádně hezký vzpomenutí za klasikou pro příznivce jednoznačně doporučuju.

TRON: Legacy 3D (2010)

Asi zavedu dvě hodnocení, jedno co si film skutečně zaslouží 2* a jedno co sem dal tomudle s přihlédnutím k všem okolnostem. Film je bezvadnej audio-vizuální zážitek v 3D. Dívat se na to se zapnutým mozkem nebo nemít rád tendle styl hudby asi uteču z kina. Příběhově placatý jak GRID, ale placatejch filmů je spousta. Emoce to vzbudí jen v extrapřecitlivělejch lidech. Vizuálně bezvadná podívaná (ve 2D to asi nebude ono). Zvukově paráda doplněná naprosto geniální hudbou (bohužel ta je hodně o vkusu člověka).