Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

... nikdo přece od T3 nečekal, že se bude snažit trumfnout T2. Takže tu je příjemná oddychovká, která je schopná sebeironie. Co s tim? Budem vděční, protože je to furt nejlepší akčňák za posledních x let a předevšim je zpátky Arnie a ten je furt bourák.

Kmotr (1972)

Absolutní pecka....

Den nezávislosti (1996)

Tak po letech jsem viděl asi sedmnáctivteřinový úryvek a bohatě mi to stačilo. Je to kulervoucí jízda -- v tom nejnepříjemnějším smyslu slova.

Ples příšer (2001)

Co si budem povídat - minimálně půlka osazenstva čsfd přihodila za TU scénu jednu hvězdu k dobru, já dokonce všechny čtyři.

Stvoření světa (1957)

Klasika, občas však s až příliš budovatelskou atmosférou, ale to bylo bohužel dáno dobou. Můžeme být rádi, že naši soudruzi vůbec takový film povolili udělat.

Křižník Potěmkin (1925)

Film jsem dokoukal celý JEN kvůli tomu, že je to taková klasika... Možná jsem na to ještě nebyl vyzrálej, každopádně se mi z toho, co jsem viděl z němý éry, zatim líbil nejmíň.

Válka světů (2005)

U první půlhodiny jsem se skvěle bavil, nevím, jestli to tak Spielberg chtěl, ale připadalo mi, že tam byla spousta černýho humoru. Pak se ale film zhoupl do vážný roviny, kdy šlo o budoucnost lidstva, a to už se Spielbergovi tak dobře vystihnout nepovedlo. Stejně tak se nepovedl konec.

Superman (1978)

Kdyby Superman zůstal záporákem tak, jak tomu původně v komiksu bylo, mohl být mnohem záživnější postavou. Jenže oblíkl červeno-modrý overal a stal se z něj tak idealistický a spravedlivý čuprhrdina, až to pěkný není. Filmy podle komiksů beru, bohužel Superman mě nezaujal a navíc asi docela nechtěný je to, že víc než Supermana jsem si oblíbil Lexe Luthora v uličnickym podání Gene Hackmana.