Svět draků (2004) (TV film)

Fiktivní dokument s pár zaujímavejma nápadama, ale Ropáci jsou jenom jedni..

Světová invaze (2011) odpad!

(Black Hawk Down versus Zachraňte vojína Ryana) versus District 9. Meh. Jedna hláška za všechny: Po té, co poblíž pobřeží L.A. přistanou stovky galaktických plavidel, ze kterých se vylodí mimozemské jednotky, jakýsi americký generál pronese: "Takže je evidentní, že mají pouze pozemní jednotky. Vyšlete letectvo, ve vzduchu máme JEDNOZNAČNOU PŘEVAHU". OMG LOL.

Svět podle Garpa (1982)

Hezky natočený film, ale srovnám-li ho s předlohou, je to jako Tesco Vysočina versus Proscuito di Parma. Ale budu-li na něj pohlížet okem nezatíženým znalostí předlohy, je to příjemná záležitost a ty, kdo knížku nečetli, určitě na ty dvě hodiny dobře zabaví.

Sviňák (2013)

Pro mě od první minuty tutovka. Propadání se Bruce Robertsona do stále větších sraček je velmi sugestivně zahrané. Čím blíže konci, tím větší prasárny, a tím sevřenější hrdlo jsem měl, a přitom Baird tyto tuze deprimující a nízké momenty lidského života stále naprosto funkčně kloubí s jistým humorem, i když navýsost nevybíravým. 90%

Šedovlasý pán (2007)

Jednak je v "The Gray Man" příliš cítit obhajoba A_FISHe, že to byl jeden z těch lidí, co vlastně vraždí proti své vůli, kvůli tomu, co sami prožili a kvůli svým vnitřním hlasům ... ale na tohle já seru, udělal, co udělal a dostal křeslo, tak to má být, bez pardónu. Ani si nemyslím, že by režisér Flynn chtěl, aby jeho snímek takhle vyzněl, ale to je právě to, co se mu nepovedlo ... příliš se zabýval vysvětlováním proč a ukazováním některých "dobrých" stránek Fishovy osobnosti, až zapomněl na druhou stranu pořádně ukázat, co to bylo za bestii. Herecký výkony bohužel neslaný, nemastný, ale víc jim ani nedovoloval scénář. A druhak jsem dosedl k obědu zrovna ve chvíli, kdy Fish v dopise popisoval, co provedl Grace, takže lahoda :)

Tahle země není pro starý (2007)

Po Americkém gangsterovi se na naše monitory / plátna / obrazovky dostává další poctivě odvedený kus filmařiny roku 07. Ve filmu se blýskl opět výtečný Josh Brolin (slizký úplatný polda z Gangstera) a uhrančivý Javier Bardem, který na mě prvně zapůsobil jako bratr Lorenzo v Goyových přízracích a za Chigurha má u mě další plusový bod. Ti dva z plátna v podstatě neslezou, ale opravdu se nedá říct, že by časem sklouzávali ke stereotypu a okoukali se - naopak jste stále víc a víc napjati, jak si budou počínat. Jak je to úsloví "film s jejich výkony stojí a padá", tak tenhle na svých nohou stojí neochvějně jako kolos rhódský. Scénář je relativně prostý, ale precizně zfilmovaný, což je jeden z více společných prvků s Gangsterem. Z dalších podobností se Scottovým spektáklem bych uvedl vůbec celý koncept příběhu, který staví na konfliktu dvou mužů a kameru, která může působit neinvenčně a jednoduše, ale je velmi promyšlená, nemalým dílem přispívá k působivosti filmu a je poznat, že jí do ruky dostal borec, který si byl jistý v kramflecích. Na závěr bych dodal, že jsem možná - vzhledem k velmi kladným ohlasům filmových kritiků a recenzentů a i nás, obyčejných smrtelných diváků - očekával víc, ale i to, čeho se mi nakonec dostalo, s přehledem nasytilo můj filmový apetit. 90%

Tajemné hlubiny 3D (2005)

James Cameron natočil sice hezký dokument, ale televizního formátu. Když jdu do IMAXu, tak očekávám, že všude kolem mě budou plavat žraloci, ryby a rybičky. A to se právě nedělo. To není film, který se vyplatí shlédnout ve 3D.

Tajemný let (2005)

Občas to skřípalo, ale scénář je originální a celkem neklišovitý (spoiler: až na padoucha, který si, majíce hrdinu na mušce, neodpustí vysvětlení svýho plánu, hahá) a s výjimkou zhruba deseti minut někde uprostřed dokáže Tajemný let diváka udržet v napětí.