Jupiter vychází (2015) odpad!

Cheesy vesmirna soap opera a dalsi nejhorsi film vsech dob, s nejhorsim hercem vsech dob, Eddie Redmaynem. Prujem.

The War on Democracy (2007)

Kontraproduktivně emotivní dokument poukazující na to, co je čiře logické, že USA, ač hlásnou troubou demokracie, jsou jen další imperiální velmocí prosazující veskrze své vlastní zájmy. Co zde nezazní, je, že existuje nejen dlouhá řada států, které americká vláda srazila na kolena, ale také takové národy, které před absolutní zkázou zachránila. V tomhle se dle mého jednoznačně liší od Ruska, které je ve svých zájmech ještě bezohlednější. Jenže Spojené státy si to komplikují tím, že své kroky schovávají za roušku obrany demokracie a pak když se ukáže, co CIA provádí, o to hůře to reputaci USA zasáhne... Tenhle dokument je jednoznačně anti-USA, což beru, protože, alespoň v západních médiích, jsou kroky USA protěžovány jako ty správné. Kritika existuje, ale kdykoliv se schýlí k debatě o jednání USA, jsou její kritici nařčení z rusofilie. Debata je důležitá, i když upozorňuje na věci, které se nehodí do našeho vidění světa. Jako evropan říkám - díky Bohu za Spojené státy. Ale je potřeba sundat růžové brýle.

Assassination of Russia (2002)

Výborný dokument usvědčující představitele FSB ze lží, kterými se snažili zahladit svou odpovědnost za útoky na bytové domy vykonané v Rusku v roce 1999 a které přímo vedly k usednutí Putina do Kremlu. Prý.

Království nebeské (2005)

Rozplizlá historická soap opera o kovaříčkovi, který díky svému dobrému srdíčku předčí nejzkušenější válečné stratégy. Viděno v DC.

Godzilla (2014)

Hollywoode, zase jsi mě jednou nalapal! Věřil jsem, opravdu jsem věřil, že tenhle blockbuster, ze všech těch blockbusterů, které mě zkalamaly, že tenhle bude jiný. Nestalo se tak. Jedna věc je, že veškerá ta pavědecká omáčka kolem je jako z pera předškoláka. Evoluce dala vzniknout monstrózním ještěrům krmícím se radioaktivitou a vysílajících elektromagnetické impulsy... ha. ha. Kdyby to bylo jen tohle, tak by to nevadilo. Na to se však nabaluje bezpočet dalších zhůvěřilostí. Div, že jsem si nad tím neukroutil krk. Skutečný průšvih je ale to, že ani akce mě nestrhla. Ještěrka bojuje s jinou ještěrkou... nic víc. O nějakém soucítění s Aaron Johnsonem nemůže být řeč. Jediné skutečné guilty pleasure: Ken Watanabe se musí dočkat sestřihu z tohoto filmu na YouTube a ten se bude jmenovat: Ken Watanabe not Understanding Things. Jeho neustálý tupý výraz mě bavil. Tudíž další zářez na pažbě producentů - zase se jim povedlo dostat mě do kina a zaplatit za tuhle koninu peníze! Pacific Rim ve všech ohledech lepší a zábavnější. I když pouze o tu pomyslnou jednu hvězdu. 40%

Sviňák (2013)

Pro mě od první minuty tutovka. Propadání se Bruce Robertsona do stále větších sraček je velmi sugestivně zahrané. Čím blíže konci, tím větší prasárny, a tím sevřenější hrdlo jsem měl, a přitom Baird tyto tuze deprimující a nízké momenty lidského života stále naprosto funkčně kloubí s jistým humorem, i když navýsost nevybíravým. 90%

Silicon Valley (2014) (seriál)

S celkovým hodnocením si počkám až na konec celé série. Ale po prvních dvou dílech bych chtěl říct, že to rozhodně stojí za to a těším se na další. Nejedná se zde o sitcom - vtipy nezavání recyklovatelností a nešustí papírem. Prostě to není tupý a předvídatelný jako Teorie Velkého třesku, ze které šablonovité postavy a vykonstruované situace crčí proudem. Svým zemitým humorem a každodenními životními absurditkami je to má trochu blízko k IT Crowdu, ale pořád to není taková "taškařice". Ty absurdity a humor jsou v poměru zhruba 1:1. Působí to na mě docela realisticky a nenásilně. Prozatím 70%.

Na život a na smrt (2013)

Výtečný akční válečný film, ve kterém Berg kydne tu asi nevyhnutelnou dávku amerického patosu až v závěru filmu, takže se docela dá snést. Nepřetržitá akční scéna úprku SEALs před drtivou přesilou pasáků koz je naprosto strhující! Akce je brutální a jde až na dřeň. Díky maskám vidíme, jak smrťák vojáky pomalu (ale rychle) a nevyhnutelně bere do své náruče. Parádní adrenalinový filmový zážitek a rozhodně příjemný překvapení. Nepochybuju o tom, že se skutečností má film společného asi tolik: 4 SEALs - špatné rozhodnutí - Lone survivor, ale to vůbec nevadí. 80%