hanca.uh

hanca.uh

okres Uherské Hradiště
Neodborný filmový fanoušek...nicméně o to nadšenější :-)

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 18.6.2018  12:41
    Escobar (2017)

Zásadní otázka, která mi utkvěla v hlavě: měl Bardem v záběru běhu (kamera ze zadu) při útěku dablera??? :-))) Né, vážně - Bardem byl ve své roli Escobara naprosto skvěle namaskovaný v celé figuře - byl jeho věrnou kopií a stejně tak dobře svoji úlohu hrál a prožíval - to bylo z filmu zřejmé. Ostatně jeho uhrančivé osobně-herecké výkony v jakémkoliv snímku jsou pravidlem (proto se na něj my holky tak rády koukáme:-))....u Penelope to budou mít páni asi podobně, taktéž zaslouženě:-) ). Film se sledoval dobře, měl patřičnou dávku brutálních prvků - jak se na správný kolumbijský drogový klan patří, ale nic až tak extra přehnaného, v žádné oblasti. Povedené na 95%.

• 13.6.2018  09:13
    Manifesto (2015)

Tak experiment tento film určitě je, a to obrovský - nálet na smysl diváka - ale snad jen toho umělěcko-artově-bohémského. Zřejmě pouze tito přišli na Manifesto do kina, jinak si nedovedu představit za co je tady to aktuálně vysoké hodnocení (74%). Mně se film nelíbil v ničem, monology, fráze a celkový dojem se mi zdál přehnaný, nepříjemný a nepřinesl mi žádnou myšlenku. A to se považuji spíš za toho artového diváka (takže i snad něco vydržím:-)). Nevím, jestli se mi kdy stalo (pokud ano, tak už je to tak dávno, že si to nepamatuji:-)), že jsem odešla z kina ještě před koncem promítání - tady jsem to statečně vydržela trpět hodinu, byť už po 15 min. filmu jsem se mocně vrtěla a chtěla ze sedačky znuděně zvednout krovky:-))

• 30.5.2018  11:29

3. celovečerní režijní film tohoto islanďana a opět - jak je již u většiny severských snímků zvykem (a nebo - jak to vnímám já sama) - bomba! Celkově nižší % hodnocení lidí tady přisuzuji tomu, že tento film je nekomerční, na první pohled není moc ničím zajímavý. Ze začátku se chviličku zdá, že tu půjde jen o nějaké sousedské žabomyšlí války, záhy se začínají ukazovat životy a osudy všech obyvatel v obou domech....ve mně se při sledování střídalo překvapení s absurdismem (občas vtipným, občas tvrdým) a nakonec to vygradování v závěru - šmarja - to jsem teda zalezla i do sedačky - super! :-) PS: označení "komedie" pod názvem filmu bych spíš tedy vyškrtla, protože tohle bylo spíš "brutálně tragikomické psycho", aneb - nikdy nenechávej zajít věci a problémy tak daleko - pak už může být na všechno pozdě!

• 22.5.2018  12:50

Šílené, nechutné a výborné v jednom! Podobně jako Adamova jablka:-) Tento dánský režisér se mi jeví jako velmi schopný ve své práci a jeho styl je neokoukaný a s jiným pohledem. I proto 5 hvězd.

• 22.5.2018  12:26
    Nepřítel (2013)

Dřív jsem J.Gyllenhaala moc nemusela, vadilo mi to jeho strnulejší "výrazivo" ve tváři :-), postupem času jsem si na něj zvykla a tady do tohoto snímku jeho podání postavy (tedy dvojrole) úplně pasuje. Film jako takový mě na první pokus a dojem až tak moc nezaujal, takový slabý odvar D. Lynche i s tím závěrečným velikým otazníkem :-)). Ale třeba příště, na druhé sledovačce a s odstupem času...kdo ví...někdy to tak u nekomerčních filmů mám.

• 12.3.2018  12:03

I přes to, že je film hodně drsný, psychologicky dramatický, špionážní, zákeřný i ohromující, tak bych tipovala, že se bude líbit hlavně nám ženám. Takže za mě: naprosto povedený skvělý film a byť jsem se trochu obávala jeho délky, tak stopáž 140 min.nebyla ani trochu na škodu a byla jsem napnutá až do konce. Výborné, výborné, dávám plný počet.

• 26.2.2018  11:28
    Spása (2014)

Velmi charismatický dánský M.Mikkelsen+přiměřeně charismatický a k tomu velmi hezký americký J.D.Morgan+velmi pěkná a smyslně stavěná francouzka E.Green :-)) v dobrém jednoduchém westernovém dramatu, kde se zrovna moc nemluví, kde se emoce projevují jen zastřeně a kde nestříkají litry krve...za mě příjemný film s akorátní stopáží, kterému dávám 80%.

• 21.2.2018  13:03
    Cukrář (2017)

Za mě nejhezčí a nejpůsobivější film za poslední půlrok, který jsem v kině viděla a který mě teda fakt totálně "dostal", nehledě na téma... Filmová prvotina izraelského režiséra - smekám, prostě vynikající, uhrančivé, osobní. Po všech stránkách!!!

• 21.2.2018  12:55

Myslela jsem, že mi i tady potečou slzy jako hrachy - stejně jako při sledování námětově podobnému filmu Lion (o ztraceném malém indickém chlapci, 2016), ale nic se nedělo....ne že bych se kvůli tomu pocitu na film dívala:-)). Příběh je tu opět zajímavý a surový, ale trochu mi to přišlo víc "hrané" a i přes jistou autentičnost a útok na divácké city mě to tady moc nedojímalo, nevím proč. Možná kdybych neměla to mé srovnání, tak bych dala 5 * :-))

• 13.2.2018  09:51
    Nemilovaní (2017)

Jako je u ruských filmů víceméně typické, jsou i tady velmi dlouhé (a jakoby zbytečné) záběry kamery... Ty vás ale nutí dumat nad tím, proč je např. snímán zrovna tento pohled z okna, co tím chce rejža říct... Film je to tedy pěkně psychózní, což o to:-)), ale i tady prostě tápete nad otázkami, chováním i otevřeným koncem. Rozhodně artový film, který stojí za podívanou a není pro každého (podobně jako Jelena=za mě ještě lepší režisérův film z r. 2011).

• 2.1.2018  14:30
    Špindl (2017)

Jo, na vánoce a nebo silvestra tohle shlédnout jako oddechovku bez hlubšího přemýšlení docela dobré a místy celkem vtipné. Polívková herecky velmi vkusná a sympatická, i "manželské duo" Sedláčková+Navrátil se zde malinko vyřádilo:-)), ale jinak Cieslar jako režisér tak úplně nenadchnul - malinko fádní jako vždy, což je ostatně přesně jeho styl, ale úplně na hov... tento film zase není:-)))

• 2.1.2018  14:23

Příliš dlouhé a plytké....byť by humanitnímu filmu v tématech lékařů bez hranic slušelo víc zabrat v akčnosti alespoň postav, tudíž 3 body dávám vlastně jen za "zjev" jako vždy velmi charismatickému Javieru:-)

• 29.11.2017  09:28

Tož děj byl, řekla bych, až poučný:-)). Velmi zajímavé byly detaily toho, jak svoji odlišnost vnímal sám Touko (Tom of Filland) a co byly spouštěči a posuny v oblasti jeho vnitřního gay-postoje a jeho kreseb - ostatně ty byly teda povedené - erotické náboje a pózy jeho drsných malovaných chlapíků se nedaly popřít (určitě měl na to talent, byť to byla v podstatě v té poválečné době úchylná pornografie). Za mě pěkné jemné na nic moc si nehrající filmové zpracování i toho, jaký byl tehdy postoj a rozdíl společnosti k této gay-komunitě ve Finsku a jaký v Americe (konkrétně tady ve Filadelfii). A i když tohle téma fakt není pro každého diváka, tak mě film bavil.

• 20.11.2017  10:51

Shlédla jsem z této trilogie 1. + poslední díl a celkem chápu tady ty rozdílné (a víceméně negativní) komentáře, nicméně 3 byla (za mě) oproti 1 mnohem lepší a "dívatelnější", řekla bych...jakože skoro dobré :-) - tak jak jsme od Hřebejka a Jarchovského byli dříve zvyklí:-)). Tož taková celkem solidní oddechovka na nedělní odpoledne, kdy už nevíte co by:-))

• 20.11.2017  10:38

Nedejte se prvotně zmást (nebo odradit) názvem filmu, který by mohl možná navádět na nějakou červenou knihovnu, kde se řeší převážně budoucí novomanželé - tak to v tohmle příběhu rozhodně není. Tady bylo dokázáno (opět), že francouzi komedie opravdu dobře umí (tihle 2 režiséři to ukázali už při filmu Nedotknutelní). Výborně poskládané postavy, dialogy i našlapaný scénář, který to táhne správným směrem. Film fakt hodně vtipný, s inteligentním humorem, trefnými herci, překvapivý, nepovrchní, zábavný celých 115 minut. Prostě nemám co mu vytknout, takže: 5*.

• 8.11.2017  12:23

Pokud je režisér tohoto filmu nazýván jako "představitel řecké divné vlny" (teď už vím, že nebude patřit mezi mé oblíbené ani pochopené:-)), pak samotný film je naprosto shodně pojmenovatelný. Mám ráda N.Kidman (tady se mi ale jevila jako nesympatická namyšlená kravka), C.Farrella zase moc nemusím (a stejně na mě působil i ve snímku - jako sobecký blb, který díky svému ohromnému přebujelému vousu ztratil poslední obličejovou mimiku:-)). Ostatně i dětští představitelé (dcera a syn manželů + zloduch Martin) byli ujetí. To, že se v ději chovali, jednali a mluvili všichni nesmyslně dodalo filmu náběh ještě větší zmatenosti. No ale - vlastně to byl asi i záměr, aby všechno ve filmu působilo prostě DIVNĚ:-) (toto slovo se vyskytuje v komentářích u tohoto filmu fakt dost často). Ale abych nekončila skepticky: za mě byla teda aspoň výborná hudba, hooodně mrazivé psycho.

• 6.11.2017  12:21

3 ***, líbila se mi první půlka filmu, ale jak to šlo ke konci, tak byl děj čím dál víc...podivně patetický:-))

• 25.10.2017  13:26
    matka! (2017)

Celkem šílenost, první 2/3 se mi líbily víc (naplňovaly mě dokonalým psychologickým pnutím:-), poslední 1/3 byla tak trochu už dost masakr, ale film mě bavil a ano - překvapil. Síla. Prvotně mě do kina nalákalo (a nezklamalo) dobré herecké obsazení a ostřílení bardi (Harris, Pfeiffer, Bardem) to ve filmu náramně vyšvihli. Netvrdím, že je mi úplně všechno z děje jasné, ale jelikož jsem odcházela z kina s očima vyjevenýma do lehce nechápavého úžasu, tak dávám 4 hvězdy.

• 18.10.2017  10:11
    Sněhulák (2017)

Proboha proč má tento film takové mrzké hodnocení (57%)?? Za mně teda výborný krimithiller, drsné i emoční záběry a psychonapětí hned od samého začátku filmu. Do kina jsem šla trochu s obavami (vzhledem k vícero negativním komentářům tady), ale byla jsem opravdu mile překvapena. Nebudu taky hodnotit výrazy nebo nevýrazy herců a co měl nebo neměl udělat režisér jinak, mě film prostě bavil, takže za mě to bylo v pořádku. Hlavně doporučuji film vůbec nesrovnávat s knižní předlohou! (což je mimochodem excelentní čtivo, jak je u Nesba zvykem) ani s jinými severskými krimi, berte film jako veskrze samostatné dílko. Plný počet bodů.

• 11.8.2017  14:45

Četla jsem knihu, viděla jsem film, obojí skvělé, sympatická drsná dvojice zamračených detektivů (tak jak se na dánské představitele krimi patří), v knize je mnohem víc rozvinutější děj vězněných sourozenců, což mi ve filmu malinko chybělo, nicméně i tak "uděluji" 5 dobrých hvěz.

• 7.8.2017  09:53
    Nostalgie (1983)

Šmarja, to bylo teda těžké artové psycho. Tarkovskij je hodně náročný na shlédnutí a tento film dělá čest svému názvu. Pro mě byla výživná kamera, temné záběry. Postavy značně nesympatické, ale to patří k tomuto typu snímku. Lfš 2017.

• 7.8.2017  09:45

I teď po téměř 5 letech od premiéry a mém druhém shlédnutí filmu musím říci, že je tohle pro mě opět neskutečný režijní zážitek, nádhera, všechny herecké hvězdy jsem doslova hltala, stejně jako děj, vizuál, dialogy......u scény s plánovanou odplatou a přepadením Schultze a Djanga (plantážníkoví "odboráři" a jejich špatně padnoucí pytlíky na hlavě:-))) jsem se řezala smíchy. Je tu všechno na plno - prostě Tarantino. Jednoznačně zasloužených 100%.

• 2.8.2017  14:36
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Už při sledování 1. dílu jsem se okamžitě zamilovala do úvodní hudby a písně (Michael Kiwanuka), kterou jsem poslouchala pak ještě 6x:-) - dohromady nádhera a k tomuto snímku to přesně sedí. Jinak celý seriál hodnotím jako velmi povedený, bavil mě na 100% a fakt nemám mu co vytknout!! (...no tak dobře - až na maličko "divný" konec, kdy v závěru čekáte nějakou velkou řachandu a vyjde z toho jen malý žduchanec:-)). Když ale nebudete moc detailně porovnávat naservírovanou snobskou atmosférou sledovaných rodin (postav) v tomto kalifornském městečku a budete děj brát tak nějak "po americku" :-), tak vás určitě bude bavit velmi trefný humor, vtipné glosování, napětí a emoce v daných situacích i mezi postavami, hodně skvělé herecké obsazení (holky byly vážně super) a zajímavý děj, který vás jakoby rektrospektivně vytrhne z chodu myšlenek a drží v nevědomosti (nebo ne úplné) až do konce.

• 19.7.2017  10:04

Jednou za čas jít do kina na něco lehkého a vtipného je fajn a to, co jsem čekala od spojení komedie USA a názvu filmu jsem taky dostala. Oba mexičtí hlavní představitelé (filmoví sourozenci) si byli výrazově sympaticky podobní, Maximo mě bavil (herecky i vzhledově) a jeho lascivní gesta mi připomněla výborného Adama Sandlera ze Zohan: krycí jméno kadeřník:-)). Děj byl sice předvídatelný a občas lehce přetažený, ale jinak to byly příjemně strávené a koukané 2 hodiny v kině. 4 hvězdy :-))

• 18.7.2017  11:46
    Oklamaný (2017)

Pěkný film, příjemný, trochu jakoby místama až "naivní", ale bavil mě. Jak nám ženám schází ten mužský prvek, pokud jej delší dobu nemáme...:-)). Chyběl mi tam jen širší výklad a důvod chování postav. Výborná N. Kidman - prostě dáma každým coulem jako vždy, i při rozhodnutí amputace důstojníkovi nohy :-))

• 25.5.2017  14:43

Na to, že to byl filmový debut mladého polského režiséra to bylo, myslím, vydařené dílo. Takové...jiné, artově naladěné a spíš konverzační drama. Bylo zajímavé z filmu cítit, jak může rodina známého umělce malíře Beksinského společně a celkem v pohodě koexistovat - v bytě, kde bydleli se manželé starali ještě i o jejich 2 staré babičky (smíření s tím, že přijde jejich konec). Se synáčkem to bylo horší - už od mládí problémový Tomek se sklonem k sebedestrukci byl teda totální cvok (byť s velkým hudebním až geniálním cítěním). Jeho rodiče s ním měli příliš velkou trpělivost a brali jeho excesy už rezignovaně, a nebo spíš už nějakou "výchovu" a rady zabalili. Beksinski byl sympaťák (ač měl na "svědomí" ty své temné pesimistické obrazy), jeho manželka klidná a vyrovnaná dáma. Závěr (konec malíře i filmu) samozřejmě šokuje nejvíc (mě teda ne, já si jeho autobiografii i malby trošku předem nastudovala) :-)

• 19.5.2017  10:53
    Lady Macbeth (2016)

Mladá manželka Kateřina byla teda pěkně drsná a urputně svéhlavá dáma. Nějak se moc s ničím a nikým nepárala a když na ni přišel chtíč, tak šla doopravdy přes mrtvoly. Děj by se dal (podle mého názoru) zpracovat trochu temperamentnějším stylem, takto byl film takový....ne moc mastný:-)). Ale zase ne úplný propadák. Chybělo mi tam doobjasnění některých faktů a situací, ale možná to byl záměr, aby měl divák možnost toho otevřeného konce, teda ne jednoho:-)). P.S: po skončení promítání a při odchodu kina jsme s uvaděčkou svorně diskutovaly o tom, proč teda pak ta komorná nemluvila....vyřízla jí snad Kateřina jazyk?, měla komorná psychotraumatický blok? Kdo ví...:-). A já dávám 3 hvězdy.

• 3.5.2017  13:43
    Uteč (2017)

Mysteriózní horor - to snad asi ne. Ale mě teda film naprosto bavil. Sem tam lekačka (což nemusím), sem tam psycho (což požaduji) a výborná mrazivá hudba se zpěvem. Od začátku tušíte, že děj nebude tak v lince, jak se prvotně jeví. A od scény, kdy Rose a Chris přijedou k rodičům na návštěvu a je ani trochu nepřekvapí, že partner jejich dcery je černý jako bota, je jasné, že tady něco dost sakra nesedí a někdo se přetvařuje. A teď: kdo? :-)) Zajímavý film i námět, který se tváří trošku jako "béčkový", nicméně tohle u psychohororu máme očekávat. Konec lehce brutálně přes přesah, nicméně za mě film jako celek dost dobrý.

• 19.4.2017  15:24
    Glory (2016)

Každé dobro bude po zásluze potrestáno - nejen tak bych tento film ohodnotila. Máme tu sondu do bulharského propleteného korupčního systému, kdy PR oddělení s "nadřazenou" šéfkou zamete pod práh všechno, co by mohlo funkci Ministerstva dopravy pošpinit. Bezohlednost a opovržení vůči obyčejnému člověku tady jen prýští. A přitom - železničář Canko to měl, dá se říci, v hlavě celkem dobře (a lidsky správně) poskládané. Pouze se dopustil toho, že chtěl jednat správně, bez vlastního užitku a že důvěřoval lidem. Výborný film, i když mírně skličující. Absurdní, přesto uvěřitelné. Jako herci byli ve filmu naprosto skvělí Canko i Julia (pozn: oba si spolu hráli i ve filmu Lekce z roku 2014 od stejné režisérky). Občas mě sice během sledování trochu vadila jakoby sem tam roztřesená amatérská kamera, ale záběry a detaily a psychologie postav to bohatě nahradily. Závěr byl.....nečekaný? Dávám plný počet hvězd.

• 10.4.2017  13:18

Tahle Sandlerova filmová role Zohana je nejvíc sexy (co do vizáže i jeho...ehmm - pohybů:-)), ve které jsem ho viděla. Vous, vlasy i tělo mu tady paradocně neskutečně sluší. Vlastně i to ostatní, co předvádí a co nutí divačky k vlastní fantazii....:-))). A teď k filmu: mě prostě bavil, je fakt, že poslední čtvrtina byla už hodně přes čáru, ale jinak parádní odlehčená "sandlerovsko-boratovská" blbina.

<< předchozí 1 2 3 4 5