hanca.uh

hanca.uh

Hana Opatová

okres Uherské Hradiště
Neodborný filmový fanoušek...nicméně o to nadšenější :-)

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 15.10.2018  11:59

Pokud máte rádi filmy od Q. Tarantina, tak tento se vám bude 100 % zamlouvat. Velmi půspobivý - s nápadem podivného hotelu El Royale a s postavami, které jsou každý ze svého vlastního důvodu náhodou v konkrétních časových okamžicích na nějakých místech v hotelu a tím změní (nebo ukončí) osud svůj i všech ostatních. Drsné krásně šokující "tarantonovské" momenty, které miluju, útočí na psychiku. Za mě super napínavá podívaná a dávám plný počet.

• 15.10.2018  11:57

Tak tenhle artový film byl malinko zvláštní....o tom, že někteří lidé jsou hodně jiní a taky hodně osamocení. Skoro až odporné ukázky z masokombinátu k oproti jakoby křehké postavě Marie byly paradoxní :-)

• 13.9.2018  14:46
    McQueen (2018)

Krásně zpracovaný dokument, výborná temná hudba a hlavně ultra módní zážitek z nitra londýnských a pařížských šicích dílen a náhled do mozku tohoto zvláštního návrháře, který si tvořil podle sebe, žil podle sebe a ve svých 40 letech i ukončil svůj život rázně po svém. Nad záznamy jeho proslulých přehlídek se mi tajil dech, slušný odvaz a přesně jak to ve filmu řekl McQueen: "Z mých přehlídek musejí lidi odcházet naprosto šokovaní, jinak jsem odvedl špatnou práci!" Takže...to sedí.

• 10.9.2018  12:52

Střídavá péče neboli zde domácí násilí, které někteří lidé bohužel zoufale skrývají, je ošemetné závažné téma. Tady ve filmu to bylo zpracované dobře, celkem přirozeně a netrhaně, s vygradovaným koncem šíleného exmanžela (za který dávám o jednu hvězdu víc). Ale jinak nebylo koukání na film až tak dramaticky napnuté, jak jsem asi očekávala, chybělo mi tam takové to....něco k tomu, co by mě usadilo. Tohle téma se objevilo i v seriálu Sedmilhářky (Celeste), v drsném řeckém filmu Miss Violence (a nebo vlastně i mnou nedávno čtené knize Poslední paní Parrishová) - v těch filmech je to opravdu silné a psycho a s láskou je všem doporučuji:-)) - prostě když už "nářez", tak teda pořádný, ať zůstavá v hlavě ještě dlouho poté. 3+1=4 hvězdy.

• 6.8.2018  10:38

Tak trochu hororová komedie s nelogickým chováním lehce vyšinutého nezombíka, ale i přes ty paradoxně úsměvné vtípky a záběry byl film pro mě i tak přiměřeně hororový a děsivý:-)). LFŠ 2018.

• 6.8.2018  10:37
    Profil (2018)

Nářez. Hodně zajímavé tím, že film od začátku do konce sledujete jen jakoby přes monitor počítače - resp.celý děj od založení falešného profilu Amy na fb. Ze začátku jsem si říkala, že film působí jako detailní přesný návod pro naivní pipky, které by se rády nějak zviditelnily (event. našly spřízněnou duši v jiné kultuře, která by je citově uhranula nebo co já vím) a proto při svém pojetí muslimského světa kovnertují k islámu. Novinářka Amy toho o ortodoxním světě a IS, válce taky věděla prd, a bylo hodně zajímavé pozorovat, jak se nechává pouhými slovy, sliby, pohledy, lichotkami lehce obalamutit fešným syrským náčelníkem - nepopírám, že tento měl na to zaujmout holku osobité vlohy:-). Nicméně si neuvědomila, na jak tenký led se pouští....unikaly od ní prozrazované detaily, neměla v podstatě připravený koncept, jednala impulsivně, citově....a byla lapena.....a to teda bylo o fous. No a jak se blížil ten závěr, bylo ze snímku patrné to jasné antináborové prozřetí a poslána tímto způsoběm podobným důvěřivým holkám jedna hodně drsná lekce o pravdě - teda velmi zjednodušeně napsáno (na toto složité téma). Nevěřte slovům, slibům a nezahrávejte si s již rozšiřujícím se ohněm. 100%, Letní filmová škola UH.

• 1.8.2018  13:57

Tento film budou mít v oblibě spíše ti dříve narození diváci nasměrovaní na starší filmy, mně se snímek docela líbil, i když moje gusto tento žánr vůbec není (proto taky moje nižší hodnocení). Líbila se mi nejvíc hlavní mužská postava (R. Scheider) - to byl opravdu uhrančivý týpek:-)) a některé taneční kreace souboru (oproti tady v obsahu avizovanému "nejlepšímu konci" mě osobně teda zaujala ta část, která běžela někde v první polovině filmu....na tu dobu odvážná a dost smyslná choreografie:-)). Jinak je zajímavý ten kontarst a vývin muzikálu za 40 let:-)). LFŠ 2018.

• 30.7.2018  11:46

K tomuto filmovému dokumentu - je to hooodně drsný příběh. Vnímáte ty těžké životy všech zůčastněných neherců, u dětí je to samozřejmě citovka obrovská .....celkově silné, dojemné, pro nás evropany až těžko pochopitelné. Film byl inspirovaný samotným režisérem, který tuto tématiku natáčel a žil v těchto oblastech ve svém dětství do 6 let, o vznikání filmu a vůbec této těžké situaci kurdů na hranici mezi Irákem a Íránem nám v sále osobně vyprávěl a který je s některými (tehdy dětskými neherci) stále v kontaktu - B.Ghobadi je prostě velice lidský a citový člověk. Tento film, který vznikal tak dlouho a náročně, mohl být paradoxně kvůli jeho obsahu (a údajnému separatistickému smýšlení režiséra) uveden pouze v jednom kině v Kurdistánu! Na dotaz, zda se tam od r. 2000 (uvedení filmu) životní situace lidí a nosičů, převaděčů na hranicích změnila k lepšímu, nám Ghobadi odpověděl, že naopak. Doporučuji, aby se na film (nebo jinou práci B. Ghobadiho) podívali všichni ti, co si tady u nás neustále a na všechno stěžují! :-) LFŠ 2018.

• 30.7.2018  11:38

Opravdu řecké DRAMA jako vyšité, tzv. "řecká divná vlna" - jak nám bylo přesněji řečeno před promítáním. Depresivní děj, kruté despotické chování oproti nesmyslnému se podřizování, každá postava=sebedestrukční psychopat jeden jako druhý, řád a chod jedné zvláštní nešťastné psycho rodiny, která už nedokáže rozeznat, že jsou za ty roky už všichni vyšinutí....a závěr tomu dodává ten trefný šok. A ta hudba Leonarda Cohena na začátku filmu při těch strnulých rodinných postavách - provokativní paradox! Tohle fakt nenechá nikoho chladným minimálně několik dnů:-). Za mě super silbé pocity a hodnotím 5 * (shlédnuto na LFŠ 2018 coby "nejvýživnější" snímek:-)).

• 19.7.2018  09:35
    Brimstone (2016)

To byl teda nářez! Návrat o dvě století a super temná podívaná, na kterou by se neměly koukat citlivější povahy. Bez dalšího komentáře 100%.

• 11.7.2018  13:59

Návod, jak co nejlevněji natočit celý film? :-)): jeden hlavní herec (ostatní 4 tváře se na scéně fakt jen mihnou), jedna místnost, dobrá kamera, dobrý zvukař, ale hlavně skvělý nápad s citlivým a přesně odměřeným trefným vzrůstajícím psychonapětím - dát tohle všechno dohromady, napsat, natočit.....No a tady se to tomuhle švédskému režijnímu debutantovi maximálně povedlo, takže za mě - smekám! Film mě hned vtáhnul a usadil v sedačce kina, sotva jsem napětím a zvědavostí po celou dobu dýchala, doslova jsem jej hltala... Podobné pocity jsem měla i u zcela tématově odlišných snímků, kde se děj také odehrává v jednom prostoru, mezi pár osobami a kde je podstatná kamera a slova a jejich dopady (konverzační filmy Bůh masakru či Jméno nebo mě napadá i divadelní představení Dvě a půl hodiny zpoždění....jak píšu - naprosto jiný žánr, ale....:-)). Tady vysoké celkové hodnocení 86% je zcela na místě a já nemůžu jinak, než dát svých 100% a 5 hvězd:-)

• 18.6.2018  12:41
    Escobar (2017)

Zásadní otázka, která mi utkvěla v hlavě: měl Bardem v záběru běhu (kamera ze zadu) při útěku dablera??? :-))) Né, vážně - Bardem byl ve své roli Escobara naprosto skvěle namaskovaný v celé figuře - byl jeho věrnou kopií a stejně tak dobře svoji úlohu hrál a prožíval - to bylo z filmu zřejmé. Ostatně jeho uhrančivé osobně-herecké výkony v jakémkoliv snímku jsou pravidlem (proto se na něj my holky tak rády koukáme:-))....u Penelope to budou mít páni asi podobně, taktéž zaslouženě:-) ). Film se sledoval dobře, měl patřičnou dávku brutálních prvků - jak se na správný kolumbijský drogový klan patří, ale nic až tak extra přehnaného, v žádné oblasti. Povedené na 95%.

• 13.6.2018  09:13
    Manifesto (2015)

Tak experiment tento film určitě je, a to obrovský - nálet na smysl diváka - ale snad jen toho umělěcko-artově-bohémského. Zřejmě pouze tito přišli na Manifesto do kina, jinak si nedovedu představit za co je tady to aktuálně vysoké hodnocení (74%). Mně se film nelíbil v ničem, monology, fráze a celkový dojem se mi zdál přehnaný, nepříjemný a nepřinesl mi žádnou myšlenku. A to se považuji spíš za toho artového diváka (takže i snad něco vydržím:-)). Nevím, jestli se mi kdy stalo (pokud ano, tak už je to tak dávno, že si to nepamatuji:-)), že jsem odešla z kina ještě před koncem promítání - tady jsem to statečně vydržela trpět hodinu, byť už po 15 min. filmu jsem se mocně vrtěla a chtěla ze sedačky znuděně zvednout krovky:-))

• 30.5.2018  11:29

3. celovečerní režijní film tohoto islanďana a opět - jak je již u většiny severských snímků zvykem (a nebo - jak to vnímám já sama) - bomba! Celkově nižší % hodnocení lidí tady přisuzuji tomu, že tento film je nekomerční, na první pohled není moc ničím zajímavý. Ze začátku se chviličku zdá, že tu půjde jen o nějaké sousedské žabomyšlí války, záhy se začínají ukazovat životy a osudy všech obyvatel v obou domech....ve mně se při sledování střídalo překvapení s absurdismem (občas vtipným, občas tvrdým) a nakonec to vygradování v závěru - šmarja - to jsem teda zalezla i do sedačky - super! :-) PS: označení "komedie" pod názvem filmu bych spíš tedy vyškrtla, protože tohle bylo spíš "brutálně tragikomické psycho", aneb - nikdy nenechávej zajít věci a problémy tak daleko - pak už může být na všechno pozdě!

• 22.5.2018  12:50

Šílené, nechutné a výborné v jednom! Podobně jako Adamova jablka:-) Tento dánský režisér se mi jeví jako velmi schopný ve své práci a jeho styl je neokoukaný a s jiným pohledem. I proto 5 hvězd.

• 22.5.2018  12:26
    Nepřítel (2013)

Dřív jsem J.Gyllenhaala moc nemusela, vadilo mi to jeho strnulejší "výrazivo" ve tváři :-), postupem času jsem si na něj zvykla a tady do tohoto snímku jeho podání postavy (tedy dvojrole) úplně pasuje. Film jako takový mě na první pokus a dojem až tak moc nezaujal, takový slabý odvar D. Lynche i s tím závěrečným velikým otazníkem :-)). Ale třeba příště, na druhé sledovačce a s odstupem času...kdo ví...někdy to tak u nekomerčních filmů mám.

• 12.3.2018  12:03

I přes to, že je film hodně drsný, psychologicky dramatický, špionážní, zákeřný i ohromující, tak bych tipovala, že se bude líbit hlavně nám ženám. Takže za mě: naprosto povedený skvělý film a byť jsem se trochu obávala jeho délky, tak stopáž 140 min.nebyla ani trochu na škodu a byla jsem napnutá až do konce. Výborné, výborné, dávám plný počet.

• 26.2.2018  11:28
    Spása (2014)

Velmi charismatický dánský M.Mikkelsen+přiměřeně charismatický a k tomu velmi hezký americký J.D.Morgan+velmi pěkná a smyslně stavěná francouzka E.Green :-)) v dobrém jednoduchém westernovém dramatu, kde se zrovna moc nemluví, kde se emoce projevují jen zastřeně a kde nestříkají litry krve...za mě příjemný film s akorátní stopáží, kterému dávám 80%.

• 21.2.2018  13:03
    Cukrář (2017)

Za mě nejhezčí a nejpůsobivější film za poslední půlrok, který jsem v kině viděla a který mě teda fakt totálně "dostal", nehledě na téma... Filmová prvotina izraelského režiséra - smekám, prostě vynikající, uhrančivé, osobní. Po všech stránkách!!!

• 21.2.2018  12:55

Myslela jsem, že mi i tady potečou slzy jako hrachy - stejně jako při sledování námětově podobnému filmu Lion (o ztraceném malém indickém chlapci, 2016), ale nic se nedělo....ne že bych se kvůli tomu pocitu na film dívala:-)). Příběh je tu opět zajímavý a surový, ale trochu mi to přišlo víc "hrané" a i přes jistou autentičnost a útok na divácké city mě to tady moc nedojímalo, nevím proč. Možná kdybych neměla to mé srovnání, tak bych dala 4 :-))

• 13.2.2018  09:51
    Nemilovaní (2017)

Jako je u ruských filmů víceméně typické, jsou i tady velmi dlouhé (a jakoby zbytečné) záběry kamery... Ty vás ale nutí dumat nad tím, proč je např. snímán zrovna tento pohled z okna, co tím chce rejža říct...je tu cítit to lidské napětí . Film je to tedy pěkně psychózní, což o to:-)), ale i tady prostě tápete nad otázkami, chováním manželů, i otevřeným koncem. Rozhodně artový film, který stojí za podívanou a není pro každého (podobně jako Jelena=za mě ještě lepší režisérův film z r. 2011).

• 2.1.2018  14:30
    Špindl (2017)

Jo, na vánoce a nebo silvestra tohle shlédnout jako oddechovku bez hlubšího přemýšlení docela dobré a místy celkem vtipné. Polívková herecky velmi vkusná a sympatická, i "manželské duo" Sedláčková+Navrátil se zde malinko vyřádilo:-)), ale jinak Cieslar jako režisér tak úplně nenadchnul - určitě bych se nedívala po druhé, malinko fádní jako vždy, což je ostatně přesně jeho styl, ale úplně na hov... tento film zase není:-)))

• 2.1.2018  14:23

Příliš dlouhé a plytké....byť by humanitnímu filmu v tématech lékařů bez hranic slušelo víc zabrat v akčnosti alespoň postav, tudíž 3 body dávám vlastně jen za "zjev" jako vždy velmi charismatickému Javieru:-)

• 29.11.2017  09:28

Tož děj byl, řekla bych, až poučný:-)). Velmi zajímavé byly detaily toho, jak svoji odlišnost vnímal sám Touko (Tom of Filland) a co byly spouštěči a posuny v oblasti jeho vnitřního gay-postoje a jeho kreseb - ostatně ty byly teda povedené - erotické náboje a pózy jeho drsných malovaných chlapíků se nedaly popřít (určitě měl na to talent, byť to byla v podstatě v té poválečné době úchylná pornografie). Za mě pěkné jemné na nic moc si nehrající filmové zpracování i toho, jaký byl tehdy postoj a rozdíl společnosti k této gay-komunitě ve Finsku a jaký v Americe (konkrétně tady ve Filadelfii). A i když tohle téma fakt není pro každého diváka, tak mě film bavil.

• 20.11.2017  10:51

Shlédla jsem z této trilogie 1. + poslední díl a celkem chápu tady ty rozdílné (a víceméně negativní) komentáře, nicméně 3 byla (za mě) oproti 1 mnohem lepší a "dívatelnější", řekla bych...jakože skoro dobré :-) - tak jak jsme od Hřebejka a Jarchovského byli dříve zvyklí:-)). Tož taková celkem solidní oddechovka na nedělní odpoledne, kdy už nevíte co by:-))

• 20.11.2017  10:38

Nedejte se prvotně zmást (nebo odradit) názvem filmu, který by mohl možná navádět na nějakou červenou knihovnu, kde se řeší převážně budoucí novomanželé - tak to v tohmle příběhu rozhodně není. Tady bylo dokázáno (opět), že francouzi komedie opravdu dobře umí (tihle 2 režiséři to ukázali už při filmu Nedotknutelní). Výborně poskládané postavy, dialogy i našlapaný scénář, který to táhne správným směrem. Film fakt hodně vtipný, s inteligentním humorem, trefnými herci, překvapivý, nepovrchní, zábavný celých 115 minut. Prostě nemám co mu vytknout, takže: 5*.

• 8.11.2017  12:23

Pokud je režisér tohoto filmu nazýván jako "představitel řecké divné vlny" (teď už vím, že nebude patřit mezi mé oblíbené ani pochopené:-)), pak samotný film je naprosto shodně pojmenovatelný. Mám ráda N.Kidman (tady se mi ale jevila jako nesympatická namyšlená kravka), C.Farrella zase moc nemusím (a stejně na mě působil i ve snímku - jako sobecký blb, který díky svému ohromnému přebujelému vousu ztratil poslední obličejovou mimiku:-)). Ostatně i dětští představitelé (dcera a syn manželů + zloduch Martin) byli ujetí. To, že se v ději chovali, jednali a mluvili všichni nesmyslně dodalo filmu náběh ještě větší zmatenosti. No ale - vlastně to byl asi i záměr, aby všechno ve filmu působilo prostě DIVNĚ:-) (toto slovo se vyskytuje v komentářích u tohoto filmu fakt dost často). Ale abych nekončila skepticky: za mě byla teda aspoň výborná hudba, hooodně mrazivé psycho.

• 6.11.2017  12:21

3 ***, líbila se mi první půlka filmu, ale jak to šlo ke konci, tak byl děj čím dál víc...podivně patetický:-))

• 25.10.2017  13:26
    matka! (2017)

Celkem šílenost, první 2/3 se mi líbily víc (naplňovaly mě dokonalým psychologickým pnutím:-), poslední 1/3 byla tak trochu už dost masakr, ale film mě bavil a ano - překvapil. Síla. Prvotně mě do kina nalákalo (a nezklamalo) dobré herecké obsazení a ostřílení bardi (Harris, Pfeiffer, Bardem) to ve filmu náramně vyšvihli. Netvrdím, že je mi úplně všechno z děje jasné, ale jelikož jsem odcházela z kina s očima vyjevenýma do lehce nechápavého úžasu, tak dávám 4 hvězdy.

• 18.10.2017  10:11
    Sněhulák (2017)

Proboha proč má tento film takové mrzké hodnocení (57%)?? Za mně teda výborný krimithiller, drsné i emoční záběry a psychonapětí hned od samého začátku filmu. Do kina jsem šla trochu s obavami (vzhledem k vícero negativním komentářům tady), ale byla jsem opravdu mile překvapena. Nebudu taky hodnotit výrazy nebo nevýrazy herců a co měl nebo neměl udělat režisér jinak, mě film prostě bavil, takže za mě to bylo v pořádku. Hlavně doporučuji film vůbec nesrovnávat s knižní předlohou! (což je mimochodem excelentní čtivo, jak je u Nesba zvykem) ani s jinými severskými krimi, berte film jako veskrze samostatné dílko. Plný počet bodů.

<< předchozí 1 2 3 4 5