hanca.uh

hanca.uh

okres Uherské Hradiště
Neodborný filmový fanoušek...nicméně o to nadšenější :-)

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.1.2018  14:30
    Špindl (2017)

Jo, na vánoce a nebo silvestra tohle shlédnout jako oddechovku bez hlubšího přemýšlení docela dobré a místy celkem vtipné. Polívková herecky velmi vkusná a sympatická, i "manželské duo" Sedláčková+Navrátil se zde malinko vyřádilo:-)), ale jinak Cieslar jako režisér tak úplně nenadchnul - malinko fádní jako vždy, což je ostatně přesně jeho styl, ale úplně na hov... tento film zase není:-)))

• 2.1.2018  14:23

Příliš dlouhé a plytké....byť by humanitnímu filmu v tématech lékařů bez hranic slušelo víc zabrat v akčnosti alespoň postav, tudíž 3 body dávám vlastně jen za "zjev" jako vždy velmi charismatickému Javieru:-)

• 29.11.2017  09:28

Tož děj byl, řekla bych, až poučný:-)). Velmi zajímavé byly detaily toho, jak svoji odlišnost vnímal sám Touko (Tom of Filland) a co byly spouštěči a posuny v oblasti jeho vnitřního gay-postoje a jeho kreseb - ostatně ty byly teda povedené - erotické náboje a pózy jeho drsných malovaných chlapíků se nedaly popřít (určitě měl na to talent, byť to byla v podstatě v té poválečné době úchylná pornografie). Za mě pěkné jemné na nic moc si nehrající filmové zpracování i toho, jaký byl tehdy postoj a rozdíl společnosti k této gay-komunitě ve Finsku a jaký v Americe (konkrétně tady ve Filadelfii). A i když tohle téma fakt není pro každého diváka, tak mě film bavil.

• 20.11.2017  10:51

Shlédla jsem z této trilogie 1. + poslední díl a celkem chápu tady ty rozdílné (a víceméně negativní) komentáře, nicméně 3 byla (za mě) oproti 1 mnohem lepší a "dívatelnější", řekla bych...jakože skoro dobré - tak jak jsme odd Hřebejka a Jarchovského zvyklí:-)). Tož taková celkem solidní oddechovka na nedělní odpoledne, kdy už nevíte co by:-))

• 20.11.2017  10:38

Nedejte se prvotně zmást (nebo odradit) názvem filmu, který by mohl možná navádět na nějakou červenou knihovnu, kde se řeší převážně budoucí novomanželé - tak to v tohmle příběhu rozhodně není. Tady bylo dokázáno (opět), že francouzi komedie opravdu dobře umí (tihle 2 režiséři to ukázali už při filmu Nedotknutelní). Výborně poskládané postavy, dialogy i našlapaný scénář, který to táhne správným směrem. Film fakt hodně vtipný, s inteligentním humorem, trefnými herci, překvapivý, nepovrchní, zábavný celých 115 minut. Prostě nemám co mu vytknout, takže: 5*.

• 8.11.2017  12:23

Pokud je režisér tohoto filmu nazýván jako "představitel řecké divné vlny" (teď už vím, že nebude patřit mezi mé oblíbené ani pochopené:-)), pak samotný film je naprosto shodně pojmenovatelný. Mám ráda N.Kidman (tady se mi ale jevila jako nesympatická namyšlená kravka), C.Farrella zase moc nemusím (a stejně na mě působil i ve snímku - jako sobecký blb, který díky svému ohromnému přebujelému vousu ztratil poslední obličejovou mimiku:-)). Ostatně i dětští představitelé (dcera a syn manželů + zloduch Martin) byli ujetí. To, že se v ději chovali, jednali a mluvili všichni nesmyslně dodalo filmu náběh ještě větší zmatenosti. No ale - vlastně to byl asi i záměr, aby všechno ve filmu působilo prostě DIVNĚ:-) (toto slovo se vyskytuje v komentářích u tohoto filmu fakt dost často). Ale abych nekončila skepticky: za mě byla teda aspoň výborná hudba, hooodně mrazivé psycho.

• 6.11.2017  12:21

Mám za úkol dát filmu max. 3 hvězdy (byla jsem v kině s přítelem....no a mohla bych ho teda občas poslechnout :-))), nicméně s bodovým hodnocením cca souhlasím, líbila se mi první půlka filmu, ale jak to šlo ke konci, tak byl děj čím dál víc...podivně patetický:-))

• 25.10.2017  13:26
    matka! (2017)

Celkem šílenost, první 2/3 se mi líbily víc (naplňovaly mě dokonalým psychologickým pnutím:-), poslední 1/3 byla tak trochu už dost masakr, ale film mě bavil a ano - překvapil. Síla. Prvotně mě do kina nalákalo (a nezklamalo) dobré herecké obsazení a ostřílení bardi (Harris, Pfeiffer, Bardem) to ve filmu náramně vyšvihli. Netvrdím, že je mi úplně všechno z děje jasné, ale jelikož jsem odcházela z kina s očima vyjevenýma do lehce nechápavého úžasu, tak dávám 4 hvězdy.

• 18.10.2017  10:11
    Sněhulák (2017)

Proboha proč má tento film takové mrzké hodnocení (57%)?? Za mně teda výborný krimithiller, drsné i emoční záběry a psychonapětí hned od samého začátku filmu. Do kina jsem šla trochu s obavami (vzhledem k vícero negativním komentářům tady), ale byla jsem opravdu mile překvapena. Nebudu taky hodnotit výrazy nebo nevýrazy herců a co měl nebo neměl udělat režisér jinak, mě film prostě bavil, takže za mě to bylo v pořádku. Hlavně doporučuji film vůbec nesrovnávat s knižní předlohou! (což je mimochodem excelentní čtivo, jak je u Nesba zvykem) ani s jinými severskými krimi, berte film jako veskrze samostatné dílko. Plný počet bodů.

• 11.8.2017  14:45

Četla jsem knihu, viděla jsem film, obojí skvělé, sympatická drsná dvojice zamračených detektivů (tak jak se na dánské představitele krimi patří), v knize je mnohem víc rozvinutější děj vězněných sourozenců, což mi ve filmu malinko chybělo, nicméně i tak "uděluji" 5 dobrých hvěz.

• 7.8.2017  09:53
    Nostalgie (1983)

Šmarja, to bylo teda těžké artové psycho. Tarkovskij je hodně náročný na shlédnutí a tento film dělá čest svému názvu. Pro mě byla výživná kamera, temné záběry. Postavy značně nesympatické, ale to patří k tomuto typu snímku. Lfš 2017.

• 7.8.2017  09:45

I teď po téměř 5 letech od premiéry a mém druhém shlédnutí filmu musím říci, že je tohle pro mě opět neskutečný režijní zážitek, nádhera, všechny herecké hvězdy jsem doslova hltala, stejně jako děj, vizuál, dialogy......u scény s plánovanou odplatou a přepadením Schultze a Djanga (plantážníkoví "odboráři" a jejich špatně padnoucí pytlíky na hlavě:-))) jsem se řezala smíchy. Je tu všechno na plno - prostě Tarantino. Jednoznačně zasloužených 100%.

• 2.8.2017  14:36
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Už při sledování 1. dílu jsem se okamžitě zamilovala do úvodní hudby a písně (Michael Kiwanuka), kterou jsem poslouchala pak ještě 6x:-) - dohromady nádhera a k tomuto snímku to přesně sedí. Jinak celý seriál hodnotím jako velmi povedený, bavil mě na 100% a fakt nemám mu co vytknout!! (...no tak dobře - až na maličko "divný" konec, kdy v závěru čekáte nějakou velkou řachandu a vyjde z toho jen malý žduchanec:-)). Když ale nebudete moc detailně porovnávat naservírovanou snobskou atmosférou sledovaných rodin (postav) v tomto kalifornském městečku a budete děj brát tak nějak "po americku" :-), tak vás určitě bude bavit velmi trefný humor, vtipné glosování, napětí a emoce v daných situacích i mezi postavami, hodně skvělé herecké obsazení (holky byly vážně super) a zajímavý děj, který vás jakoby rektrospektivně vytrhne z chodu myšlenek a drží v nevědomosti (nebo ne úplné) až do konce.

• 19.7.2017  10:04

Jednou za čas jít do kina na něco lehkého a vtipného je fajn a to, co jsem čekala od spojení komedie USA a názvu filmu jsem taky dostala. Oba mexičtí hlavní představitelé (filmoví sourozenci) si byli výrazově sympaticky podobní, Maximo mě bavil (herecky i vzhledově). Děj byl sice předvídatelný a občas lehce přetažený, ale jinak to byly příjemně strávené 2 hodiny v kině. 4 hvězdy :-))

• 18.7.2017  11:46
    Oklamaný (2017)

Pěkný film, příjemný, trochu jakoby místama až "naivní", ale bavil mě. Jak nám ženám schází ten mužský prvek, pokud jej delší dobu nemáme...:-)). Chyběl mi tam jen širší výklad a důvod chování postav. Výborná N. Kidman - prostě dáma každým coulem jako vždy, i při rozhodnutí amputace důstojníkovi nohy :-))

• 25.5.2017  14:43

Na to, že to byl filmový debut mladého polského režiséra to bylo, myslím, vydařené dílo. Takové...jiné, artově naladěné a spíš konverzační drama. Bylo zajímavé z filmu cítit, jak může rodina známého umělce malíře Beksinského společně a celkem v pohodě koexistovat - v bytě, kde bydleli se manželé starali ještě i o jejich 2 staré babičky (smíření s tím, že přijde jejich konec). Se synáčkem to bylo horší - už od mládí problémový Tomek se sklonem k sebedestrukci byl teda totální cvok (byť s velkým hudebním až geniálním cítěním). Jeho rodiče s ním měli příliš velkou trpělivost a brali jeho excesy už rezignovaně, a nebo spíš už nějakou "výchovu" a rady zabalili. Beksinski byl sympaťák (ač měl na "svědomí" ty své temné pesimistické obrazy), jeho manželka klidná a vyrovnaná dáma. Závěr (konec malíře i filmu) samozřejmě šokuje nejvíc (mě teda ne, já si jeho autobiografii i malby trošku předem nastudovala) :-)

• 19.5.2017  10:53
    Lady Macbeth (2016)

Mladá manželka Kateřina byla teda pěkně drsná a urputně svéhlavá dáma. Nějak se moc s ničím a nikým nepárala a když na ni přišel chtíč, tak šla doopravdy přes mrtvoly. Děj by se dal (podle mého názoru) zpracovat trochu temperamentnějším stylem, takto byl film takový....ne moc mastný:-)). Ale zase ne úplný propadák. Chybělo mi tam doobjasnění některých faktů a situací, ale možná to byl záměr, aby měl divák možnost toho otevřeného konce, teda ne jednoho:-)). P.S: po skončení promítání a při odchodu kina jsme s uvaděčkou svorně diskutovaly o tom, proč teda pak ta komorná nemluvila....vyřízla jí snad Kateřina jazyk?, měla komorná psychotraumatický blok? Kdo ví...:-). A já dávám 3 hvězdy.

• 3.5.2017  13:43
    Uteč (2017)

Mysteriózní horor - to snad asi ne. Ale mě teda film naprosto bavil. Sem tam lekačka (což nemusím), sem tam psycho (což požaduji) a výborná mrazivá hudba se zpěvem. Od začátku tušíte, že děj nebude tak v lince, jak se prvotně jeví. A od scény, kdy Rose a Chris přijedou k rodičům na návštěvu a je ani trochu nepřekvapí, že partner jejich dcery je černý jako bota, je jasné, že tady něco dost sakra nesedí a někdo se přetvařuje. A teď: kdo? :-)) Zajímavý film i námět, který se tváří trošku jako "béčkový", nicméně tohle u psychohororu máme očekávat. Konec lehce brutálně přes přesah, nicméně za mě film jako celek dost dobrý.

• 19.4.2017  15:24
    Glory (2016)

Každé dobro bude po zásluze potrestáno - nejen tak bych tento film ohodnotila. Máme tu sondu do bulharského propleteného korupčního systému, kdy PR oddělení s "nadřazenou" šéfkou zamete pod práh všechno, co by mohlo funkci Ministerstva dopravy pošpinit. Bezohlednost a opovržení vůči obyčejnému člověku tady jen prýští. A přitom - železničář Canko to měl, dá se říci, v hlavě celkem dobře (a lidsky správně) poskládané. Pouze se dopustil toho, že chtěl jednat správně, bez vlastního užitku a že důvěřoval lidem. Výborný film, i když mírně skličující. Absurdní, přesto uvěřitelné. Jako herci byli ve filmu naprosto skvělí Canko i Julia (pozn: oba si spolu hráli i ve filmu Lekce z roku 2014 od stejné režisérky). Občas mě sice během sledování trochu vadila jakoby sem tam roztřesená amatérská kamera, ale záběry a detaily a psychologie postav to bohatě nahradily. Závěr byl.....nečekaný? Dávám plný počet hvězd.

• 10.4.2017  13:18

Tahle Sandlerova filmová role Zohana je nejvíc sexy (co do vizáže i jeho...ehmm - pohybů:-)), ve které jsem ho viděla. Vous, vlasy i tělo mu tady paradocně neskutečně sluší. Vlastně i to ostatní, co předvádí a co nutí divačky k vlastní fantazii....:-))). A teď k filmu: mě prostě bavil, je fakt, že poslední čtvrtina byla už hodně přes čáru, ale jinak parádní odlehčená "sandlerovsko-boratovská" blbina.

• 10.4.2017  12:41

Velmi hezký a "syrový" starý film. Výrazové zpracování místo slov. Dokonalé. Hackman i Ullmannová skvěle své role zahráli.

• 10.4.2017  12:37

Seriálové díly jsem neviděla, takže jako filmové zpracování nehodnotím. Nicméně jsem četla 3 (zatím) předlohové autorčiny knihy a musím uznat, že mě překvapily, jak jsou pěkně, čtivě, zajímavě a drsně napínavě napsané. Tudíž tyto knižní vazby doporučuji všem knihomolům :-))

• 16.3.2017  10:52
    Lion (2016)

Pěkný film, dobře natočený, doják teda fest. První půlka, kdy vidíme malého Sarooa jak žije v jakési zapadlé malé vesnici kdesi v Indii, jeho rodinu, matku, bratra, způsob života, pak jak se vydá s bratrem v noci za prací, ztratí se, jeho nedobrovolná pouť prázdným vlakem, zoufalství a nechápání malého pětiletého kluka, ocitnutí se v Kalkatě, kde vnímá, jaký je boj o přežití...než se po nějaké době dostane do jakéhosi zařízení pro opuštěné děti a kde malý Saroo stále věří, že "maminka si ho najde"... Pak druhá půlka filmu po 20 letech, kdy je Saroo už v nové rodině, šťastný, jen cítí čím dál víc, že se trápí, že neví, kde je jeho domov, kořeny, rodina, neví, odkud pochází a dlouho se brání tomu, aby po tom začal pátrat, než se vydá do rodné vesnice...pak shledání s matkou, která na něj stále čekala... - no fakt mazec a slzy v oku musí mít asi každý. Herecké vyjádření malého a velkého Sarooa bez debat 100%. Oproti "Milionáři z chatrče" byl tento snímek podaný čistě realisticky, bez příkras, bez romantiky a doslova z něj prýštily po celou dobu na diváka všechny emoce....ostatně přesně tak, jaké sám autor Saroo (ve správném překladu jeho jména - Lion, tedy Lev) cítil a popsal ve své knize a v tomto příběhu, příběhu o štěstí a jeho šťastném konci (což je v Indii asi výjimka, protože během 1 roku se na celém území Indie "ztratí" 80 tis. dětí).

• 7.3.2017  14:48

Dobrý film. A když napíši dorý, myslím za 3. Tedy průměr. Průměrně dobrý i "ne-dobrý" :-). Asi jsem čekala od toho snímku víc, než mi nabídl. Jasně - byla to zajímavá sonda do odlišného Laponského národa a tradice a bylo tam pár drsných momentů. Ale jinak mi děj tak nějak nevzrušeně plynul a nezanechal na mě žádný velký vliv. Bohužel (=bohužel pro mě), protože jinak severské filmy hodnotím velice kladně a vysoce. No i výjimky musí být :-))

• 1.3.2017  11:11

Krásné záběry kamery (exteriéry) a slušně natočené interiery, celkově film dobrý, pro mě trošku lehce předvídatelná pohádka, ale bavil mě maximálně. Kdyby i ta poslední čtvrtina plynula tak jako před tím, dala bych tomuto snímku asi plný počet bodů. Takto tam byly ke konci scény až příliš neuvěřitelné a děj se ubíral tak trochu mimo realitu (i tu sci-fi hororovou :-) ) a ten až "romanticko-uvědomnělý" závěr mi taky moc nesedl, nicméně rozhodně tento snímek stojí za shlédnutí a celkem se divím tak nízkému % hodnocení tady.

• 20.2.2017  11:24

Film jsem bohužel neviděla (takže bodově tady nehodnotím), ale dočetla jsem knihu a ta je suprová, málokterá knížka na mě působí tak, že se mi chtělo při čtení chvilkama smát a nebo brečet, a nebo dohromady:-)). Takže ani tato filmová verze určitě nebude špatná a pokud je třeba aspoň trochu podobná snímku Stoletý stařík, který..., tak za mě je to určitě záruka kvalitní syrové severské směsky.

• 20.2.2017  11:15
    Valkýra (2008)

Zajímavý film, zase jsem si rozšířila nejen filmové obzory, např. tím, že jsem nevěděla, že na Hitlera bylo v době jeho vlády spácháno 42 pokusů o atentát. Tento snímek v podání Toma Cruise byl tedy asi nejznámější. Film mě bavil a zajímalo mě, jak a čím to plukovník a spol. spackají, protože jak je známo - Hitler při tomto atentátu tehdy nezemřel. A když se do té přípravy tohoto konkrétního plánu jak zlikvidovat vůdce vnořím, tak tam nacházím až směšně triviální chyby při přípravě. Např. když "chytré hlavy" nepočítají s tím, že na tajné schůzi budou mít členové SS asi podobné (měli shodné:-)) tašky, tudíž pak Tom = Claus bude s výrazem nechápavého děsu v očích mezi ostatními poletovat a hledat tu svoji odloženou s připravenou výbušninou, také mi přišla opravdu amatérská diskuze při plánování a popisu rozsahu škody bomby, kdy to hošani vzali jen teoreticky, dali na jeden názor toho v tomto oboru pro ně asi nejchytřejšího, aniž by si fakta jakkoliv ověřili, no a i to přesvědčení do poslední minuty našeho hrdiny Toma = Clause, že on přece VIDĚL TU NÁLOŽ VYBUCHNOUT, tak Hitler MUSÍ být tím pádem mrtvý!?:-)) - tyhle nelogické představy a plány byly teda pro mě během filmu trochu úsměvné, nicméně jinak byl děj poutavý a dobře natočený.

• 9.2.2017  14:48
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Ze začátku, kdy jsem seriál začala zvědavě sledovat, se mi líbil, ale pak mě čím dál víc odpuzoval ten stále naprosto přiblblý ničemusenedivící výraz Neužila alias Marvana:-)). Jak to, že je tak apatický a ničemu se nediví, neprožívá svoji rodinu, když ji vidí a hmatatelně je s nimi v tehdejším reálném životě, tzn. ještě před svým narozením?? Pak jsem moc už nechápala "vo co de", ale když vypustím bádání nad posláním tohoto díla, tak mě seriál víceméně bavil a byla jsem zvědavá na ten konec. Ale abych nebyla jen negativní - dokonalé byly podle mě retro scény, interiéry, exteriéry, ty na mě působily celkem nostalgicky uvěřitelně, pak byly taky vtipně brutální scény jako je společné sledování čb televize soudruhů příslušníků na oddělení snb při dílech majora Zemana s komentářem soudruha náčelníka:-), výborně ponořený do role byl Ivan Trojan a Jan Budař - ti byli teda skvostní! :-)). No a paradoxně poslední díl seriálu jsem prošvihla, takže nevím o rozuzlení a smyslu ani prd:-)). Možná je to i dobře:-)))

• 3.2.2017  11:45

No a co, že to není film, co by člověka vynesl k jiným intelektuálním výšinám. Nic takového jsem od snímku ani neočekávala, navíc českého. Takže mně se to líbilo . Prostě film pro nenáročného diváka, resp. tedy divačku, protože pro chlapy tento snímek moc není (taky v kině asi žádný ani nebyl). Děj plyne celou dobu tak nějak příjemně, sympaticky, nevybočuje, není to úplně překvapivý trhák, ale zase to úplně nespadá do nalajnované červené knihovny....prostě něco mezi Sexem ve městě a Deníkem B. Jonesové - jen teda v mnohem slabším nešokovém milém lehkém českém odvaru:-)). A taky za mě další plus - bylo na co se koukat - myslím tím obě hl. představitelky a slibně vypadající dva "nápadníky", tedy (abych to úplně upřesnila) - Pauhofová je krásná baba a polák Pawel k sežrání . Další plus za skvělou doprovázejíví píseň od Ewy Farne - tady ve snímku absolutně zabodovala.

• 26.1.2017  13:46
    Rozpolcený (2016)

Já mám tyhle psychologické snímky ráda a tohle byla velice dobrá sonda do nitra narušené osoby. Jako "horor" bych to ale neoznačila, je to psychothiller jako vyšitý a přesně podle názvu - rozpolcený, a to teda až na dřeň:-)). Od začátku jsem byla dějem zaujata, plynul hned napínavě (podle mě tak jak měl) a na konci efektivně (a poprvé násilně) gradoval. Bavila mě i Kevinova sezení s psycholožkou i jeho bezvadný herecký výkon, resp. výkon jeho a některých z 24 osob v jeho mysli.

<< předchozí 1 2 3 4