• Mysteriózní

Sámská krev (2016)

Dobrý film. A když napíši dorý, myslím za 3. Tedy průměr. Průměrně dobrý i "ne-dobrý" :-). Asi jsem čekala od toho snímku víc, než mi nabídl. Jasně - byla to zajímavá sonda do odlišného Laponského národa a tradice a bylo tam pár drsných momentů. Ale jinak mi děj tak nějak nevzrušeně plynul a nezanechal na mě žádný velký vliv. Bohužel (=bohužel pro mě), protože jinak severské filmy hodnotím velice kladně a vysoce. No i výjimky musí být :-))

Lék na život (2016)

Krásné záběry kamery (exteriéry) a slušně natočené interiery, celkově film dobrý, pro mě trošku lehce předvídatelná pohádka, ale bavil mě maximálně. Kdyby i ta poslední čtvrtina plynula tak jako před tím, dala bych tomuto snímku asi plný počet bodů. Takto tam byly ke konci scény až příliš neuvěřitelné a děj se ubíral tak trochu mimo realitu (i tu sci-fi hororovou :-) ) a ten až "romanticko-uvědomnělý" závěr mi taky moc nesedl, nicméně rozhodně tento snímek stojí za shlédnutí a celkem se divím tak nízkému % hodnocení tady.

Muž jménem Ove (2015)

Četla jsem nejdřív knihu a pak viděla film, málokterá knížka na mě působí tak, že se mi chtělo při čtení chvilkama smát a brečet, a nebo dohromady:-)). U filmu už jsem věděla co bude následovat, takže emioce nyly nižší, nicméně i tak jsem si jej užila, oboje doporučuji! Trošku mi to připomnělo snímek Stoletý stařík, který.... - a obojí je pro mě záruka kvalitní syrové severské směsky:-))

Valkýra (2008)

Zajímavý film, zase jsem si rozšířila nejen filmové obzory, např. tím, že jsem nevěděla, že na Hitlera bylo v době jeho vlády spácháno 42 pokusů o atentát. Tento snímek v podání Toma Cruise byl tedy asi nejznámější. Film mě bavil a zajímalo mě, jak a čím to plukovník a spol. spackají, protože jak je známo - Hitler při tomto atentátu tehdy nezemřel. A když se do té přípravy tohoto konkrétního plánu jak zlikvidovat vůdce vnořím, tak tam nacházím až směšně triviální chyby při přípravě. Např. když "chytré hlavy" nepočítají s tím, že na tajné schůzi budou mít členové SS asi podobné (měli shodné:-)) tašky, tudíž pak Tom = Claus bude s výrazem nechápavého děsu v očích mezi ostatními poletovat a hledat tu svoji odloženou s připravenou výbušninou, také mi přišla opravdu amatérská diskuze při plánování a popisu rozsahu škody bomby, kdy to hošani vzali jen teoreticky, dali na jeden názor toho v tomto oboru pro ně asi nejchytřejšího, aniž by si fakta jakkoliv ověřili, no a i to přesvědčení do poslední minuty našeho hrdiny Toma = Clause, že on přece VIDĚL TU NÁLOŽ VYBUCHNOUT, tak Hitler MUSÍ být tím pádem mrtvý!?:-)) - tyhle nelogické představy a plány byly teda pro mě během filmu trochu úsměvné, nicméně jinak byl děj poutavý a dobře natočený.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Ze začátku, kdy jsem seriál začala zvědavě sledovat, se mi líbil, ale pak mě čím dál víc odpuzoval ten stále naprosto přiblblý ničemusenedivící výraz Neužila alias Marvana:-)). Jak to, že je tak apatický a ničemu se nediví, neprožívá svoji rodinu, když ji vidí a hmatatelně je s nimi v tehdejším reálném životě, tzn. ještě před svým narozením?? Pak jsem moc už nechápala "vo co de", ale když vypustím bádání nad posláním tohoto díla, tak mě seriál víceméně bavil a byla jsem zvědavá na ten konec. Ale abych nebyla jen negativní - dokonalé byly podle mě retro scény, interiéry, exteriéry, ty na mě působily celkem nostalgicky uvěřitelně, pak byly taky vtipně brutální scény jako je společné sledování čb televize soudruhů příslušníků na oddělení snb při dílech majora Zemana s komentářem soudruha náčelníka:-), výborně ponořený do role byl Ivan Trojan a Jan Budař - ti byli teda skvostní! :-)). No a paradoxně poslední díl seriálu jsem prošvihla, takže nevím o rozuzlení a smyslu ani prd:-)). Možná je to i dobře:-)))

Všechno nebo nic (2017)

No a co, že to není film, co by člověka vynesl k jiným intelektuálním výšinám. Nic takového jsem od snímku ani neočekávala, navíc českého. Takže mně se to líbilo . Prostě film pro nenáročného diváka, resp. tedy divačku, protože pro chlapy tento snímek moc není (taky v kině asi žádný ani nebyl). Děj plyne celou dobu tak nějak příjemně, sympaticky, nevybočuje, není to úplně překvapivý trhák, ale zase to úplně nespadá do nalajnované červené knihovny....prostě něco mezi Sexem ve městě a Deníkem B. Jonesové - jen teda v mnohem slabším nešokovém milém lehkém českém odvaru:-)). A taky za mě další plus - bylo na co se koukat - myslím tím obě hl. představitelky a slibně vypadající dva "nápadníky", tedy (abych to úplně upřesnila) - Pauhofová je krásná baba a polák Pawel k sežrání . Další plus za skvělou doprovázejíví píseň od Ewy Farne - tady ve snímku absolutně zabodovala.

Rozpolcený (2016)

Já mám tyhle psychologické snímky ráda a tohle byla velice dobrá sonda do nitra narušené osoby. Jako "horor" bych to ale neoznačila, je to psychothiller jako vyšitý a přesně podle názvu - rozpolcený, a to teda až na dřeň:-)). Od začátku jsem byla dějem zaujata, plynul hned napínavě (podle mě tak jak měl) a na konci efektivně (a poprvé násilně) gradoval. Bavila mě i Kevinova sezení s psycholožkou i jeho bezvadný herecký výkon, resp. výkon jeho a některých z 24 osob v jeho mysli.

The Boy (2016)

Prostě trochu divné od začátku do konce, neobjasněné zhola nic :-))

Automata (2014)

Už vím, proč nemám sci-fi filmy ráda. Tento na mě působil obzvlášť maximálně depresivně...radiace na zemi, oceán nikde, samý prach, špína, šedo, umělo, truchlivo, nebarevno.....no nic pro mě :-)). Navíc mi ten děj připadal mírně "jednoduchý" a Banderas až ošklivý (asi stárnu:-)). V porovnání s tímto snímkem je ale jakýkoliv krvelačný horor optimistická růžová mňamka :-))

Proč právě on? (2016)

Příjemná (průměrná) lehká komedie s velmi sympatickým (zde svérázně trhlým) Bryanem C. První půlka filmu je lepší a výživnější, pak to ale jede na mě až moc přeslazeně, no a tím závěrem (v typickém americkém přemrštěném stylu) si to úplně už pos... :-)). Nicméně chápu, že z tohodle scénáře se víc udělat nedalo.