• Mysteriózní

Zabití posvátného jelena (2017)

Pokud je režisér tohoto filmu nazýván jako "představitel řecké divné vlny" (teď už vím, že nebude patřit mezi mé oblíbené ani pochopené:-)), pak samotný film je naprosto shodně pojmenovatelný. Mám ráda N.Kidman (tady se mi ale jevila jako nesympatická namyšlená kravka), C.Farrella zase moc nemusím (a stejně na mě působil i ve snímku - jako sobecký blb, který díky svému ohromnému přebujelému vousu ztratil poslední obličejovou mimiku:-)). Ostatně i dětští představitelé (dcera a syn manželů + zloduch Martin) byli ujetí. To, že se v ději chovali, jednali a mluvili všichni nesmyslně dodalo filmu náběh ještě větší zmatenosti. No ale - vlastně to byl asi i záměr, aby všechno ve filmu působilo prostě DIVNĚ:-) (toto slovo se vyskytuje v komentářích u tohoto filmu fakt dost často). Ale abych nekončila skepticky: za mě byla teda aspoň výborná hudba, hooodně mrazivé psycho.

Všechno nejhorší (2017)

3 ***, líbila se mi první půlka filmu, ale jak to šlo ke konci, tak byl děj čím dál víc...podivně patetický:-))

matka! (2017)

Celkem šílenost, první 2/3 se mi líbily víc (naplňovaly mě dokonalým psychologickým pnutím:-), poslední 1/3 byla tak trochu už dost masakr, ale film mě bavil a ano - překvapil. Síla. Prvotně mě do kina nalákalo (a nezklamalo) dobré herecké obsazení a ostřílení bardi (Harris, Pfeiffer, Bardem) to ve filmu náramně vyšvihli. Netvrdím, že je mi úplně všechno z děje jasné, ale jelikož jsem odcházela z kina s očima vyjevenýma do lehce nechápavého úžasu, tak dávám 4 hvězdy.

Sněhulák (2017)

Proboha proč má tento film takové mrzké hodnocení (57%)?? Za mně teda výborný krimithiller, drsné i emoční záběry a psychonapětí hned od samého začátku filmu. Do kina jsem šla trochu s obavami (vzhledem k vícero negativním komentářům tady), ale byla jsem opravdu mile překvapena. Nebudu taky hodnotit výrazy nebo nevýrazy herců a co měl nebo neměl udělat režisér jinak, mě film prostě bavil, takže za mě to bylo v pořádku. Hlavně doporučuji film vůbec nesrovnávat s knižní předlohou! (což je mimochodem excelentní čtivo, jak je u Nesba zvykem) ani s jinými severskými krimi, berte film jako veskrze samostatné dílko. Plný počet bodů.

Vzkaz v láhvi (2016)

Četla jsem knihu, viděla jsem film, obojí skvělé, sympatická drsná dvojice zamračených detektivů (tak jak se na dánské představitele krimi patří), v knize je mnohem víc rozvinutější děj vězněných sourozenců, což mi ve filmu malinko chybělo, nicméně i tak "uděluji" 5 dobrých hvěz.

Nostalgie (1983)

Šmarja, to bylo teda těžké artové psycho. Tarkovskij je hodně náročný na shlédnutí a tento film dělá čest svému názvu. Pro mě byla výživná kamera, temné záběry. Postavy značně nesympatické, ale to patří k tomuto typu snímku. Lfš 2017.

Nespoutaný Django (2012)

I teď po téměř 5 letech od premiéry a mém druhém shlédnutí filmu musím říci, že je tohle pro mě opět neskutečný režijní zážitek, nádhera, všechny herecké hvězdy jsem doslova hltala, stejně jako děj, vizuál, dialogy......u scény s plánovanou odplatou a přepadením Schultze a Djanga (plantážníkoví "odboráři" a jejich špatně padnoucí pytlíky na hlavě:-))) jsem se řezala smíchy. Je tu všechno na plno - prostě Tarantino. Jednoznačně zasloužených 100%.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

BOMBA!!! Už při sledování 1. dílu jsem se okamžitě zamilovala do úvodní hudby a písně (Michael Kiwanuka), kterou jsem poslouchala pak ještě 6x:-) - dohromady nádhera a k tomuto snímku to přesně sedí. Jinak celý seriál hodnotím jako velmi povedený, bavil mě na 100% a fakt nemám mu co vytknout!! (...no tak dobře - až na maličko "divný" konec, kdy v závěru čekáte nějakou velkou řachandu a vyjde z toho jen malý žduchanec:-)). Když ale nebudete moc detailně porovnávat naservírovanou snobskou atmosférou sledovaných rodin (postav) v tomto kalifornském městečku a budete děj brát tak nějak "po americku" :-), tak vás určitě bude bavit velmi trefný humor, vtipné glosování, napětí a emoce v daných situacích i mezi postavami, hodně skvělé herecké obsazení (holky byly vážně super) a zajímavý děj, který vás jakoby rektrospektivně vytrhne z chodu myšlenek a drží v nevědomosti (nebo ne úplné) až do konce. LFŠ 2017.

Milovník po přechodu (2017)

Jednou za čas jít do kina na něco lehkého a vtipného je fajn a to, co jsem čekala od spojení komedie USA a názvu filmu jsem taky dostala. Oba mexičtí hlavní představitelé (filmoví sourozenci) si byli výrazově sympaticky podobní, Maximo mě bavil (herecky i vzhledově) a jeho lascivní gesta mi připomněla výborného Adama Sandlera ze Zohan: krycí jméno kadeřník:-)). Děj byl sice předvídatelný a občas lehce přetažený, ale jinak to byly příjemně strávené a koukané 2 hodiny v kině. 4 hvězdy :-))

Oklamaný (2017)

Pěkný film, příjemný, trochu jakoby místama až "naivní", ale bavil mě. Jak nám ženám schází ten mužský prvek, pokud jej delší dobu nemáme...:-)). Chyběl mi tam jen širší výklad a důvod chování postav. Výborná N. Kidman - prostě dáma každým coulem jako vždy, i při rozhodnutí amputace důstojníkovi nohy :-))