• Mysteriózní

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční = myslím, že tohle všechno tento skvělý film obsahoval. K severským filmům všeobecně hodně tíhnu, líbí se mi ty přímé jasné záběry, žádné zbytečné kecy a přemrštěné dialogy kolem děje, překvapivé momenty, někdy absurdně dramakomické....prostě tak nějak jasně a stručně:-)). Jednoznačně je tohle zajímavý film (vč. názvu:-)), u kterého opět vůbec nevadí maličko delší stopáž, protože nudit se tady určitě nebudete:-))

Vše je ztraceno (2013)

Po prvotních vyklidněných minutách s vláčnými záběry moře a Bertíka Redfordovic mi to už dál připadalo jako tak trochu podivně chaotické neprofesionální chování jednoho pablba (mořský vlk ani omylem:-)), co se vydal sám bez jakéhokoliv zajištění na širé otevřené moře a pak se strašně divil tomu, že přišla bouřka, že opět teče voda do lehce zamatlané díry v boku lodi a že se ta teda fakt asi potopí, takže je nutný úprk a několikateré vrácení se ještě na potápějící se várku (nutně je přece třeba vzít hlavně skvělý slamněný klobouk a srát na potraviny a pitnou vodu!) :-))

Lovci hlav (2011)

Kdo četl nebo čte knihy od Nesba, tomu tento (mnou jaksi nepochopitelně tolik vysoce hodnocený) film a hlavně toho ztvárnění bude připadat jako tak trochu jako omyl, rozhodně ne jako úplně typický Nesbův knižní rukopis. Mně osobně tam moc chyběl hlavní detektiv, oblíbený Hary Hole a bez něj tomuto filmovému zpracování (i tak průměrnému) musím srazit ještě jeden bod, tím pádem toto dílo hodnotím hodně podprůměrně. Což je veliká škoda - ve srovnání s neuvěřitelně zajímavou a napínavou četbou všeho psaného díla Jo Nesba v jeho sekci HH.

Pan Selfridge (2013) (seriál)

Moc příjemný seriál, miluji podobné tematické věci a příběhy lidí ze staršího období začátku 20. století, působí to na mě vždy tak nějak...opravdově. Skvělý výběr herců, skvělá režie. Tohle mě fakt hodně baví a vždy se těším na další pokračování...i když - jak tu někdo už psal - Panství Downton to není (ten je nonšalantně čistě anglicky-lordovský:-))), tohle je přece jen o obchodu, takže způsob zfilmování a pojetí je tu myslím zcela na svém místě. Já tedy dávám plný počet :-))

Cizinec (2010)

Přeretušovaná a vizuálně bez chybičky (jakoby z jiné galaxie) Angelina tomu dodávala hodně nepřiměřený nádech (což byl ostatně asi záměr), sympatický Johnny to trochu zamilovaně osladil (víc mu sluší role hajzlíků), ale jinak celkem jednoduše zajímavá zápletka i závěr. Takže za mě: film neurazí (nepozvracíte se), ale ani nenadchne (nebudete chtít zůstat u tv a znovu si přehrávat jednotlivé záběry) :-)))

Šéfkuchař na grilu (2014)

Já jsem se teda bavila - takový příjemný milý pozitivní film. Hlavní představitel sympaťák. Sice snímek vyladěn tak nějak po americku - tzn. "zlo vítězí nad dobrem" a nebo "všichni tě mají rádi a myslí to s tebou dobře", ale občas tohle malinko romanticko-nepravděpodobné klišé v pohodě a ráda spolknu :-))

Jeptiška (2013)

Pro mě byl film hodně dlouhý - myslím jakože příliš minut na to, že se tam nic moc neděje...málo dramatické, málo dynamické...prostě málo všeho.

Pohádkář (2014) odpad!

Jednoznačně neskutečná SRAČKA. Skutečně :-)). Ani moji jinak oblíbení herci Macháček+Geislerová takto zfilmovanou nudnou hovadinu prostě nemohli zachránit, navíc Herzigová byla odporně strnulá jako by se v duchu rozhodovala, zda půjde kadit hned nebo to ještě chvilku vydrží:-))

Úterý po Vánocích (2010)

Pro mě tedy moc příjemný pěkný film, který graduje a překvapuje až v poslední fázi.........aneb: fakt jsem nemyslela, že to Paul své ženě řekne :-)))

Rozkoš (2013)

Nějak si nejsem jistá, jestli jsem viděla větší sračku než tohle veledílo. Co to jako mělo být??? Když pominu celkově nesypmatické velmi hloupé postavy a xichty (nezachránil to ani můj jinak oblíbený Jan Budař), tak mi tady zbývá jen absolutně nudný výtvor jakéhosi rádoby "příběhu" a záběry na dumající nebo "inteligentně" debatující obličeje. Ten jeden plusový bod = hvězdu dávám jen za miniscénku s bezdomovcem a (na závěr) s Budařem coby plánovaného sebestředného sebevraha (=obojí mě příjemně na minutu vytrhlo z letargie) :-))