Otec rodiny (2000)

Možno som snob, no na prvý pohľad som súcitila s Cageom. Čo je pozitívne na rannom budíčku od malých ratolestí a pracovaní v obchode s gumami za mizerný plat? Lenže ako sa menil Jackov názor, menil sa aj môj. Príjemná romantická komédia na jeden večer.

Jana Eyrová (2011)

Kniha je jedna z mojich najobľúbenejších a tak som si film pozrela s tým, že musím byť pripravená na čiastočné zničenie ilúzii, ako sa mi už párkrát pri knižných predlohách stalo. No tomuto filmu nemám čo vytknúť. Mia Wasikowska nezničila moju predstavu o hl. hrdinke, Michael Fassbender ju iba vylepšil. Príbeh bol perfektne spracovaný, atmosféra bola taktiež perfektná. Mia Wasikowska na mňa tak zapôsobila, že keď som si potom otvorila knihu, videla som ju. Fassbender so svojou chladnou charizmou film dotiahol takmer do dokonalosti. Jediné, čo môžem vytknúť, že to bolo snáď presne tak dobré, ako kniha. To sa nestáva veľmi často! 5*

Město andělů (1998)

Nicolas Cage - Meg Ryan. Veľmi zvláštna dvojica. No ako si na nich zvyknete(a že to netrvá dlho), zažiari na vás iskrenie medzi nimi. Aj keď Cagea ho poznám skôr ako akčnú postavu, ani tu sa nestratil. Navyše mám rada témy o anjeloch. Nevidela som Wings of Desire, takže neviem, aké hodnotenie by bolo po zhliadnutí. No za seba môžem povedať, že film bol naozaj krásny. Dokonca ma mrzí koniec, tomuto by som happyend nie odpustila, ale dopriala. No myšlienku film nestratil ani po zvrate.