Zero no cukaima - Season 1 (2006) (série)

Ústredná dvojica mi pripomína Taigu a Ryuujiho z Toradory, aj keď tu sa nemôžem sťažovať, že iba tvorcovia Zero no tsukaima niekoho kopírovali, pretože Toradora má neskoršie vydanie. Ale.... radšej siahnite po Toradore, než po tomto ;)

Zero no cukaima - Futacuki no kiši (2007) (série) odpad!

No, najprv som si myslela, že to bude o dosť lepšie, ako jednotka. Koniec ma tak potešil... a potom to bolo zase iba o prsiach, prsiach a prsiach. Fuck... strata času.

Con Air (1997)

Drsné, má to spád a nie je to iba ľadová kocka lietajúca, vybuchujúca a zakončujúca všetko v Las Vegas. Nicolas Cage a jeho modré oči tomu dodali emócie + ružový zajačik. Malkovich sršal sarkastickým a ironickým vtipom - veľmi veľmi dobre! Bez neho by to nebolo ono. 115 minút ubehlo ako nič.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Ako už tu všetci píšu, DiCaprio prekvapil. Naozaj tlieskam. Johnny bol taktiež dobrý, ako vždy, vyžarovala z neho charizma. Lewis mi tu a tam trochu vadila, no potom zase nastúpil DiCaprio a bolo to fajn :). Krásne, krásne... jeden z mála filmov, pri ktorom som okamžite vedela, že 5* si zaslúži.

Když Harry potkal Sally (1989)

Harry a Sally - Crystal a Ryan vyzerajú ako pár naozaj skvele. Postup deja po piatich rokoch je precízny a úryvky s manželmi a ich príbehom su milé. Všetko je veľmi dobre urobené, nič sladké, nič chladné. Telefonáty ma dostali, naozaj som sa pobavila. Ale neviem prečo, nemôžem dať 5*. Nedokážem to vysvetliť, možno preto že Billy Crystal vyzeral trochu... neviem, nesympaticky? Ale to už je osobný názor a tak sú to dobré 4*. Jedna z najlepších romantických a naozaj odpovedajúcich žánru "komédii" // Pozreté po druhý raz ...videla som ten istý film? Zrejme som sa zmenila ja. Úžasné a má zaslúžených 5*.

Škola rocku (2003)

Film má viacero chýb, sem-tam zakopne logika, hluché miesta.. Ale, niekedy je tu naozaj to úžasné ale, ktoré tentokrát vďačí Jackovi Blackovi... naozaj dobrý. Tie je ksichty boli hrozné, ale po čase sa mi normálne začali páčiť :D. Hudba taktiež, totiž, tá má donútila sedieť a dopozerať to v TV, keď sa Nova rozhodla túto príjemnú komédiu s rockom pustiť. Viac, než som čakala.

Slavný lovec Pampalini (1976) (seriál)

Práve som si na túto rozprávku spomenula, vďaka ČSFD. A tak aj na epizódy.. a ako ma bavili. Naozaj slávny, naozaj skvelý Pampalini.. Myslím, že k tomu prispieva hlavne charizma, ktorej je postavička plná... Krásna spomienka.

Nodame Cantabile OVA (2009)

Obidve OVA mi prídu o dosť slabšie než samotný seriál, no pobavia.

Nodame cantabile - Finale (2010) (série)

Krásne poukázane na dospievanie oboch hrdinov, hlavne Nodame. Laťka nespadla ani tu, v tretej sérii, kde sa všetko končí. Veľké plus tohoto anime je, že všetky vedľajšie postavy si váš tiež dokážu získať, v mojom prípade Tanya a Kuroki, alebo Streseman, ktorý je nenahraditeľný. Jedno z najkrajších anime vôbec, bezproblémových 5* a s radosťou 88% mením na 89%, pretože Nodame a Chiaki si to zaslúžia.

Nodame cantabile (2007) (seriál)

Tomuto anime o vážnej hudbe som sa vážne vyhýbala. Nemám ju rada, nikdy ma nezaujmala a myslela som si, že ma ani nebude zaujímať. Nehovorím, že sa to nejak extra zmenilo. Ale Nodame contabile ma ani nemuselo nútiť. Šlo to všetko samo a hudba v ňom mi vôbec nevadila (Aj keď jediné čo mi bolo ako - tak povedomé bol Mozart a Beethoven). Kresba nemá veľa čo ponúknuť, ale neurazí, hlavne zábery na prsty lietajúce po bielych klávesách, čo bolo podľa mňa naozaj krásne prevedené. Postavy sú pekne prepracované. Striedajúce nálady Nodame a odhaľovanie prečo, je jedno z najvěčších plus tohoto anime. Neviem, čo sa dá povedať k Chiakimu - to je proste Chiaki, ktorý ma najviac očaril na konci. Posledná 23 epizóda bolo naozaj dielo. Krásne, precítené a donútilo ma to usmievať sa 2 minúty vkuse. S očakávaním sa púšťam do Paris-Hen