Vražda v Orient expresu (2017)

Kenneth Branagh je naprosto geniální. Klasiku z pera Agathy Christie pojal po svém a ve velkém pestrobarevném filmovém zpracování nám představil slavného Herculea Poirota ve zcela novém světle... Vše do sebe dokonale zapadá, jako kolečka ve starých hodinách a vše podtrhuje skvělé obsazení složené ze samých (profláklých) hvězd. Kenneth se nebojí riskovat, spoléhá se na svůj umělecký pohled, který se od ostatních liší (díkybohu) a opět mu to vyšlo... Je prostě geniální a poprvé v životě jsem se Vraždy v Orient Expressu nenudila, ale bavila. 5*

Táta jak má být (1995)

Pohodová rodinná komedie, která nám ukáže, co vše musí zvládnout nový člen rodiny v podobě partnera matky jedenáctiletého kluka, který by udělal cokoli, aby ho z domu vyhnal... Rozhodně jsem se nenudila a i po letech po snímku občas sáhnu... Jako malá jsem ho vnímala z perspektivy dítěte, nyní dospělého a pořád mě baví. 4*

7 dní hříchů (2012)

Film, který nám zprostředkovává čistku Sudet v netradičním pojetí... skrze manželský pár, který se nechce z hor odstěhovat a proto je bohužel svědkem všech hrůz, které se tam dějí... Ona zmizí, on i hledá a během toho všechno prožívají... tělem zvlášť, duší spolu... 3*

Strážci Galaxie (2014)

Film, kde naprosto všechno funguje jak má... napětí, úžasný svět, zloduši, hrdinové, humor, zápletka. Královsky jsem se pobavila i zasmála :-) 5*

Přežít (1993)

Velmi silný snímek se skvělým obsazením, který nás bez příprav vtáhne do nehostinných And. V okolí jen sníh a smrt. Jak byste se zachovali vy, vzdali byste se, nebo dokázali přežít? Každá postava zde má svůj osobitý příběh. Tak se také pojďte seznámit se sympatickými cestujícími, kteří vám přirostou k srdci a s nimiž se budete jen těžko loučit. Pokaždé ve mě tento snímek zanechá zvláštní smutek, ale i pocit, že naděje umírá poslední. Klobouk dolů před všemi přeživšími a díky všem hercům, kteří nám jejich příběh zprostředkovali. 5*

Šťastlivci (2008)

Velmi příjemný film o jednom ne úplně standardně nalezeném přátelství... Road movie pro ty, kteří dokáží pochopit štěstí okamžiku i bolestnou pravdu poznanou ve vteřině...

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Tématem určitě zajímavý snímek se skvělým obsazením, aneb jak dostat člověka zničeného tragédií z naprostého dna opravdu netypickým způsobem. 4*

Přežít! (2005) (seriál)

Naprosto skvělý seriál, který ukazuje nejen sílu lidské vůle v závislosti na přežití, ale i hloupost díky které se do nebezpečných situací dostává. Ukazuje lidskost se vším všudy, bez obalu nám předkládá možné i nemožné. Všechny lidské stránky a pocity, od pocitů doufání, naděje, bolesti, strachu, beznaděje, rezignace jsou zde ukázány velmi realisticky a divák je může prožívat s každým novým příběhem a obdivovat všechny přeživší a politovat ty, kteří to nezvládli. 5*

Ztracen v džungli (2017)

Tento příběh jsem znala již ze seriálu Přežít, který vysílala kdysi ČT1 a jsem moc ráda, že se mu dostalo filmového zpracování. Naprostá bomba, jak jinak vylíčit příběh Yossiho, který měl opravdu někdy víc štěstí než rozumu a jeho šťístko mu kolikrát doslova zachránilo zadek. Nádherně zpracované, úžasná kamera... Cítila jsem s hlavními hrdiny, prožívala s nimi každé jejich utrpení, pocit radosti, beznaděje, která se jednou za čas proměnila v nadějné klubíčko, které se nakonec stejně rozuteklo do prázdnoty. Daniel Radcliffe nám ve svých filmech víc a víc dokazuje, že už dávno není jen Harry Potterem, ale umí si poradit jak s rolí dramatickou, tak komediální. Klobouk dolů před skutečnými aktéry tohoto příběhu, i když Karla bych nakonec nejraději zabila (Na co si tam jako hraje! Jeho motiv je mi do dnes záhadou.). A klobouk dolů i před herci, kteří se do rolí perfektně vžili a pro něž natáčení v takovém místy nehostinném prostředí muselo být určitě náročné. Nemohu jinak než dát plných 5*

Sněhulák (2017)

Jako nečtenářce předlohy se mi film opravdu líbil. Michael Fassebender opět nezklamal a role Harryho Hola mu padla jako ušitá. Atmosféra napjatá, závěr nečekaný (pro mě), i když jsem v koutku mysli nějaká podezření měla. Za mě pěkně vystavěná kriminální zápletka... pokud bude nějaké další pokračování s Harry Holem v podání Michaela, rozhodně se ráda podívám... 5*