Pochyby (2008)

Zabte někdo Amy Adams! Ze všech jejich scén se mi dělalo pěkně nevolno, za což bych ihned počastoval pořádnou fackou všechny, kteří jsou zopdovědni za její (naštěstí neproměněné) nominace (Oscar? Probuďte se!). Fakt, že hraje ve filmu, který stojí především na hercích, ještě neznamená automaticky nějakou pořádnou etudu z její strany. Na druhou stranu jsou ale Pochyby velmi zajímavým počinem, jenž se vypořádává s několika tabuizovanými temáty, což značně dodává na síle snímku. Meryl i Phillip výborní a i přes to, že je to celé chladné až hanba a místy z toho pořádně kouká studio, závěrečný přesah se dostaví stejně. Na Oscarech jsou ale Pochyby spíše do počtu. 7/10

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008)

Ten film je prvních 40 minut nehorázný peklo, který drží jenom solidní písničky a místama aspoň trošku v obraze Efron. Ve druhý půlce se to ale zvrhne do hodně příjemnýho kýče, kterýmu vévodí Boys are Back, díky čemuž to nakonec můžu hodit na těch 50. Překvapivě snesitelnější než jsem čekal.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Naprosto absentující humor a jeden z nejklišovitějších scénářů poslední doby vynahrazují působivé akční sekvence a výborná technická stránka. Navíc je vcelku zajímavé poslouchat Powellův trošku jiný styl. I tak ale jeden velký průměr. Většinový povyk kolem sebe nechápu.

Duel Frost/Nixon (2008)

Čistá sedmdesátka. Howard opět ukazuje, že snad nic jiného se svým rutinérským přístupem nezvládá. Opět pokukuje po Oscarech, opět film táhnou skvělí herci, opět je to řemeslně výborné a opět vás to nijak nepřekvapí a za několik let o to nikdo nezavadí. S výhledem do budoucna zaokrohluju dolů. Frank Langella samozřejmě neskutečně válí.

Bathory (2008)

Jeden velký BORDEL, tak nějak by se dala popsat slovenská filmová "událost" loňského roku. Z Bathory je vidět, že Jakubisko natočil opravdu tunu materiálu, nicméně poskládat jej v takovém pořadí, aby to celé dávalo smysl, mu už dělalo pořádný problém. Proč to tedy nerozdělit do tří částí, aby to celé vypadalo opravdu rozmáchle? Omyl. Jediná vcelku smysluplná linie by se dala odvyprávět na ploše 90ti (ne-li míň) minut a nemusela by být čechraná totálními nesmysly, jež nejen že nedávají smysl, ale vyznívají také absolutně do ztracena. Davové scény jsou naprosto příšerné (kdo tvrdí, že se to fakt podobá Hollywoodu, nechť si pořádně protře oči... a to ani nemluvím o totálně zmatené televizní kameře), výprava odporně levná a halucinace s Mádlovým vytím snad ani nemá cenu komentovat. Něco málo tedy zachraňuje aspoň spolehlivý Roden a místy solidní Friel (mimochodem opravdu hnusná), jinak je to ale bída bídoucí, které kraluje mimózní Upír Krejčí a paní Jakubisková, jež hraje sama sebe. Nedivím se jí, že zakázala takřka jakékoliv veřejné projekce před premiérou, chlubit se s něčím takovým chce totiž opravdu kuráž. Na druhou stranu se ale musím hodně nahlas smát (podobně jako skoro po celou stopáž) při nějaké oscarové zmínce. Vidět tohle někdo v Akademii, budou jej muset po pár minutách začít pořádně omývat. 2-3/10 i za fakt, že to v druhé části docela utíká, jinak je to ale nuda k posrání. Znuděný komparz je pak jen pomyslnou třešničkou na dortu. Důchod volá, Juraji. P.S. Nedokážu si představit, že bych za to zaplatil byť jen jedinou korunu.

Odpor (2008)

F A M Ó Z N Í. Zwick ždímá emoce po hektolitrech, herci jsou parádní, atmosféra nepříjemně sklíčená, a ačkoliv Defiance nestojí tolik na akci jako režisérovy starší kousky a operuje na delší stopáži, ve všech (tj. nejen v těch dramtičtějších) momentech je takřka brilantní. Suverénně nejlepší Zwick a adept na velkou srdcovku do budoucna. Konec ja samozřejmě klasika:)) Silných 90%.

Pusinky (2007)

Všechno je zmatený, zřejmě i paní Babinská. Režijně takřka nezvládnuté, scenáristicky z prstu vycucané (to mi chcete říct, že když nějaké osmnáctce zastaví dva evidentně nadržení kluci a řeknou ji, že jedou do Chorvatska, tak si k nim s radostí nasedne? eh...), ze všeho tak vyčnívá pouze Muchowova hudba a místy velmi obstojní herci. Že prej ze života... probuďte se, lidi.

RocknRolla (2008)

Sejmi eso hadr! Ritchie's back.

Wrestler (2008)

Darren boduje i potřetí. Herecky bezchybné, režijně božské a ta kamera... radost pohledět. I přesto, že scénář není nijak převratný, je zážitek velmi, velmi intenzivní. 9/10

Co týden vzal (2008) (pořad) odpad!

Jednu dobu suverénně největší zlo, jaké v televizi běželo.