Buchty a klobásy (2016)

Oceňuju spoustu popkulturních odkazů, spoustu dobrých fórů, ale nemůžu si pomoct - čekal jsem ještě víc. Premisa a celý ten fikční svět skýta mnohonásobně větší potenciál, pod 3* ale jít rozhodně nemůžu. Na to jsem se bavil až moc.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Velkou část filmu jsem si říkal, že je škoda, aby byla tahle skvělá parta do takto komponovaného (a spíše seriálového) příběhu. Pegg sice vše drží nad hladinou vypointovanými dialogy, jinak jsem ale od Star Treku zvyklý na víc. Na promyšlenější a rafinovanější dějovou strukturu, na objevování nových světů, na přehlednější akci. Tyhle věci, zdá se, s Abramsem jako geniálním nerdem odešli. Lin se ukazuje "pouze" jako schopný realizátor, který sklízí to, co jeho předchůdce tak famózně zasel. Rozhodně to ale není málo. Už jen pro tu chemii v této posádce Enterprise nemůžu jít snad nikdy pod 3*. Čistých 70%.

Správní chlapi (2016)

Příjemná jednohubka, ze které si ale půl hodiny po projekci nepamatuju lautr nic. Většinu stopáže jsem se sice příjemně bavil, vtipné scény rozhodně přečíslily ty trapné, ale to je na tvůrce Blackova kalibru málo. Správným chlapům chybí výrazné momenty, které by se vryly do paměti. Je to vlastně zklamání, protože obyčejnou výplňovku jsem si před premiérou úplně nevysnil. Řeči o velkém Blackově návratu jsou k smíchu.

Grimsby (2016)

9/10 Cohen jak ho miluju. O ději se moc hovořit nedá, úplně všechny vtipy taky nefungují, ale takhle dobře jsem se nebavil už hodně dlouho.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Tak i Singer si natočil svůj Poslední vzdor. Nejen přehršlem digibordelu, ale i snahou pouze recyklovat věci již vyřčené v předchozích dvou dílech, někdy i za cenu jejich degradace. Výsledek ale pořád není průser. I když je záporák spíše směšný, pořád má film množství kvalitních momentů, u kterých jsou cítit emoce nebo kterými se divák baví. Nicméně podtrženo, sečteno - už opravdu stačilo. Je nejvyšší čas se vydat jiným směrem, protože příště už můžou mí milovaní X-Meni skončit v hnoji. 6/10

Captain America: Občanská válka (2016)

Tak už stačilo. Těšil jsem se dost, ale prakticky od začátku jsem měl ústavičný pocit, že už mám Marvelu dost. Minimálně pokud jde o týmovky. Film mě nebavil, bylo mi úplně ukradené, co se na plátně děje, tempo mi navíc přišlo značně uspávací. Nový Cap má sice v sobě objektivně zdařilé prvky (akce je nápaditá, některé scenáristické kličky jsou přímo výborné, motivace hrdinů dobře vystavěné), co ale nemá, je srdce. Jedná se o pouhý dobře vypreparovaný produkt miliardové manufaktury, ve kterém se VŮBEC NIC nestane, jen je k tomu potřeba vysolit prachy a dvě a půl hodiny koukat na plátno, abyste na konci byli tam.... kde jste vlastně začali. Film asi nejlépe vystihuje bitva na letišti - skvěle natočená a nápaditá akce, která je ale jen samoúčelným show-offem, v němž se hrdinové fackují, aby si u toho říkali, že se mají rádi. Tento záměr tvůrců mě jako diváka toužícího po osudových konfliktech uráží. 5-6/10

Od soumraku do úsvitu (1996)

Dva filmy v jednom. Zatímco ten první je prakticky bezchybný, druhý je více méně o ničem. Dohromady to přitom dvakrát nejde.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Miluju filmy, který jdou proti diváckým očekáváním, proti mainstreamu a většinovýmu vkusu. Geniální záležitost, která by zasloužila o 10 minut zkrátit, pak by to byl klidně film roku. Goodman naprosto fenomenální. 8/10

Adamova jablka (2005)

Pěkně ujetá haluz. Nábožensky smýšlející jedinci si z ní patrně několikrát ustříknou do kalhot, já oceňuji především politickou nekorektnost a velmi nevšední smysl pro humor. Jensen se prostě nezapře.

Po svatbě (2006)

V prvních dvou třetinách velmi pěkně vystavěné drama s vrstevnatými postavami, které mě zajímaly. Samotný závěr filmu je však jaksi rozpliznutý, táhne se jako sopel, a i když se všichni přítomní svými vodopády emocí fakt snaží, vyvrcholení mě absolutně míjelo. Velká škoda, našlápnuto bylo fakt dobře.