Vyvolený (2000)

Napodruhé jsem konečně prohlédl - ano, ten film JE geniální. Což ale nemění nic na tom, že Shyovy filmy mě po obludném Stalo se přestaly zajímat.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Yippie! Nedostatky z první části takřka vymizely, Richet na několik místech pořádně přitvrdil a Cassel na hrad (nebo někam výš:-). Syrovější, nekompromisnější a lepší než Americký gangster = nejlepší gangsterka za hodně dlouhou dobu. Škoda jen té slabší první části.

X Factor (2008) (pořad)

Ještě že tam byl můj kámoš:)))

Milionář z chatrče (2008)

Boyle ze mě na konci vyždímal emoce jako ten nejlepší odšťavňovač. Škoda jen toho mírného zakolísání ve 3. čtvrtině, jinak by to bylo za plný počet. Jen o malilinko slabší než Sunshine (jeden záběr pak působí jako jeho totální vykrádačka:) i tak ale vizuálně a příběhově často velmi podmanivé, což podtrhuje i neuvěřitelná hudba. Po zprasených 28 dnech poté stoupá Danny na režisérský Olymp. 9/10

Nouzový východ (2008)

Na spoustě míst absolutně strhující a to nejen díky naprosto geniálním hercům a Mendesovi, ale jak už to tak bývá, i díky nádherné Newmanově hudbě. S tímhle scénářem Sam víc dělat nemohl, neposkytl mu takový režijní prostor jako např. u Americké krásy. I tak ale ze všech oscarových kandidátů, které jsem měl doposud možnost vidět (vyjma TDK) zatím nejsilnější kousek. Ad: Po zhlédnutí Slumdog Millionaire malá oprava:))

Rap'n'News (2008) (seriál) odpad!

Názorná ukázka toho, kam až může sahat dno.

Sedm životů (2008)

Proboha živýho, tak pekelně nezáživnou nudu jsem neviděl už hodně dlouho. Co ten film vlastně chtěl říct? Že chce Oscary za těch 100 minut, ve kterých absolutně nechápete, která zrovna bije, aby se na konci všechno spojilo a vznikl "působivý " celek? Obdivuju Smithe, že dokáže odtáhnout kdejakou sračku, a i když je režisér, potažmo scenárista sebevětší idiot, drží Sedm životů jakž takž při sobě. Muccino by každopádně zasloužil pořádně přes prsty, poněvadž tak unylá romance vážně nemá obdoby. A s ostatními linkami to není o nic lepší, po skončení jsem totiž polovinu věcí nepobral (těch sedm lidí bych ze sebe nevysypal, ani kdyby mě kopli do rozkroku) a k úplnému pochopení mi pomohlo až vysvětlení ve Fukově recenzi (věty o předpokládaném ději bych si nechal, být ostatními, od cesty, pokud mě totiž režisér svým tempem uspává, je něco špatně). Řemeslně na druhou stranu velmi solidní, jinak ale never ever. Více zde

Gran Torino (2008)

Do puntíku souhlasím s tím, že je Clint největší drsňák filmového plátna, když si jej ale odmyslíte, co vám zbyde? Vcelku utahaná záležitost, s místy naprosto ubohými dialogy (scéna u holiče vážně není vtipná), u které se navíc jenom kecá a na činy jaksi nezbývá místo. Místní extatická hodnocení naprosto nechápu, i když uznávám řemeslnou stránku a skvělou závěrečnou písničku. Další hype jako Brno. 7/10

Milk (2008)

Neuvěřitelně rozporuplnej film. Na jedné straně výborná řemeslná stránka, skvělý Hirsch a místy parádně fungující politický drama s kvalitním Pennem. Na té druhé je opět Penn, tentokrát táhnoucí homosexuální gesta do extrému, spousta nepotřebných líbaček, plácání po zadku (proč?), ultranudný a nevírazný Brolin, časté upozorňování typu "točíme film o gayích a chceme Oscary" a konec, který kolem vás profrčí, aniž by se nijak dotknul. 5/10 a jedno vím jistě. Milk už nikdy vidět nechci. Update: Po předání sošek moje nenávist ještě stoupla, aneb: My name is Harvey Milk and I'm here to fuck up your betting coupon. Nedík.