Proč právě on? (2016)

A proč ne, opravdu dobrá čistokrevná konverzační komedie tu nebyla ani nepamatuju, takže rád přihodím i čtvrtou hvězdu. Franco ty vygumované blbečky umí jako nikdo jiný. 7/10

Sedm statečných (2016)

Výsledek je kupodivu nakonec o dost lepší, než to první dvě třetiny filmu vypadá. Celou tu dobu je to totiž jen přesně nalajnovaný produkt, který nemá čím překvapit, což i vzhledem k samotnému názvu a účelu filmu působí dost blbě a hlavně zbytečně. Pak se ale něco změní, začne se stahovat oprátka a hlavně přijde opravdu natřískané finále, ze kterého je i cítit napětí. Ve výsledku tak vlastně překvapivě spokojených 7/10

Jason Bourne (2016)

Rodiče jsou asi tématem roku 2016. Po Batmanovi se Supermanem další houfně očekávaný a rodiči protkaný flák, který se teda moc nepovedl. Realizace samozřejmě skvělá, obzvlášť úvodní akce v Athénách snese nejpřísnější měřítka. Ale za celou stopáž se člověk neubrání myšlenkám na to, že i když Jason Bourne není špatný film, tak nikdy nemusel (možná ani raději neměl) vzniknout. Scénář si cucá z prstu všemožné kraviny a sype spousty klišé a absurdní jednání postav. Greengrass je samozřejmě řemeslný kouzelník, chvílemi jsem totiž uvažoval o 4 hvězdách, ovšem když člověk vzpomene na časy Ultimáta a (ještě lépe) Mýtu, tak dostává nejen ještě lepší akci, ale hlavně kvantum emocí. Na TENHLE scénář se opravdu těch 9 let nečekalo. Legendy se mají nechat legendami. Naštvaných 7/10

Warcraft: První střet (2016)

Díky bohu za monstrózní finále, které Warcraft dost zvedá. První hodina je totiž pro hrou nepolíbené diváky prakticky nekoukatelná.

Kniha džunglí (2016)

Objektivně dobrý film, kterému ale podráží nohy jeho snaha nacpat do vcelku krátké stopáže všechny atrakce (rozuměj hlavní zvířata z knihy). Jednotlivé akty tak působí spíše jako několikadílný seriál než semknutý celovečerák, fenomenální řemeslná stránka, napětí a některé emocionálně působivé scény ale novou Knihu džunglí drží stabilně nad vodou průměru. 7/10

Saulův syn (2015)

Zdrcující podívaná. Druhá polovina už je snad úplně nový žánr, který má nejblíž asi termínu peklo. Oscar zasloužený, už jen pro sílu sdělení. 8/10

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Těžko jít pod čtyři, úvodní civilní linka totiž funguje a válečná vřava je velmi intenzivní. Dostaví se navíc i nějaké to napětí. Přehršel náboženského fanatismu, který z hlavního hrdiny dělá všechno možné než jen obyčejného civilistu, který k válce přišel jako slepý k houslím, mi ale zároveň brání dát vyšší hodnocení. Takový nedávný Arrival mě dostal víc, nový Gibson přitom takový potenciál měl taky. A ne malý. 8/10

Příchozí (2016)

Vlastně malý film, ale o zatraceně velkých věcech, který mi v hlavě roste. Krásně sevřený, s promyšleným každičkým detailem. Skvělá filmařina, u které mi zatím něco málo chybí k absolutoriu. Další zhlédnutí to ale dost možná změní. 9/10

Doktor Strange (2016)

Naháněčka uprostřed filmu patří k vrcholům roku, ale nemůžu se zbavit dojmu, že Doctor Strange je film bez duše. Možná se na něj hezky kouká, ale celou dobu člověku jede hlavou, že to všechno už někdy někde viděl. A mnohdy líp. Generický origin.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

85% Dost možná nejlepší film, na kterým jsem zatím letos byl v kině. Intenzivní ve správných momentech, s klasicky famózním Hanksem, sem tam nějakým vtipným odlehčením a hlavně (díky bohu!) bez patosu. Neubráním se pocitu, že Eastwood vlastně neměl moc o čem vyprávět, což je jediná výtka, kterou bych směrem k Sullymu směřoval. Příjemné překvapení a velká spokojenost