Mečiar (2017)

Spíš osobní vyjádření režisérky než dokument, které však trefně poukazuje na lidskou manipulovatelnost. Doporučuji k zamyšlení i vzhledem k aktuálnímu českému prostředí, na které se dá v mnoha ohledech aplikovat.

To (2017)

Čistá sedmička. Oceňuju, že si tvůrci vyhráli s atmoškou a vyvarovali se prvoplánových lekaček, ale chování postav, které je místy fakt do nebe volající, mi nedovolí jít výš. Těším se na dvojku.

Triple 9 (2016)

Promarněný potenciál, celou dobu to šlape hodně solidně, ale finále až nápadně připomíná šílenosti v Departed. S tímhle obsazením jsem čekal MNOHEM víc.

Trestanec (2017)

Film, který si bohužel motivace hrdinů cucá z prstu tolik, že jsem na to nebyl absolutně ochotný přistoupit.

Baby Driver (2017)

Lepší než Scott Pilgrim, ale pořád vlastně nabubřelé nic. Naštěstí jsem se nenudil, na druhou stranu takovej Foxx je vlastně absolutně zabitej. 6/10

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Příjemná zábava (sranda už tak úplně ne), ve které je vše podáváno s takovým nadhledem, že s divákem neudělají nic ani sebevíce vyhrocené situace. V mnoha momentech mi to připomínalo Vlka z Wall Street, ovšem jen snahou být nad věcí, cool a vtipný. Bohužel, Liman není Scorsese.

Pobřežní hlídka (2017)

Už u úvodního loga Baywatch je docela zřejmé, která uhodila. Místy je to neskutečně zábavné, místy trapné až hanba. Zároveň to má asi o 30 minut víc, než by bylo zdrávo. Na druhou stranu, u celovečerní Pobřežní hlídky jsem se pořád bavil víc než u nedávných druhých Strážců Galaxie, proto jsou tady ty tři hvězdy prakticky povinnost.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Nechytlo mě to. Možná je to mým velmi odměřeným vztahem ke všemu středověkému, anebo Ritchie není až takový bourák, jak se tu traduje. Oceňuju místy perfektní, klasický ritchieovský střih, stejně jako skvěle zvolenou hudbu nebo nápaditý styl vyprávění. Bohužel i tak mě Artuš absolutně neoslovil.. Častokrát jsem se především u obyčejných dialogů přistihl, jak mi padá pozornost a absolutně nevnímám, co že se vlastně na plátně děje. Což se třeba u takového Podfu(c)ku jaksi nestávalo. 6/10

Kong: Ostrov lebek (2017)

Z celého ansámblu hrdinů není až na občasnou světlou výjimku Hiddlestona nikdo sympatický. Kdyby je všechny v té 30. minutě Kong smázl, vůbec mi to nevadilo. Takhle jsou ty dvě hodinky vlastně těžce zmatená nuda, protože se pobíhá všude možně po ostrově a dokud se nezačnou mlátit megapotvory, člověk spíš zoufale kouká na hodinky. Když ale začne ona řežba, splňuje ty nejpřísnější měřítka, samozřejmě v čele s brilantní trikovou stránkou. V tomhle ohledu špička, vesměs ovšem zapomenutelný průměr. 50%

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Film, který je s přibývající stopáží čím dál lepší. Bohužel, zatímco finále je skvělé, první téměř hodina je tak rozháraná a zašmodrchaná, že se na ni téměř nedá dívat. Vaderova čistka je nicméně tak skvělá, že 2* by tady byly málo.