Psí ostrov (2018)

Wim Wenders robí psie oči a opäť baví diváka svojou radostnou hravosťou. Zamrzí však mainstream záver a zbytočné vysvetľovačky.

Městečko South Park - Kočičí orgie (1999) (epizoda)

Experiment epizódy len S Cartmanom dopadol výborne. Bolo tam dobrodružstvo a nečakané riešenie situácie. Cat Orgy tiež vtipné, aj keď skôr v medziach, ktoré epizóda neprekročila. Vtipné, ale South Park už má za sebou lepšie kusy.

Městečko South Park - Tweek vs. Craig (1999) (epizoda)

Bitka medzi školákmi (a čo jej predchádzalo) vyšperkovaná snáď do dokonalosti. Takisto hodina pre budúce manželky aj s Kennym prináša veľa zábavy. Adlerove šialené spomienky sú sem tam rušivé, ale výsledný dojem nekazia.

Na zdraví - Řekni mi kolik vážíš (1984) (epizoda)

Slabota. Zbytočná nevtipná hystéria okolo váhy aj vzťahu a dokonca obohraný Coach. Jediná Carla s narážkou na Diane stojí za to.

Na zdraví - Cliffova těžká chvíle (1984) (epizoda)

Napriek lacnému vtipu pred openingom ponúka epizóda pravú barovú atmosféru nadchádzajúcej bitky. A to sa len tak v sitcomoch nerieši (pozdravujem HIMYM). Napätie strieda vtip a záver rozosmeje snáď každého.

Na zdraví - Coach jako třetí do party (1984) (epizoda)

Trošku ošúchané riešenie situácie tretieho piateho kolesa na voze, ale jedna z najvypointovanejších scén s Coachom alebo netradičný Normov príchod spravia dobrú zábavu.

Kmeny - Graffiti (2015) (epizoda)

Roztrasená dynamická kamera síce vtiahne priamo do deja, no pri absencii akcie ako v sérii Bourne stráca umelecký význam. Natočené uvoľnené, ale nikam nevedúce reči môže viesť hociktorá skupina z predošlých Kmenov. Pre mňa a skôr ani pre fanúšikov graffiti nie je dokument uspokojujúci. Nehovorí nič o tom, čo majú jednotliví aktéri na tom radi, môžeme to považovať aj za stretnutie náhodných ľudí, ktorým bol do rúk daný sprej a stretli sa pri tvorbe niekoho iného. Vlakov bolo fakt zbytočne veľa, keď mám chuť na trainspotting, púšťam si jednoznačne a len film Dannyho Boyla.

Slovensko v obrazoch (2011) (pořad)

Turistický sprievodca Slovenskom nemá ten správny vizuál, hudobný podmaz ani moderátora, ktorý by človeka chytil a dostal do tých miest, ktoré prezentuje. Každopádne snaha tvorcov a objavovanie nových destinácií sa cenia.