Battlefield Friends (2012) (seriál)

Menej minút epizód robí horší dojem ako pri Doraleus & Associates, inak ostáva humor rovnakej kvality.

Vlčí hory (2013)

Správne poučenie o vzácnosti prírody a krásne zábery filmu neberiem, chýba mu však lepšia koncepcia a viac pozornosti na zviera na plagátoch - vlka. Jeho menšinové zastúpenie vo filme a zároveň využitie ako hlavného ťahúňa filmu znie ako bezduchá propaganda.

Neverili SME (2019)

V dnešných časoch veľmi dôležitý dokument. Rozlíšiť hoax od pravdy sa nedarí každému a konšpirácie bodujú, keď si chceme domyslieť vynechané. Všetka česť Lucii Kašovej za jej výtvor. Šálka s Bushom samozrejme na dôveryhodnosti nepridáva, ale ľudia si vždy nájdu svoj dôvod. Práca serióznych žurnalistov, overovanie si informácií, možnosť citovania zdrojov a podobne je vysvetlená všetkým neveriacim.

Vysvobození (1972)

„Hey mister. I love the way you wear that hat.“ „You dont know nothing.“ Jeden z pokladov kinematografie. Jon Voight a Burt Reynolds v najlepších rokoch. Z filmu ide spočiatku pohoda, aj keď vidieť rozdielnosť životov a pováh mestských a domácich už spočiatku, a bavil by, aj keby bol žáner thriller vynechaný. Ochutnať poslednú americkú divočinu sa pre hrdinov vtedajšej súčasnosti nestalo tým najveselším zážitkom ich životov, ale rozhodne ich zmenil už prvý stret s problémom. Na začiatku sú všetci nevinní a každý jeden prejde zmenou. Chlapský vodca, jeho racionálny parťák fascinovaný, ale ale správne hodnotiaci, pohodlný drzáň salesman a naivný muzikant. Radosť a úcta k prírode, rozdielnosť mešťanov a hillbillys, chlapské zjednávanie ceny, divoká jazda autom a neskôr riekou. Mužské ego tozbité na atómy a predsa drsnosť najvyššieho ranku. Hypnoticky pútavé a napínavé od banjo duetu až dokonca. Poteší zobrazenie Lewisovej tváre v spätnom zrkadle ako pomrkávanie na diváka. Zaváhanie pri streľbe na srnu hovorí o neskúsenosti chlapa a neprekonaní vlastných emócií a prirodzených reakcí pri dôležitom momente. Príliš veľa rečí škodí a hlavní hrdinovia sa dostávajú do problémov. Demokratické rozhodovanie nad extrémnou situáciou, relatívne pozitívna manipulácia, ťahanie za jeden povraz, kapitulácia psychiky a vyloženie si to po svojom. Hudbu netreba, spravia ju trilkovanie vtákov, zvuky nebezpečenstva alebo hranie na gitare či benje od postáv. Westernová atmosféra, sympatické postavy, krvavý stret miestnych s vidlákmi. Keď si myslíte, že sa už nič nebude diať, nastáva obrovský psychologický nápor, kde nič do posledných sekúnd nie je isté. Neurčitosť odpovedí ostáva pri nevyslovení odpovede otázky na hlavnú postavu, prečo na tieto výlety chodí až po samotný, nervydrásajúci záver. Toľko nezodpovedaných otázok by závidel aj David Lynch. Najlepšia, najnapínavejšia, najkrajšia divoká dierka, akú som videl, odkiaľ všetci odišli s nenávratnou zmenou. Nasaďte si záchranné vesty, chlapská jazda začína.

Na návštěvě u Hugo Haase (1968) (TV film)

Návšteva bola veľmi príjemná, vďaka milému človeku odovzdával svoje myšlienky, názory, emócie aj spôsob života.

Eva (2005)

Noé sa predvádza formálne, no obsahovo to nie je taká hypnóza.

Dílo Bedřicha Hrozného (1951)

Významná pripomienka významného človeka, ktorej chýba väčšia zábavnosť.

Malostranské korekce (2019) (pořad)

Ďalšia z relácií, ktorá sa investigatívne venuje dôležitým témam a oplatí sa ju pozerať.

Miliony na dlažbách (1938)

Je možné spraviť spracovanie odpadu aspoň trochu zaujímavým? Je.