Grindhouse: Machete (2007)

Zostrih skoro všetkých výborných momentov z Machete, ale na film tento trailer nemá.

Borsalino (1970)

Stretnutie dvoch veľkých hviezd hereckého neba dopadlo dobre, obaja dostali viac-menej rovnako veľa priestoru predviesť sa. Už úvodný súboj je symbolom rovnocennosti. Povrchný prístup k postavám aj deju je ako jednorazové nosenie oblekov. Tvorcovia sa vykašľali aj na dialógy, nemohli ani bitky, akcia a rošťácka hudba. Vzostup dvoch mafiánov a sila ich priateľstva sa dá určite interpretovať inak, než cez slabý náčrt charakterov.

Terapia Braňa Mojseja (2012) (pořad) odpad!

„Vy ste debil!“ Jedna z viet ktorú Braňo dostal od ženy volajúcej do štúdia. „Aj to je názor. Pokračujte,“ vraví on. 1:0 pre teba Braňo, zase posúvaš latku trápnosti. Tak smelo, nehanbite sa dať najnižšie hodnotenie.

Pomáhat a chránit (2011)

To nádherné Írsko komediálne vykreslené v celej svojej ignorancii dáva vyniknúť miernemu extrému tohto národa a ideálu toho amerického. Títo dvaja sa stanú parťákmi v prostredí korupcie, kde majú všetko pod palcom filozofujúci záporáci. Celý príbeh sa zavŕši v grandióznom westernovom finále. Skvelá réžia a hudba, výborní herci, odkaz na Pulp Fiction a najmä nezabudnuteľné hlášky.

Oktapodi (2007)

Príbeh so srdcom v skvelej animácii plný akcie a humoru. Keď sa toto podarí, nezáleží koľko to má minút, nech to má aj 6 režisérov.

Legenda o vášni (1994)

O tom, ako žena nevinne dokázala rozdeliť jednotnú chlapskú rodinu. Film sa až príliš spolieha na osudovosť a slovné prestrelky - postavy udalosti netvoria, čakajú a konajú vzhľadom na ne. Istia to postavy, ktoré sa nedajú len tak zavrhnúť a poctivé herecké výkony.

Edith Piaf (2007)

Neprehľadný mozaikový dej. Udalosti jej života sú usporiadané nezmyselným spôsobom. Jednotlivé scény majú nejaký emočný náboj, no film ako celok žiadny. Marion Cotillard je v životnej roli a forme. Do Edith Piaf sa prevtelila dokonale, až stratila svoj obvyklý sexepíl. Jeden z najlepších hereckých výkonov, aké som videl. Film sa sústredil len na ňu, čo je podstatná chyba, keďže ostatným hercom priestor nedal - iba ich ukázal, akokeby ich postavy nemali žiadny zmysel.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Jack Nicholson si svojím skvelým hereckým výkonom kradne veľký priestor pre seba. Satana mu verím, ale zvodcu nie. S Charliem S. by to bolo naopak. Asi v tom bola fakt mágia. Herečky svoj sexepíl využili dokonale. Ich postavy ma nebavili, dej sa tiahol až som zíval, línia s rozhnevaným mestom ostala nedotiahnutá a čerešňové kôstky ma taktiež neuchvátili.

Hvězdný prach (2007)

Miešanie rozprávky a fantasy vyzerá cool aj vďaka svojej vizualite a hudbe. Vo svojich rollách žiarili hviezdy vychádzajúce rovnako ako aj stálice hereckého neba. Temnejšieho Marka Stronga som nevidel a Robert De Niro je zaslúžene kráľ komédie.

Po přečtení spalte (2008)

Hviezdne zahraté postavy, hľadajúce samé seba, ktoré konajú vzhľadom na svoju situáciu. Jedna ovplyvňuje všetky, ktoré o tom nemusia ani vedieť. Prepletanie niekoľkých osudov sa uskutočňuje cez neustále zhusťovanie udalostí až k záveru, kde to pre každého končí inak. A aké je vlastne poučenie?