Smrt krásných srnců (1986)

Schopný človek sa snaží zachovať život aj za cenu vlastného presvedčenia.

Ecce homo Homolka (1969)

Ľudská hlúposť. Pri pravidelnom dávkovaní aspoň trikrát denne dokáže vzniknúť tuctový človek, ktorý dostane amok pre sústavné hádky o malichernosti a začne považovať svoj život za mizériu. Začne uvažovať, akú dieru do sveta mohol urobiť, keby sa nestaral o svoju rodinu, s ktorou zrazu nie je spokojný. Stávka na jednu kartu mi ukázala dosť, no burani mi stále nie sú sympatickí ako filmové postavy. Oslavu hlúposti mám radšej v „Hoří, má panenko!“ alebo v coenovkách.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Stratil som nádej v básnikov. Po úspešných troch dieloch sa to malo skončiť, veď záver tretieho dielu bol taký, za akým netreba ďalšie časti. Ale nie, treba sa nabaliť aj za cenu nadstavovanej kaše. Zase sme sa vrátili k starým známym, no z príbehu sa vytratila všetka hravosť príznačná pre predchádzajúce časti. Postavy tak dorazila krutá realita, až sa z nich stali nihilisti alebo sviniari. Štěpán samozrejme opakuje svoj postup v súkromnom živote, ale nie je to ten istý snílek ako na začiatku série.

Animovaný život (2006) (TV film) odpad!

Trápne kecy a situácie zo života amerického decka - outsidera v tom najhoršom prevedení.

David Beckham: Bodywear (2013)

Reklama = film? Kdeže! Nechcem, aby sa to tu zamorilo reklamami s Beckhamom alebo Beckhama a ja by som s tým musel strácať čas. Snáď vás preberie dávka Logoramy.

Sejmi je všechny (2007)

Nezastaviteľný mrkvožrút - romantik s klasicky drzým výrazom Cliwe Owen zvláda so zbraňou nielen strieľať a hrať, ale aj rodiť, ba ešte viac, keby nenarazil na Paula Giamattiho. Skoro nikdy neutíchajúca akcia nekonečnej streľby lahodí aj vďaka plynulému strihu a trefným hláškam. Mínusom týchto scén je fungovanie na princípe superman vs. obyčajní ľudia rovnako ako predvídateľný dej.

Rychlejší (2010)

„Je ako stroj.“ Testosterónom nabitá hora svalov The Rock si ide priamočiaro za svojou pomstou. Vhodný pre akciu, no kazí akúkoľvek dramatickú scénu. Po krku mu idú majster jógy - zabijak a občas sfetovaný policajt, vďaka čomu mohli vzniknúť aspoň dynamické autonaháňačky. Ku kladom patrí aj mimika B. B. Thorntona. Záverečný stret všetkých dôležitých postáv nie je tak vyhrotený, najmä keď tam prebehnú hneď 3 dejové zvraty.

Vysoká hra patriotů (1992)

O vzájomnom nahháňaní sa dvoch chlapov s cieľom dostať toho druhého. Film čerpal hlavne z výborných výkonov ústrednej dvojky a dynamickej akcie pri ich vzájomnej interakcii, ale dokázal unudiť kopou klišé. Samuel L. Jackson má naviac, než hrať zbytočné postavy, no keď majú hviezdu, ukážu ju za každú cenu.

Nejpřísnější rodiče světa (2009) (pořad)

Američania si asi uvedomili, že generácia práceneschopných ľudí im prinesie len krízu, ta robia nápravu. No za kameru nevidíme, tak je otázne, či sa teenegeri dokážu tak radikálne zmeniť, veď hlboko zafixovaná rutina robí svoje.