Tenacious D: The Complete Masterworks (2003)

Další úchylnej dokument pro věrné fanoušky. A další z těch, které nikdo kromě fanoušků nemůže pořádně ocenit. Ztráta času. Lepší je jít rovnou na Youtube a pustit si pár kousků...

Blink 182: The Urethra Chronicles (1999)

Ten dokument je nejen o punkové skupině, on je celkově dost punkovej. A to jak obsahem, tak způsobem jakým je natočen. Takže vlastně asi všechno v pořádku ne...

Papírový měsíc (1973)

Lehce nadprůměrný snímek o jednom podvodníčkovi a jedné malé holce, která je dost chytrá na to, aby dostala vždy to, co chce. Některé podvody mě pobavily, některé ne. Celkově je ale film milý, nenásilný a pro diváka nenáročný.

Šťastný Luke - Daisy Town (1971)

Animace je stylová, takže i po 40 letech se na film nechá dívat. Jenže ani sebepovedenější animace nemůže zalepit díru za prázdným příběhem. Je tam pár vtipných věcí, ale celkově mi Lucky Luke moc nesedl.

Když komedie byla králem (1960)

Už se na to nedá dívat. A to ani v podání těch nejpověřenějších. Přijde mi to jako poslední zoufalý pokus o přiblížení němých grotesek divákovi. Guláš scének nejuznávanějších němých komiků. Zajímalo by mne, kolik lidí v dnešní době dokáže tenhle sestřih dokoukat do konce a pobavit se u něj... Strašná nuda.

Sen noci svatojánské (1959)

Tohle není úplně pro mě. Každým okamžikem je cítit stáří filmu. Nemohl jsem se do příběhu dostat, dlouhé pasáže ticha s hudbou, která mne rozhodně nenadchla. Nic, co bych mohl doporučit.

Dorian Gray (2009)

Velmi brzy Dorian zapomíná na důležitost čistého svědomí a začíná si naplno užívat darů jež mu jeho postavení, mládí a krása nabízejí. Jinými slovy: asi by vojel i psa. Co jeho počínání dělá ostatním lidem ignoruje a tak je film celkem zábava. Škoda jen, že se film spíše snaží mapovat všechny Dorianovi hříchy a nevěnuje se více jeho tajemství.

Svádění (2005)

Kimberly mě fakt bavila. Její manipulace s lidmi, její chytrost... Příběh je propracovaný, nikoliv naivní. Za mě nadprůměr.

Cesta (2009)

Depresivně laděný snímek mapující život dvou přeživších na umírající Zemi. Nepřišel jsem mu úplně na chuť. Možná proto, že film začíná na zpustošené Zemi, aniž by vysvětloval, co vedlo k jejímu zničení. Škoda. Také mě mrzí, že se producenti bojí špatných konců.

Deadpool (2016)

Drtivou většinu filmu jsem se fakt nudil. Žádná akce, žádný hlášky... No vidět to v původním znění, třeba bych nějaký hlášky našel, nevím na kolik dabing cenzuroval, víc jak hvězdu bych ale stejně nepřihodil. Čekal jsem daleko víc.