Smrtelné stroje (2018)

Když si plně uvědomujete nedostatky, ale přesto máte pocit, že na daném místě, v daný čas a za daného rozpoložení jste nemohli vidět lepší film... Narozdíl od většiny zdejších odborníků jsem dostala přesně to, co jsem od "Mortal Engines" očekávala, tj. vizuálně odzbrojující post-apo s originálními predátory a černobílými charaktery. V rámci žánru lepší 4* (vizuální stránka, efekty, hudba, myšlenka mobilních měst, originální zobrazení Londýna, napínavá akce, neokoukaná hlavní hrdinka atd. atd.), tu poslední hvězdu přidávám za ňůňáckého Sheehana a za těžké podhodnocení. Modrá? To jako vážně? O co sofistikovanější je úsměvný "Avatar"?

Koule (1998)

Dala jsem 2* už kdysi a dávám je znovu. Potenciál v příběhu je, spěje ale k naprosto nezajímavému konci a provedení je taktéž prachbídné. Herecký ansámbl slibný, ale nemá de facto co hrát.

Sucker Punch (2011)

A proč ne. Takhle nějak si představuju pojem "moderní dekadence". 3,5* a rewatch si určitě dám.

Byt (1960)

Šedesátá léta mě prostě fascinují. Tak jednoduché příběhy, a přesto tak dobré výsledky. "Byt" je další z mnoha amerických klasik, které neomrzí ani po x-tém zhlédnutí. Vyzdvihla bych sympatického Lemmona a naprosto výtečné dialogy.

Turbo (2013)

Blbost to je, uznávám, ale je to animák pro děti a šnekovi fandíte, takže 3,5*.

Jake a piráti ze Země Nezemě (2011) (seriál)

Moc hezké. Jeden z mála animovaných seriálů, které na to jdou "po staru" a jsou skutečně pro děti.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Přemýšlím, jestli jsem skutečně viděla ten takzvaný fenomén nebo jeho parodii. První polovina "filmu", který nemá v kině absolutně co dělat, je splněným snem každé dvanáctileté dívky (přípravy na svatbu, svatba, líbánky - jůůů:-)), druhá je pro změnu plná těžce dramatických rozhodnutí a emotivních momentů, nad kterými musí trnout snad úplně každý. No posuďte sami! Bella, která se ani po třech dílech nenaučila dovřít ústa, se snaží úspěšně do(uza)vřít alespoň svůj nadržený stav, vlk, který nemůže mít matku, obrací svou pozornost na její čerstvě narozenou dceru a Edward s výrazem netopýra po lobotomii dramaticky pochoduje sem a tam. Vizuálně laciné, dramaticky směšné a celkově debilní.

COOLfeed (2018) (pořad) odpad!

Nazývat tenhle výtvor publicistickým pořadem, je vážně úlet.

Pan (2015)

"Pan" je první příběh o Petru Panovi, který jsem viděla celý. Vím o existenci dalších filmů (minimálně o těch s Isaacem, Hoffmanem a o Disneyovce), vím i o knižní sérii a o divadelních hrách, ale jak říkám, Země Nezemě je pro mě jednou velkou neznámou. (Proto jsem se po přečtení zdejších nelichotivých komentářů rozhodla vyhledat, jak moc byl původní námět pozměněn, ale najít něco víc než "příběh o chlapci, který nechtěl vyrůst", je takřka nadlidský úkol, takže na to kašlu a budu hodnotit čistě na základě "Pana" jako takového.) Pro dětské fantasy filmy mám již od malička slabost, ne každé ale působí kouzelně. "Pan" však tímto nedostatkem rozhodně netrpí; i přes 100x viděný příběh dokáže chytnout za srdce (viz závěrečný střet ve vílím Úlu), vizuální stránka je překrásná, stejně tak hudba Johna Powella a průser nepředstavuje ani herecké obsazení (snad jen unylá Rooney Mara, ale když už nic jiného, funguje alespoň chemie mezi ní a Hookem). Líbí se mi také nápad s prequelovým pojetím (Hook), akorát mě mrzí, že ho nejspíš nikdy neuvidíme dotažený.:-(

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Je vtipné, jak se člověk mění... Dříve jsem Kat nemohla vystát, dnes je mým hezčím dvojčetem. Spolu s tímto se samozřejmě mění i můj názor na film, takže místo nesympatického filmu bych teď "10 Things I Hate About You" nazvala spíše příjemným teen béčkem. A funguje to i bez zbytečných sexuálních či vykousávacích scén.;-) Doporučuji komentář uživatele misterz, fascinující názor...