Rivalové (2013)

Kdyby nebylo toho konce tak je pro mě tento film asi jako první ohodnocený 5 hvězdami z "rozumu" jednak kvůli hudbě ( jedna melodie mi tam až nápadně moc připomínala část "Rains of Castamere ) tak kvůli hereckým výkonům, obsazení které dle mého názoru absolutně sedlo do předlohy a ke konci příběh jakému dodávalo nádech úžasnosti že je to true story. Ovšem až ten zmíněný konec mi poskytl pocit zadostiučinění z emočního pohledu a moudro které si mohu odnést z filmu :). Shlédnuto v Cinestaru. PS : Nedokážu si představit zrovna Rush s dabingem, Miky Lauda a jeho úžasný německý přízvuk by prostě nemohl být ono.

Velký Gatsby (2013)

Komentář od Stanislaus bych mohl zkopírovat a byly by vyřčeny moje pocity z filmu. Neskutečně mě brala vizuální a hudební stránka filmu ( Lana Del Rey to absolutně završila ) DiCaprio opět předvedl jaký to je špičkový herec ( hlavně scéna v hotelu kdy chytne Gatsby "nerva" mě opravdu zaujala ) s Maguirem jsem taky dlouho nic neviděl a určitě se do budoucna nebudu vyhýbat projekcím s ním :) zbývá snad už jen dějová stránka která sice byla z jisté části průhledná ale některé momenty si ponechaly chvíli překvapení. Také se mi osobně dost líbí to období před krachem NY burzy, což znamená že film má u mě další +. Úžasná práce a určitě by neuškodilo více podobných filmů :)

Blízká setkání třetího druhu (1977)

No, takhle nějak si představuji začátky Sci-Fi, sice 75% filmu byl místy dost nudný, pořád jsem si říkal co asi příjde na konci že se teď ještě nic neděje. Právě konec zachraňuje tento film ne jen malým nafukovacím kruhem, ale obří jachtou :).

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Neskutečná srdcovka, Spielberg je opravdový pán a opravdu smekám před tím co dokázal vytvořit před 30 lety s tehdejší technikou a čemu se nemůže vyrovnat v zážitku 95% současné tvorby.

Pařba v Bangkoku (2011)

Hangover 2 je znatelně slabší než jednička ale často ( po delší odmlce ) ho zachrání nějaký brutální vtípek který nadzvedne ze židle. Třeba Bangkokská prostitutka :D....75%

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Stanislaus to vystihl před pěti lety by tenhle film byl jednou z mých TOP pohádek. Příběh není tak úplně tuctový ale místy přišlo na řadu i pár klišé které jsou tak oblíbené právě u oněch mladších diváků. 4 hvězdy za antickou tématiku, pár známých herců a Alexandru Daddario :3.

Kocour (2003)

Když se na tuhle storku podívám s nadhledem tak vidím jaká to je blbost ale provázela mě mým dětstvím a nemůžu si odepřít svoje hodnocení :).

Mocný vládce Oz (2013)

Pro mě byl Oz skvělým filmem, samozřejmě klišé s čarodějem na tripu za sebepoznáním a zlepšením své osobnosti je už ohrané ale Raimi přidal mnoho momentů kdy mě závěr překvapil. 4* s poznámkou že 3Dčko by se možná vyplatilo.