Spring Breakers (2012)

Nevadí mi, když filmy nejsou dle mého očekávání, ale tohle byla splácanina MTV videoklipů plné sexu, drog a alkoholu. Hodně dlouho jsem čekala na nějakou dějovou linii, ale najednou byla polovina filmu v háji...děs! Tento film ocení tak maximálně mužská pohlaví, po kterých bych nerada čistila ty oslintané sedačky v kinosále ;)

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Byla jsem hodně zvědavá na nový film od tohoto režiséra, protože je to vždycky něco neobvyklého. Tentokrát mě to ale celkem bohužel zklamalo. Pohádka byla sice dlouhá, ale ke konci už mě to absolutně nebavilo, jelikož byl děj moc protáhlý a člověk už od začátku věděl, co se bude dít. Jde o chlapce se jménem Viktor Frankenstain, který nadevše miluje svého pejska Sparkyho. Nemá žádné kamarády, ale Sparky mu vše vynahrazuje. Jednoho dne však Viktor o Sparkyho při nešťastné náhodě přijde a Viktor se s tím nehodlá smířit. Díky novému učiteli fyziky napadne Viktora nápad, jak Sparkyho oživit, jenže nebudou z toho problémy? Jako správná fanynka Tima Burtona jsem si film shlédla a myslím, že nakonec zase tak špatný nebyl, ale asi si raději pustím od Tima Burtona jiný film...

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tento film mě zaujal hned na první pohled, kdy jsem viděla ukázku. Okamžitě jsem sledovala termín, kdy přijde do kin a těšila se dlouhé dva měsíce.. Film byl moc pěkný :) Obsazení Jeníčka bylo prostě dokonalé a já pořád přemýšlela, kde jsem oného sexy herce viděla - Avangers! Ačkoliv nemá nějak vypracovanou postavu, stejně je to herec s jistým kouzlem. Mařenka byla jedna velká drsňačka, která měla v hlavě hodně otázek na svojí minulost a pořád jí to všechno hlodalo ve snech. Nemohla se zbavit pocitu, že s ní něco není v pořádku. No a nakonec vyšší temná čarodějka v podání herečky Famke Janssen, kterou jste již mohli vidět ve filmu X-Men. Děj samotný byl krátký a jednoduchý, což bylo dobře, ale celkem mě štvalo, že se pravda ukázala až tak moc rychle během minutky a neprotahovalo se to, protože v půlce filmu už jsou části, které člověka opravdu nudí. Taky si myslím, že se film o malinko více věnoval Jeníčkovi, jelikož ten tam má jakési zajímavé scény, které bych třeba brala i u Mařenky, ale ta si chudák protrpěla hlavně násilí, bezmoc, krev a smrt. Tím samozřejmě nemyslím, že hned Mařenka ve filmu umře ;) Grafické zpracování mrtvol a zabíjení se mi moc líbilo. Bylo tam vraždění na mnoho způsobů, takže to muselo díváky plně nasytit. Pro "psychopaty" jako já se to možná bude zdát trochu měkčí, ale to je jen díky mé brutální fantazii ^^ Každopádné DOPORUČUJI všem, kteří mají silný žaludek a nevadí jim krev :P

Hotel Transylvánie (2012)

Zrovna tento animák mě po dlouhé době opravdu pobavil. Asi nejvíc jsem se stotožnila s upírkou Mavis, která aniž by chtěla, tak vyznává stejný životní styl jako já (včetně oblékání). Úplně jsem se s ní stotožnila nehledě na to, že jde o pohádku. Příběh jako takový je velice jednoduchý a hned na začátku vlastně pochopíte, oč jde. Milovaný upíří tatínek je sám se svou dceruškou Mavis na hradě Transylvánie, který využívají ostatní strašidla, která žijí v iluzích, že by jim lidé mohli ublížit. Proto jezdí do hotelu Transylvánie, který vede již zmíněný upíří tatínek Drákula. Vše jde hladce až do doby, než Mavis nabude svých 118-tých narozenin. Na hrad totiž zabloudí člověk! Celý film má jeden obrovský bonus a to vtipné momenty, které jsou zcela vybočující od ostatních animáků, a které jsem si i já osobně musela přetáčet zpátky. Vím, že tento animák už byl v kinech někdy od začátku října, ale můj čas mi to dovolil až teď a nelituji toho :) DOPORUČUJI !

Černá labuť (2010)

Omlouvám se, ale podle recenze jsem od tohoto filmu očekávala podstatně více. Přišlo mi to, jako kdyby děj pořádně rozebrali a pak jim došel čas a vše nacpali do strhujícího přeplácaného závěru. Ovšem Natalie Portman to zahrála úžasně !

Temné stíny (2012)

Zřejmě každý viděl jiný film, protože jinak si nedokážu vysvětlit tyto komentáře. Já osobně filmy od Tima Burtona zbožňuju, jediný který se mi zdál slabší byla Mrtvá nevěsta, ale je to můj názor. Každopádně tento film byl ojedinělý jak vtipem, tak nápadem na příběh a rozhodně to mělo opět dokonalý závěr. Jediné co bych tomuto film vytkla jsou sexuální scénu Johnnyho Deppa s doktorkou nebo s čarodějnicí. Pro mě už moc nevkusné na takovou "pohádku". Každopádně stál za to a předčil má očekávání ;)

Captain America: První Avenger (2011)

Na tento film jsem se podívala jen kvůli filmu The Avangers, který mě zavedl k tomu, abych se podívala na příběh již zmíněného Kapitána Ameriku, a co jsem očekávala se událo, až teda na to, že celý příběh byl spíš jakože jeho historie nu, ale podstatné jsem se dozvěděla. Pěkná pohádky :)

Avengers (2012)

Hledáte rodinný film, který bude dobrý pro celou rodinu ? Tak právě proto je tu rodinná akční komedie o hrdinech, které určitě znáte jako je Kapitán Amerika, Hulk nebo i Iron man. Vše je hvězdně obsazeno a o akci tu není nouze, dokonce jsou zde i dobré hlášky a vtipy. Velice mě překvapilo obsazení do role "padoucha" ! Ideální film pro rodinu a odpočinek ;)

Hunger Games (2012)

Tento film mne maximálně zaujal. Tak trochu mi to přijde jako za časů 2.světové války, ale toto je jiné. Nenajdete zde téměř žádný humor, ale napětí, strach, lásku ano.. :) Moc se mi líbil!!

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Konečně jsem se dovedla k tomu, abych se koukla na Dobu ledovou 4: Země v pohybu. Upřímně jsem se bála, protože jsou na ní spíš negativní názory, ale řekla bych, že je to komedie na všechny hvězdičky. Má to příběh, velký humor a babička Sida se Šmudlinkou mě bavila nejvíce :) Hodnotila bych jako druhý nejlepší ! :)