• Krátkometrážní

Mortal Kombat (2021)

Je to fakt kravina, ale ať se propadnu, jestli jsem se nebavil!

Moře klidu (2021) (seriál)

Dobré sci-fi, zajímavý nápad a atmosféra opuštěné stanice funguje dobře. Občas mě ale štvala kamera, hlavně v prvních dílech, kdy má pořád potřebu uhýbat do prázdných chodeb a tmy. Chápu, že to dodává na napětí, ale když je to tam 5x za díl, tak už to omrzí. A taky tam trochu nefunguje čas. Jak dlouho ten děj trvá, den nebo víc?

Most přes řeku Kwai (1957)

Být ve filmu ještě někdo bystrozraký, tak to krásně doplní. Dlouhé a široké je to až až :)

Mr. GS (2008) (pořad)

Vrchol trapnosti mezi talk shows.

Můj soused Totoro (1988)

Zklamání. Téměř žádný příběh a protivná uječená sestra.Totoro a Kočkobus jsou fajn, ale dohromady jsou ve filmu snad 10 minut. Nejslabší Mijazakiho film.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Po shlédnutí jsem se cítil značně ošizen. Co mi na filmu hlavně vadí, je nahrazení Rachel Weisz pro mě poměrně neznámou herečkou Marií Bello. Na rozdíl od předchozích dvou Mumií, jde v tomto díle překvapivě všechno snadno. Není nic jednoduššího než v Himálajích najít dávno zapomenutou pevnost (nebo co to bylo), prostě střih a jsme tam (a co měli znamenat ti Yeti?). A tak to pokračuje ještě několikrát. Hodnotit výkon Jeta Li je asi zbytečné, protože v 80% svého výskytu na plátně se mění v nějaké příšery. Závěrečná bitevní vřava sice potěší, ale taky jde všechno jak po másle.... No prostě jednoznačně nejhorší díl, a doufám že poslední, jelikož sestupná tendence dílů se na tomto podepsala dvojnásob. Co jsem ale taky čekal od režiséra takové "pecky" jako je XXX?

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Nebylo to vůbec zlé, ale proti švédskému předchůdci, je děj strašně nepřehledný a zmatený. Věřím, že neznalý divák v tom musí mít docela guláš. Herecky je to v pohodě, hudba nebyla špatná (ale místy děj vůbec nepodkreslovala), ale neubráním se pocitu, že je to příliš zamerikanizované.

Muži v naději (2011)

Na český film tohoto typu překvapivě dobře natočené, dobrá kamera atd. Příběh není žádný oscarový námět, ale nebylo to tak hrozné, jak jsem čekal. Pěkné 3 hvězdičky.