Fakulta (1998)

Velmi podarena teenhorrorocomedy...Celkovo take filmy velmi nemusim, toto vsak vynika nad priemerom hlavne kvoli nadsadzke a skvelym hlaskam. Vety typu :"...snupni si, lebo ta zastrelim..." by mali byt zapisane zlatymi pismenami v kronike filmu :-)

Král Artuš (2004)

Nemozem Artusa ohodnotit az tak kriticky ako to spravila vacsina ostatnych. Excalibur si pamatam uz len velmi matne, takze tieto dva filmy nemozem porovnavat. Pravdou vsak ostava, ze "novodoby" Artus sa mi celkom pozdava. Nie je to sice ziadna pecka a z hlavy rychlo vysumi, ale svoje kvality bezpochyby ma. Filmu ma pomerne slusny dej, dobru vypravu a hlavne vela dymu ;-) (vid zaverecnu bitvu). Inac sa stale divim, preco mi vsetci tvrdia, ze Artusa hral Clive Owen, ked som si stopro isty, ze to bol Niki cage :-D

Popelka (1950)

Nadherna rozpravka plna krasnej hudby a skveleho humoru. "Biblia" pre vsetky nasledujuce disneyovky.

Já, robot (2004)

One man show W.Smitha. Vynikajuca prva polovica. Uzasne digi efekty. Zopar racionalnych nezrovnalosti. Audi, kam sa len pozries. Celkovo velmi slusna zabava.

Spider-Man 2 (2004)

Film u mna dlho balancoval medzi 3 a 4*. Nakoniec zvitazila ta styrka najma kvoli tomu, ze sa Raimimu nakoniec podarilo udrzat film pokope a niekde v strede medzi akcakom a romantickou:) dramou. Raimi pokracoval v rozvijani jednotlivych charakterov, samozrejme sa najviac zameral na Petra. Ten je pocas celeho deja zmietany vlastnou tragediou v podobe "dvojiteho ja". Pri akcnych scenach som "krochkal" blahom, na strane druhej ma dost dostali citove vylevy jednotlivych protagonistov. Uz sa velmi tesim na zaverecnu cast Spideyho.

Hříšný tanec 2 (2004)

K pozeraniu Havanskych noci som pristupoval s predsudkami. Pokladal som ich len za plagiat. Ono to vlastne aj plagiat je, ale treba povedat, ze podareny. Pre niekoho, kto nevidel jednicku (taky clovek podla mna vsak neexistuje:), dvojka moze byt celkom peknym tanecnym filmom plnym skvelej muziky. Ako pohodickovy, trochu romanticky film je Havana nights celkom dobrym filmom, ktory vam pomoze spravit si ocko u priatelky, ak si ho pozriete spolu s nou ;-) hodnotim skor na 2*, jedna navyse je za neopakovatelneho P. Swayze, ktory ukazal, ze "stale to vie"

Shrek 2 (2004)

Davam plny pocet bodov aj napriek tomu, ze to je "iba" dvojka. Tvorcom sa totiz podarilo vytvorit nadherne "volne" pokracovanie jednicky. Napchali sem tolko coolovych hlasok a skvelych gagov, az som mal pocit, ze v jednicke ich bolo menej. Jednoduchy, ale vystizny komentar k Shrekovi 2 by mal zniet asi takto: Zabava a romantika opat 100% zarucene !

Hellboy (2004)

Update po tretom vzhliadnuti: Na prvy krat som Hellboya, riadne zatratil, az mi je to divnuo:) Cim castejsie vsak HB davaju v reprizach, tym viac sa mi paci...a mozno je to tym, ze som sa zahladel do del Torovej tvorby...pre srandu nechavam aj moj povodny komentar...:,, No teraz neviem, ci som pozeral ten isty film, ktoremu uzivatelia csfd dali 72%...to akoze to hodnotenie myslite ako recesiu, alebo ja som ten film pozeral prilis triezvy a v nejakej cudnej nalade, alebo som si mal pozret pred filmom comics??? Jednu * davam za to, ze mi to usetrilo 200 Sk, ktoru by som minul za 2 hodiny v bare. Nechce sa mi pustat do kritizovania jednotlivych komponentov filmu, ale spomeniem len neskutocne gumove telo Cerveneho, gycovitu S&M nacistku, nepochopitelne meduzovity zaverecny "boh", klise hlasky, humor tak na urovni 9 rocneho chlapca, zaver ako z najhorsej nocnej mory.............berem to ako nechceny podraz od uzivatelov csfd, ze mi "odporucili" zabit cas pri HB"

Godsend (2004)

Dalsi zo serie ducharskych filmov so "zlymi detickami". To ma svoje plus (taketo filmy mam celkom rad), ale aj svoje minus (uz sa to zacina dost opakovat a uz tusite, co sa v dalsej scene stane). Pribeh sa toci okolo klonovania s "radostami" ktore prinasa. V ulohe neposlusneho chlapca zaziarla nova hviezdicka v podobe Camerona Brighta, ktory sa svojim vykonom v pohode vyrovnava H.J.Osmentovi v Siestom zmysly. Ostatni herci na cele s de Nirom podavaju svoj standard. Dusnu atmosferu pocas celeho trvania filmu vytvara vyborna hudba a zopar "bu-bu" scen ma dokazalo riadne pritlacit do sofy.

Ohnivý oceán (2004)

Ocean ohna je skvelym prikladom, ako mozno natocit historicko dobrodruzny film v americkej produkcii. Hoci triky nie su silnou strankou filmu, vynahradzaju si to dobrymi dialogmi a nadhernymi sceneriami. Chvalim tvorcov, ze sa vyvarovali zbytocnemu a v dnesnej dobe velmi castemu americkemu patriotizmu. Pomerne dlha stopaz je vyplnena tak, aby sa divak nemal kedy pozerat na hodinky (je vsak vidno, ze film bol este dlhsi a strihaci mali co robit, aby ho skresali na unosnu mieru). Zo zaciatku som mal problem s "uz nie Aragornom" , ale rychlo som si zvykol na Modre dieta v podobe V.Mortensen. Statocny konik Hidalgo musi ocarit kazdeho milovnika zvierat a scecialne konikov, ktorych je tu neurekom.