Riddick: Kronika temna (2004)

Napisem to hned na zaciatku a na plne usta. Chronicles of Riddick je pravdepodobne najlepsie fantasy/sci-fi co som kedy videl. Vynikajuci pribeh, nadvazujuci na Pitch Black, totalne vizualne a zvukove efekty, nadupana akcia a coolovy Diesel (ktoreho mimochodom inak ako Riddicka velmi nemusim). Ak sa to tu porovnava so Star wars, tak u mna jednoznacne vedie prave Chronicles. Treba vsak povedat, ze SW - som stale bral ako megalomansku rozpravocku, naproti tomu je pre mna Chronicles vynikajucou temnou akciou so skvele zakomponovanymi prvkami fantasy.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Pred Fahrenheitom som mal tu cest vidiet Bowling, takze som vedel, ze Moore je velmi sikovny a velmi neprijemny investigativny novinar. Taktiez som vedel, ze Bush je riadny "ptak"... Po zhliadnuti Fahrenheita sa sa obe tieto moje "vedomosti" niekolkonasobne znasobili. Moorea by som nechcel mat za zadkom, pravdepodobne by zistil aj to, co sam o sebe neviem ;-) Bush je taka uboha a vypatlana figurka az to boli. Samozrejme nejde vinit len jeho samotneho, jasnacka ze ho riadi tlupa dalsich. Zle je, ze taki ludia riadia najsilnejsiu krajinu sveta, este horsie vsak je, ze "ti zli" su vo vladach po celom nasom uzasnom svete.

Ozvěny mrtvých (1999)

Velmi slusne podareny thriller s dostatocne hustou atmosferou pocas celeho filmu. Tvorcom sa neviem ci chtiac alebo nechtiac podarilo vsunut tam skvelu humornu zlozku v podobe coolovych hlasiek ci uz K. Bacona, alebo jeho senzitivneho synacka.

Garfield ve filmu (2004)

Nie prilis podarena konverzia na motive popularneho komixu. Ubohy pribeh nezacharni ani super hlaskujuci Garfield v podani skveleho Bill Muraya.

Walking Across Egypt (1999)

Priemerne natoceny a zahrany televizny film, ktory som si pozrel hlavne kvoli ucasti Ellen Burstyn, ktoru by ste mali poznat vdaka uzasne zahranej ulohe v Rekviem za sen.

Santa je úchyl! (2003)

Velmi drsna a miestami aj dost vtipna "pohodovka" na temu Vianoc, kde maly a nevinny chlapec "lieci" neskutocne grobiansko-vulgarno-hulvatsko-svinskeho Santu. Film trosku zraza dole taky-vselijaky zaver, no naopak ho dviha neskutocne zlatucka L. Graham. PS.Vo filme je tolko nadavok,ze moj favoritny Tupac, vyzera oproti Thorntonovi ako neposkvrnene neviniatko. skor 3 1/2*

Vesnice (2004)

Shyamalan si v Hollywoode spravil velke meno a tak nemal problem, aby mu mecenasi v L.A. priklepli peniaze na Dedinu, ktora ako sa mi zda, je jeho milovanym dietkom, kde sa vyplakava nad krutostou sveta. Takmer cely film je o vykreslovani strachu dedincanov z cervenych kreatur (o ktorych sa btw nehovori ;). Vsetko je vsak nakoniec inak a povodcu strachu najdeme niekde uplne inde. Tri hviezdicky davam za velmi zaujimavy namet, ktory sa vsak vynori az uplne na konci, vsetko ostatne predtym je vsak iba riadne natahovana nuda.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

UZ prvy zaber a prvy ton hudby vas vtiahne do neskutocne zaujimavej a jedinecnej atmosfery Vecneho svitu. Briliantny herecky koncert v podani Carreyho a Winslet. Carry u mna uz totalne prelomil svoj obraz "gumenej tvare" z Masky, Kate zase uz u mna nikdy viac nebude Rose z Titanicu, ale blazniva Clementine. Vecny svit ma vsetky esencie uzasneho filmu. Dokonalu hudbu, vybornu kameru, zaujimavy pribeh, vynikajuce herecke obsadenie a dovolim si napisat miestami az Lynchovsku atmosku, ktora v kombinacii s romantikou vytvara velmi zaujimavy feeling.

Statečné srdce (1995)

Vynikajuci historicko-romanticky velkofilm s charizmatickym Mel Gibsonom. Na tento film sa mozem divat donekonecna a stale ma dostanu niektore sceny (prichod Wallecea do dediny na koni, alebo zaverecna martyria). Gibson potvrdzuje aj tu fakt, ze sa mu veeelmi pacia brutalne sceny s hektolitrami krvi vsade okolo..............SLOBODÚÚ

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Neviem k RE2 napisat nic "inteligentne", tak ani nic nepisem... snad len tolko, ze scenar, rezia a herecke vykony by boli slusne v PC hre, nie vsak v kine. Ked niekto pristupi na hru (zatial neznameho a podla mna aj v buducnosti neznameho) rejzu, moze sa vytesovat pri brutalne preexponovanych akcnych scenach (pozliepanych bez rozmyslu), na krcovitych vyrazoch kvazihercov a neskutocnych logickych zhovadilostiach a moze sa celkom dobre zabavit. Ja sa vsak po tejto skusenosti uz nikdy s Wittom na jednom piesocku hrat nebudem.