hynn3k

Twitter: ringmancz

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 13.5.2017  15:25

Ta čtvrtá hvězda je s odřenýma ušima, protože tempo občas drhne, ale když film chce, tak tne do živýho. Pokud nejste suchaři, budete ze spousty vtípků a scén smíchy uchcávat.

• 16.10.2016  23:08
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Čekal jsem na ten den a obával jsem se ho. Tedy den, kdy se na Netflixu objeví špatný seriál od Marvelu. Špatný je možná až moc silné slovo, protože to má super hudbu, dobrý casting a celkově je to kvalitní filmařina. Ale když ono se to tak táhne! Jak kdyby při psaní zjistili, že jim chybí materiál asi na 3 epizody, tak se natahovalo, co to jen šlo. Luke navíc často působí jako vedlejší postava, když se dej věnuje nezajímavým a otravným vedlejším postavám, který lezou na nervy. (menší spoiler) A když už je tam někdo zajímavej, tak ho v půlce řady zaříznou a nahradí ho rádoby drsná náhražka Julese z Pulp Fiction, ze které se ale vyklube ten nejtrapnější záporák. Na Daredevila se to nechytá ani náhodou a i slabší Jessica Jones byla zajímavější. Tenhle přešlap už se snad nebude opakovat.

• 17.8.2016  22:01

Začali s tím loni u Foxů s Fantastickou čtyřkou a letos navázali s X-Meny a štafetu přebrali u DC s Batmanem, Supermanem a teď i touhle bandou. Řeč je o návratu deset až patnáct let zpět, tedy do doby, kdy vznikaly nudné a špatné filmy podle komiksové předlohy. Co je špatně s touhle bandou? Asi všechno. Plakáty září všemi barvami duhy a přitom je to film, kde snad ani nebyl osvětlovač. Což je u akčního filmu celkem problém, hlavně když se odehrává v nudných kulisách, který jim tam snad zbyly po dřívějších filmech. Tady těch 175 milionů fakt vidět nejde. Joel Kinnaman nepůsobí jako velitel ale spíš jako bažant a otloukánek pro ostatní. Batman a Flash jsou ve filmu proto, aby to nějak dávalo smysl, ale ve výsledku to smysl nedává vůbec. Prostředek filmu se neuvěřitelně táhne a potom najednou přijde konec. Navíc je to neuvěřitelně hloupý a naivní. Neočekával jsem něco hlubokomyslnýho, ale po promítání jsem se cítil trochu hloupější. Ať už z děje nebo z dialogů. Snad jen soundtrack je fajn, ale s tímhle stylem přišli o dva roky později. Neříkám, že Strážci Galaxie mají mezi komiksovými filmy monopol na Spirit in the Sky, ale vlastně mají. DC promrhali i svou druhou šanci a nevím, jestli dostanou i tu třetí.

• 13.7.2016  22:11

Jako film je to poměrně špatný. Mluví se tam málo a když už, tak je to fakt hloupý a prkenný, jinak tam (hlavně) Prince hází dlouhý pohledy do kamery. Ale co se dá dělat, když do toho hraje nejlepší album Prince. To občas přetrpíte slabší chvilku nebo si z filmu uděláte dokonalou kulisu.

• 6.1.2016  12:51
    Dobrodružství Ewoků (TV film) (1984)

Je mi líto lidí, pro které tenhle film představuje jejich dětství. A o to víc, když se jim líbí i v dospělosti. Pochopím, když má někdo slabost pro Ewoky (já taky), ale to mě nepřinutilo si tenhle film oblíbit. Hlavně kvůli dementním (lidským) postavám a replikám, který si snad napsaly samotný děcka.

• 3.11.2015  20:31

Trailery spoustu lidí odradily. Já jsem to tak černě neviděl a říkal jsem si, že film může jenom překvapit. Přecijen na něm dělali samí talentovaní lidé. Překvapení se konalo, ale nepříjemné. Ten film nemá žádnej ksicht, postavy se nevyvíjejí, dialogy jsou tragédie (Because we're a team now, and there's four of us. So, we should come up with a name for it.), akce skoro žádná a když už, tak ničím neoslní, a chybí mi tam tak půlhodina stopáže, klidně i víc, která by nahradila ty nudné a zbytečné části a vyplnila by tam prázdní místa (borec zůstal na cizí planetě, to se stává...). Nevím, jestli je Storyho F4 lepší film, ale minimálně zábavnější určitě ano. I dvojka. Reparát za dva roky to bude mít hodně těžké, jestli k němu vůbec dojde.

• 12.10.2015  23:05
    Špión (2015)

Asi jsem trochu sofistikovanější (možná je to naopak a mně nedochází film, ale spíš ne), protože tenhle fekální a sprostý humor na mě nějak nefunguje. Resp. funguje, ale musí s ním přijít Statham. A na to je ho ve filmu málo. Překvapivě Špión funguje líp jako bondovka, než jako komedie, protože při dialozích jsem čekal, kdy konečně přijde něco vtipného. A často nepřicházelo... A 50 Cent tady je tak půl minuty, ale naprosto si ji získal pro sebe. "I just had some goulash. The shit was on point!"

• 12.10.2015  22:26
    Dredd (2012)

Ano, je to jako Raid, jenom s tím rozdílem, že oproti indonéské mlátičce není Dredd nijak nápaditý. A zatímco některé filmy, třeba i Raid, umně maskují, že filmaři pracovali s malým rozpočtem, tady to jde vycítit ze skoro každého záběru. Hlavně z těch pomalených, ve kterých stříkají litry digitální krve. A chápu, že tvůrci chtěli zůstat věrni předloze, ale ta helma a celkově postava soudce působí neskutečně směšně.

• 27.5.2015  15:06

Jednička byla jasný Bčko, ale úmyslně a bylo to vtipný. Z tohodle to smrdí na sto honů a působí to směšně.

• 2.4.2015  15:24
    Prometheus (2012)

Takový pozlacený hovno. Vypadá to úžasně, ale co s tím, když je to minimálně první hodinu neuvěřitelně hloupý? Krásná ukázka toho, jak Hollywood za třicet let upadl, když dokáže vytvořit jen neuvěřitelně dementní a nesympatický postavy, který se chovají jako idioti.

• 27.2.2015  19:58

Všechno špatně. Film se soustředí na to, co by měl ignorovat a důležité části děje rychle odbyde. Postavy jsou jak z manuálu pro nejšablonovitější filmy a začátek filmu je hrozná nuda. V prodloužené verzi ještě o osm minut delší. Sorry Ryane, snad se ti ten Deadpool povede víc...

• 22.2.2015  16:07

Jasně, je to plný klišé, ale co od Marvelu nebo Disney není? Na druhou stranu je to vtipný, ne křečovitě a způsobem, jaký děti možná ani nepochopí. Děti ve filmech se často chovají jako... no děti, ale tady překvapivě ne. Navíc to skvěle vypadá (úvodní přelet nad městem ani nevypadá jak animace) a zní (soundtrack).

• 15.2.2015  11:37
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Stejná sračka jako rádobyvtipná Youtube tvorba zúčastněných. Člověk po lobotomii by se u toho možná párkrát usmál.

• 10.1.2015  14:07
    Zátah 2 (2014)

Akční jízda, co během 150 minut neztratí nic ze svého tempa. To, že Evans opustil panelák, tak znamená, že se musel vypořádat s příběhem a detailnějšími vedlejšími postavami. Vypořádal se s tím slušně a na oplátku to dostal rozmanitější prostředí, kde si můžou rozbít držky. A každé z nich stojí za to.

• 23.12.2014  13:43

Závodění na japonské dálnici je celkem nuda. A přitom to začíná nadějně. Super záběry z kapoty a interiéru jsou fajn napoprvé. Když ale všechny další závodní sekvence vypadají úplně stejně, tak už je to spíš otrava. A k tomu výběr herců (snad jen policajt trochu hrál) se moc nepovedl. A to nemluvím o příběhu. Honička s policajty ke konci je vtipná, ale jinak nesedí do nálady zbytku filmu. Tokyo Drift bylo všelijaké, ale raději bych se podíval na něj.

• 2.12.2014  23:50
    Mroží muž (2014)

Já se tak těšil. Nakonec je z toho komedie, co není vtipná a zvláštní horor, který se ale zastavil někde na půli cesty. Všechny herce spočítáte na prstech dvou ruk a ti hlavní jsou, s výjimkou Parkse a částečně Longa, buď nevýrazní (Osment, Rodriguez) nebo otravní (Guy Lapointe). Do doby, než se objeví Guy Lapointe to možná není dokonalé, ale aspoň zajímavé. Po jeho příchodu už je to jen trapné. Kromě scény, kde hraje Tusk od Fleetwood Mac, ta je jedna z nejlepších. Na film se celkově dobře dívá díky super střihu a kameře. Jen ty flashbacky si mohl Smith odpustit. Snad to není předzvěst toho, jak budou vypadat další Smithovy filmy. Nějak přežiju, když bude zbytek True North trilogie podobný tomuhle, ale nerad bych, aby to postihlo i třetí Clerks.

• 23.11.2014  23:13

Třeba se pořádného dokumentu, který nebude zkratkovitý a pořádně zdokumentuje všechno důležité, dočkám za dalších 25 let.

• 10.11.2014  17:01
    Climb Dance (1989)

Správnej chlap by nedal míň než 4*.

• 21.8.2014  15:06

Taková kratší a aktualizovaná verze Building A Cinematic Universe bonusu z The Avengers. Z řečí producentů a všech zúčastněných to vypadá, že natáčení filmů u Marvelu je prostě ta nejlepší věc na světě. Proto se tady nemluví o problémech s Ant-Manem, Hulkem a platovými podmínkami pro herce (výměna Rhodeyho). Jinak ale pěkné připomenutí pro fanouška komiksových filmů.

• 6.8.2014  20:26

Spíš The Not-so-Amazing Peter Parker, protože Spider-Mana je tady vážně málo. Scény s ním jsou super a hudba od skutečně magnificent The Magnificent Six, která v akčních sekvencích hraje taky (z elektrizující Itsy Bisty Spider jsem měl husí kůži), ale Peter Parker je v podání Garfielda opět stejný jouda a film pořád někam přeskakuje a snaží se toho vyprávět co nejvíce a přitom nic z toho pořádně. Třeba scéna s letadlama je jedno velký WTF. Je to napsáno i v obsahu: "Být Spider-Manem je skvělé." Ale být Peterem Parkerem už tak moc ne. Hlavně ne, když vás režíruje Marc Webb.

• 5.7.2014  13:38

Něco jako první filmy. Vlastně o ničem, ale za ten technický pokrok musím dát plnou.

• 8.5.2014  12:57

Funk Brothers byli a pro některé ještě možná pořád jsou jménem, které jim nic neříká. A přitom právě muzikanti v Motownu byli možná tím nejdůležitějším článkem v řetězu Motownu, jak ukazuje tenhle dokument. Hudební vložka s mladými zpěváky zpívajícími klasiky z Detroitu v doprovodu Funk Brothers a komentáře všech zúčastněných jsou super, akorát mi trochu chybí dobové záběry z nahrávání, pokud tedy existují. Na druhou stranu je tady soundtrack s instrumentálkami.

• 8.5.2014  12:13

Asi tak polovině toho co říkali jsem kvůli přízvuku a afrikánštině nerozuměl, ale hlavní jsou tady gagy, protože je to film postavený na záběrech skryté kamery, zabalený kolem příběhu "s přesahem". Některý vtípky jsou slabší, další ujdou a ty ostatní - Hi Jack, zloděj kola, výběrčí mýta, tupá blonďatá sekretářka, úvodní scéna a závěrečná pálivá sekvence - jsou peckovní. Škoda že jich je na celý film málo.

• 19.4.2014  23:42

Takhle by asi vypadaly filmy podle komiksů Marvelu, kdyby je natáčel Tarantino.

• 6.4.2014  22:58

Bavil jsem se i u scén, které jsem v traileru neviděl. To se u moderních komedií moc často nestává.

• 3.4.2014  16:55
    Captain America (1990)

Pokud hledáte film, kde se postavy chovají naprosto debilně a nelogicky, tak jste ho našli. Snad v každé scéně je něco, nad čím budete kroutit hlavou. Vrcholem jsou ty gumový uši. Jestli chcete retro Kapitána, tak zkuste raději Death Too Soon.

• 26.3.2014  15:29

Jak asi může dopadnout, když Maďar točí film o národním hrdinovi USA? Překvapivě líp, než když to zkoušel Američan! Hlavně proto, že je o deset minut kratší. Taky je tu trochu lepší obsazení (Christopher Lee) a Reb Brown se celou dobu neusmívá jak blb a dokonce se jednou i rozzlobí, což je na člověka, který si ve městě maluje kocoura, hodně emocí. Více prostoru dostala i Capova motorka, kterou nejdřív přehodí přes pětimetrovou zeď a potom se z ní stane rogalo! O tom si Chris Evans může nechat jen zdát. Leda že by rogalo udělal Falcon.

• 26.3.2014  14:44
    Afro Samurai: Resurrection (TV film) (2009)

Kouzlo seriálu je pryč. Hlavně proto, že jde v postatě o to samé a neobjeví se nic nového. Tedy kromě obří díry ve scénáři hned na začátku. Bitky jsou naštěstí pořád efektní, stejně jako hudební doprovod.

• 24.3.2014  22:34
    Captain America (TV film) (1979)

Vypadá to, že pro adaptaci Kapitána získali v Universalu licenci jen na jméno Steve Rogers a Captain America a zbytek si museli vymyslet. A vymysleli to pěkně debilně, jak už popsal Nin. Ale co je horší, ještě hůř to natočili! Zápletka, která by vydala maximálně na 40 minut, je tady nesmyslně dlouhými záběry natažená na 98 minut. Takže dvě minuty vidíte Kapitána, jak si zkouší svou novou motorku se super umělohmotným štítem. Potom ho další tři minuty nedokáže borec trefit brokovnicí ze vzdálenosti ani ne pět metrů. Pak se Cap se svým kámošem vědátorem pět minut baví ve vrtulníku... A mezi tím jsou dloooouhé záběry na grimasy všech zúčastněných, kteří jsou ve většině případů jaloví. Hlavně Reb Brown, kterej se umí akorát připitoměle usmívat v jakékoliv situaci. Asi jim nezbyl film, aby scény mohli natočit tak, jak to měli v plánu a nechali to takhle. Najde se ale i pár dobrých momentů. Třeba scéna s asistentkou v plavkách na pláži. Nebo ty, kdy motorka raketově vystřelí z dodávky. A pak ta, kdy Cap skáče do návěsu tak, že si musí přerazit záda, ale následný střih všechno vyřeší. To je dohromady asi minuta stopáže. Na hodnocení na jiných (amerických) webech nehleďte. Ti sežerou všechno se svou patriotickou figurkou. Pokud chcete špatný komiksový film, tak zahoďte 90 minut svého času třeba u druhé Fantastic Four, Nicka Furyho nebo Ghost Ridera. 36 % totiž není odpovídající.

• 24.3.2014  15:25
    Senzační Spider-Man (TV seriál) (2008)

Netuším, co s tímhle seriálem udělala Nova nebo kdo ho u nás vysílal, ale asi to muselo být něco hrozného, když se tady hodnocení tak liší od toho na IMDb. A zdejší negativní komentáře mi taky neprozradily, jak je možné, že se seriál dostal do několika žebříčků těch nejlepších animáků. Tak jsem se na 26 dílů musel podívat na vlastní oči, abych zjistil, kde je chyba. A nezjistil jsem. Jediná výtka směřuje jen k očím postav, které jsem až do konce nebyl schopen zkousnout. Jinak je to prostě Spider-Man, který bojuje se svými největšími protivníky a má v zásobě vtípky i když čelí porážce. Určité příběhové detaily se liší od komiksu/filmů/jiných seriálů, ale zasazení do střední školy nabízí příležitosti pro trochu jiné vyprávění.

<< předchozí 1 2 3